 |
Kompromitacja ! JP2 bedzie swietym ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-03-2013 10:43 | kogut59 (3090 punktów) | Kompromitacja ! JP2 bedzie swietym ?
7 na 7 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | Krytyk (64 punktów) | Wystarczy spojrzeć na źródło pod tekstem. I wszystko przestaje być dziwne.
|
|
20 na 20 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Od razu przypomniał mi się Sam Harris i statystyki, które podaje. Pojadę jego słowami. Każdego roku 9 000 000 dzieci umiera przed osiagnięciem piątego roku życia. Mniej więcej 24 000 każdego dnia, 1000 co godzine, 17 na minutę. Zanim skończę pisać ten komentarz trochę dzieci umrze (pomijam juz te starsze). Pomyślcie o rodzicach tych dzieci, pewnie w większości wierzących ludzi. Strach, przerażenie, istny dramat. Błaganie do samego Boga (a nie do jakiegokolwiek pośrednika), żeby ich dzieci zostały oszczędzone. I co? I nic. Dzieci siedemnastkami, co minutę, umierają. Bóg ma ich błagania w doopie. Jednak ten idiotyczny projekt Bóg czyści płuca podstarzałego aktora. Co z rodzicami i dziećmi? Albo nie chce im pomóc, albo nie potrafi. Albo jest zatem bezsilny, albo zły. Płuca Olbrychskiego czyści, czasami uzdrowi jakąś zakonnicę, bo Wojtyła się wstawia, to chyba jednak wybiera, co mu pasi, jaki ma kaprys, ktorą nogą wstanie. To chyba jest jednak zły. Psychol sadysta, coś jak nieprzewidywalny, irracjonalny Kaligula. Albo projekt Bóg jest poroniony.
|
|
 | 3 na 3 | pawel_wr (4297 punktów) | > > Albo nie chce im pomóc, albo nie potrafi. Albo jest zatem bezsilny, albo zły. Płuca >Olbrychskiego czyści, czasami uzdrowi jakąś zakonnicę, bo Wojtyła się wstawia, to >chyba jednak wybiera, co mu pasi, jaki ma kaprys, ktorą nogą wstanie. To chyba jest >jednak zły.Otarłeś się o ABSOLUT. Wyjaśnienie , dlaczego Bóg dowolnie , wg. własnego widzimisię , wybiera , kogo ma uzdrowić , jest bardzo prosta : To jest wielka tajemnica wiary - czyli Bóg tak chciał.
|
|
 | Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Od razu przypomniał mi się Sam Harris i statystyki, które podaje. Pojadę jego słowami. >Każdego roku 9 000 000 dzieci umiera przed osiagnięciem piątego roku życia. Mniej więcej 24 000 każdego dnia, 1000 co godzine, 17 na minutę. Zanim skończę pisać ten komentarz trochę dzieci umrze (pomijam juz te starsze). Pomyślcie o rodzicach tych dzieci, pewnie w większości wierzących ludzi. Strach, przerażenie, istny dramat. Błaganie do samego Boga (a nie do jakiegokolwiek pośrednika), żeby ich dzieci zostały oszczędzone. I co? I nic. Dzieci siedemnastkami, co minutę, umierają. Bóg ma ich błagania w doopie. Jednak ten idiotyczny projekt Bóg czyści płuca podstarzałego aktora. Co z rodzicami i dziećmi? Albo nie chce im pomóc, albo nie potrafi. Albo jest zatem bezsilny, albo zły. Płuca Olbrychskiego czyści, czasami uzdrowi jakąś zakonnicę, bo Wojtyła się wstawia, to chyba jednak wybiera, co mu pasi, jaki ma kaprys, ktorą nogą wstanie. To chyba jest jednak zły. Psychol sadysta, coś jak nieprzewidywalny, irracjonalny Kaligula. Albo projekt Bóg jest poroniony.
Wypowiedź trafia w samo sedno. Nie oczekujmy jednak konsekwencji w postępowaniu wierzących. Któż wie czy zgodnie z ich pokrętną logiką bóg nie wyświadcza owym dzieciom przysługi, zabierając je z tego świata zanim zdążą nagrzeszyć. Co do tego, że projekt bóg jest poroniony, nie mam wątpliwości, ale zastanówmy się czy duża część katolików w Polsce wieży w boga, czy może w JPII czy Rydzyka?
|
|
|  | 2 na 2 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | >Wypowiedź trafia w samo sedno. Nie oczekujmy jednak konsekwencji w postępowaniu wierzących. Któż wie czy zgodnie z ich pokrętną logiką bóg nie wyświadcza owym dzieciom przysługi, zabierając je z tego świata zanim zdążą nagrzeszyć. Raczej, że bóg ma swój plan względem nich, albo tak je ukochał, że chce mieć je u siebie. To mechanizmy obronne. Przesunięcie energii popędu z utraconego dziecka na inny obiekt. Może być obiekt zmyślony, czyli jakieś tam wyobrażenie swojego Boga i jego intencji. Mam koleżankę, której syn zginął w wieku 23 lat i poszła mniej więcej w tym kierunku. Plus całkowite oddanie wnuczkowi.
>Co do tego, że projekt bóg jest poroniony, nie mam wątpliwości, ale zastanówmy się czy duża część katolików w Polsce wierzy w boga, czy może w JPII czy Rydzyka? Większość polskich katolików wierzy w co chce, w co im wygodnie i miło. Ale to nie mój cyrk, nie moje małpy.
|
|
| |  | Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Raczej, że bóg ma swój plan względem nich, albo tak je ukochał, że chce mieć je u siebie. To mechanizmy obronne. Przesunięcie energii popędu z utraconego dziecka na inny obiekt. Może być obiekt zmyślony, czyli jakieś tam wyobrażenie swojego Boga i jego intencji. To również bardzo prawdopodobne, ale tak samo nielogiczne. Skoro ci ludzie wierzą w raj i życie po śmierci, to czemuż martwią się czyimś zgonem? Inna sprawa, że w gruncie rzeczy jest mi to obojętne. Nie staram się dociekać intencji wyimaginowanych bóstw. >Większość polskich katolików wierzy w co chce, w co im wygodnie i miło. Ale to nie mój cyrk, nie moje małpy. Zgadzam się.
|
|
| | |  | 1 na 1 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | >Skoro ci ludzie wierzą w raj i życie po śmierci, to czemuż martwią się czyimś zgonem? Z powodu własnej biologii. Jej nie oszukają, przynajmniej nie od razu. Cierpią.
|
|
| | | |  | 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Z powodu własnej biologii. Jej nie oszukają, przynajmniej nie od razu. Cierpią.
To mnie właśnie dziwi. Znaczy się dlaczego cierpienie nie otwiera ich oczu, a powoduje jeszcze mocniejsze przywiązanie się do wiary, która jak widać pocieszenia nie daje.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | >To mnie właśnie dziwi. Znaczy się dlaczego cierpienie nie otwiera ich oczu, a powoduje jeszcze mocniejsze przywiązanie się do wiary, która jak widać pocieszenia nie daje. Daje daje. Jeżeli nie od razu, to z czasem można w to uciec i dlatego to działa, choć obiekty zmyślone. Ale są też tacy, którzy sie obrażają na bóstwo i obsadzają nadmiar wolnej, obciążającej psyche energii, na innych obiektach. To tak jak z kobietą, jedną stracisz, to możesz wolną energią obsadzić inną dziewczynę, albo rzucić się w wir pracy, czy zacząć biegać z psem (albo jedno i drugie, a nawet jeszcze jakieś trzecie żeby złapać równowagę).
|
|
 | 3 na 3 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | ( ... ) Albo nie chce im pomóc, albo nie potrafi. Albo jest zatem bezsilny, albo zły. ( .... )Psychol sadysta, coś jak nieprzewidywalny, irracjonalny Kaligula. A gdzież tam, toż to taki swojak jest. Aż miast "ojcze nasz....", chciałoby się rzec doń "mordo ty moja". Uzdrawia za wstawiennictwem swego ( JPII ), podstarzałego aktora, który zaświadcza ( bo może ) o jego i jego pośrednika możliwościach i się kręci. A jakieś tam dzieci ? Jakiż z tego byłby pożytek dla firmy ? A tu następny : wiadomosci(*)ierci,1,5450841,wiadomosc.html
|
|
|  | 2 na 2 | kogut59 (3090 punktów) | >A jakieś tam dzieci ? Jakiż z tego byłby pożytek dla firmy ? Popieram w 100% taki Olbrychski to jest tak zwany nośnik reklamy dla firmy bóg & posłannicy SA a jakieś miliony dzieci raczej nie pasują do strategi marketingowej.
|
|
5 na 5 | Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów) | Ależ jaka kompromitacja?! Czy już wszyscy zapomnieli, jak Olbrychski wszedł na wystawę Uklańskiego z szablą za pazuchą i zniszczył nią kilka fotografii? Na dodatek był z tego dumny, a media bezmyślnie powtarzały, że aktor pociął zdjęcia szablą Kmicica (o czym media nie informowały, to to, że Kmicic nigdy nie istniał). Chyba od tamtej chwili nie można już Daniela O. traktować poważnie. Ani żadnej rzeczy, która jego jest, w tym płuc. _
|
|
 | 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | > Ależ jaka kompromitacja?! Czy już wszyscy zapomnieli, jak Olbrychski wszedł na wystawę Uklańskiego z szablą za pazuchą i zniszczył nią kilka fotografii? Na dodatek był z tego dumny, a media bezmyślnie powtarzały, że aktor pociął zdjęcia szablą Kmicica (o czym media nie informowały, to to, że Kmicic nigdy nie istniał).> Chyba od tamtej chwili nie można już Daniela O. traktować poważnie. Ani żadnej rzeczy, która jego jest, w tym płuc. ... Kmicic istniał ( pl.wikipedia.org/wiki/Samuel_Kmicic); chodziło o szablę filmowego Kmicica (swoją drogą skąd u niego własność wytwórni filmowej); dla zaistnienia w świadomości społeczeństwa niektórzy są zdolni do wszystkiego; a o Olbrychskim raczej było cicho przez dość długi czas, wykorzystuje okazję by znów zaistnieć...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
|  | 1 na 1 | Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów) | Byłem pewien, że Kmicic jest postacią literacką, jak np. Bóg, i nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić. Teraz jest mi głupio, dziękuję za poprawienie i przepraszam za błąd. _
|
|
| |  | | Irracja (4721 punktów) | > Byłem pewien, że Kmicic jest postacią literacką, jak np. Bóg, i nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić. Teraz jest mi głupio, dziękuję za poprawienie i przepraszam za błąd. ... u Sienkiewicza większość postaci i zdarzeń ma swoje historyczne pierwowzory, choć sam Sienkiewicz bardzo swobodnie podchodził do wierności z historyczną rzeczywistością. Np. książkowy Wołodyjowski jest prawie całkowitą "antytezą" postaci historycznej. W ten sposób pisał wszystkie swoje powieści, i większość ludzi traktuje je jako całkowitą fikcję. Jedyny wyjątek to traktowanie wierności z historią w "Quo vadis", na ale o to dba już KK...  ... taki błąd większość ludzi popełnia, więc nie mam pretensji. Trudno wszystko sprawdzać  ... pozdrawiam i udanego tygodnia życzę... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
4 na 4 | slik (20011 punktów) | > Opadają ręce, czy już NFZ jest zbyteczny w Polsce ?Przypominam, że już za parę miesięcy, w lecie, na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie Polaków uzdrawiał jakiś ksiądz z Afryki. Kilka tysięcy ludzi już kupiło bilety, więc nie ma się z czego śmiać
|
|
 | | Mortimer (1359 punktów) | O tym nie słyszałem! Następnym krokiem będzie papież Franciszek lecący samolotem nad Europą i uzdrawiający wszystkich Europejczyków. BA! Papież Franciszek poleci na księżyc, by uzdrowić wszystkich na całej Ziemi. Co się wyprawia na tym świecie 
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
|
|
|  | | slik (20011 punktów) | > O tym nie słyszałem!To Kolego nie jesteś na bieżąco  Są jeszcze wolne miejsca, choć na uzdrawianie zapisało się już ponad 20 tysięcy katolików Zapisy pod ciekawym adresem: jezusnastadionie.pl/Ksiądz jest z Ugandy, więc w czarach może być rzeczywiście naprawdę mocny
|
|
| |  | | szarley (54913 punktów) | > Ksiądz jest z Ugandy, więc w czarach może być rzeczywiście naprawdę mocny  > Śmierdzisz rasistą Gdybym był z Ugandy powiedziałbym "nie jedź do Polski, oni są dobrzy w mordowaniu dzieci (Puck, Sosnowiec...)"
|
|
| | |  | meercat (934 punktów) (zablokowany) |
Zestawianie czarów z mordowaniem dzieci to jest dopiero rasizm.
|
|
| | | |  | | szarley (54913 punktów) | >Zestawianie czarów z mordowaniem dzieci to jest dopiero rasizm.
Nie bardzo Cie rozumiem. Wypominanie Ugandyjczykowi że może być mocny w czarach uważam za rasizm, a aby wzmocnić przekaz wspominam o dzieciobójstwie Polaków. Niestety media ostatnio zbyt często donoszą o zabijaniu dzieci.
|
|
| | |  | | slik (20011 punktów) | > >Ksiądz jest z Ugandy, więc w czarach może być rzeczywiście naprawdę mocny  > >> Śmierdzisz rasistąNo nie koniecznie - kościół w Afryce, jak i w innych reginach wymieszał swoją religię z lokalnymi wierzeniami - powstała z tego "mieszanka piorunująca", powodująca, że wyganianie szatana nie jest tam czymś niezwykłym. Najbardziej cierpią na tym dzieci. W Racjonaliście opublikowano na ten temat kilka artykułów i linków do artykułów. Czasami można odnieść wrażenie, że to powrót do Średniowiecza Choć z drugiej strony, to u nas w Polsce, w środku Europy, przed kilkoma laty, w sejmie zwołano modły o deszcz - to chyba ewenement na skalę światową - chyba żaden inny parlament, w XXI wieku na to się nie odważy. Ale może się mylę...
|
|
 | 2 na 2 | kogut59 (3090 punktów) | > Przypominam, że już za parę miesięcy, w lecie, na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie Polaków uzdrawiał jakiś ksiądz z Afryki. Kilka tysięcy ludzi już kupiło bilety, więc nie ma się z czego śmiać  Czasem podglądam TVP Info publiczna gdzie temat kościół gości tam na stale chociaż brakuje mi tylko krzyża w studio. Wydawałoby by się ze obiektywni (teoretycznie powinni być) i wykształceni ludzie w redakcji omdlewają prawie wypowiadając słowo papież i inne idiotyzmy wiec co się dziwić kilku tysiącom polaków !
|
|
1 na 1 | szarley (54913 punktów) | > Tego typu wiadomości przekonują mnie ze nawet ludzie wydawałoby się wykształceni idiocieją.> natemat.pl(*)ia-aktora-pomoze-w-kanonizacji> Opadają ręce, czy już NFZ jest zbyteczny w Polsce ?Cuda są bardziej prawdopodobne niż wyleczenie z kasy NFZ.
|
|
| Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | > Tego typu wiadomości przekonują mnie ze nawet ludzie wydawałoby się wykształceni idiocieją.Dlaczego wydawałoby się ? Toż pan Daniel ( ur 1945 r. ) już od trzech lat ma tytuł magistra  . A już, że idiocieją, jakby nie patrzył czynność / proces w toku ??? Toż to - w tym wypadku niewykonalne  , proces dawno już się zakończył.
|
|
| Jacholek (5699 punktów) | >Opadają ręce, czy już NFZ jest zbyteczny w Polsce ? Smutna jesień kariery aktorskiej, no a dzięki cudownemu wyleczeniu ta jesień potrwa (oby) jeszcze długo, więc życzenia dalszych sukcesów Panie Danielu ! Ten domniemany cud wygląda jednak bardzo mizernie w porównaniu z domniemanymi sukcesami uzdrowiciela z Czarnej Afryki. Takiemu bardziej by się należało pasowanie na świętego aniżeli JPII !
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|