Racjonalista - Strona głównaDo treści
Politologia, stosunki międzynarodowe

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
22-08-2006 10:50kasinskiPolitologia, stosunki międzynarodowe
Są ludzie, którzy uważają, że gatunek polityka przez duże P wyginął...obecnie widzimy albo marionetki, będące żywywm PRem swoich zwierzchników, albo rzemieślnikow, którzy wykonują swoją pracę raczej z przymusu, inkasując przy tym odpowiednie honorarium...mam pytanie-skąd zatem taka popularność kierunków - politologia, nauki polityczne. czy jestesmy skazani na powielanie istniejących wzorców i masową produkcje kolejnych, niewiele odstających poziomem od dzisiejszych, nowych politykow. Czy są jednak szkoły, w których nacisk położony jest na wiedze, w których przedmiot zwany etyką, nie jest jedynie zapychaczem programowym?

Jarek (418 punktów)
>Są ludzie, którzy uważają, że gatunek polityka przez
>duże P wyginął...obecnie widzimy albo marionetki, będące
>żywywm PRem swoich zwierzchników, albo rzemieślnikow,
>którzy wykonują swoją pracę raczej z przymusu, inkasując
>przy tym odpowiednie honorarium...mam pytanie-skąd zatem
>taka popularność kierunków - politologia, nauki polityczne.
>czy jestesmy skazani na powielanie istniejących wzorców i
>masową produkcje kolejnych, niewiele odstających poziomem
>od dzisiejszych, nowych politykow. Czy są jednak szkoły, w
>których nacisk położony jest na wiedze, w których przedmiot
>zwany etyką, nie jest jedynie zapychaczem programowym?
>

Witam
Tak !
Są jeszcze szkoły gdzie można się jeszcze czegoś nauczyć, szkoły i kierunki.
Problem nie w uczelniach ( nie do końca), ale w średnich szkołach, które przygotowywują do studiów ( niski poziom przedmiotów ścisłych, złe przygotowanie wykładowców) , w osobach obierających dane kierunki, popularne, łatwe w ukończeniu żeby otrzymać papierek. Od 1989 w naszym kraju coraz więcej ludzi kończy studia i otrzymuje dyplom magistra. To się chwali, ale proszę sprawdzić jaki jest poziom wykształcenia, wiedzy - poniżający. Nie idą studiować żeby czegoś się nauczyć, idą żeby mieć papierek, nieważny kierunek ważny papierek.
Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365