 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-08-2006 12:44 | Bartosz | Harcerze i tolerancja | Od dłuższego czasu wchodzę na ten serwis i wydaje mi się on bardzo dobrym miejscem na podzielenie się pewnymi sprawami. Mianowicie, jestem harcerzem. Jakiś czas temu wróciłem z obozu (na którym notabene otrzymałem przyrzeczenie). Wydawaćby się mogło, że kto jak kto, ale harcerze należą do ludzi tolerancyjnych. Jednak co krok spotykałem się z żartami o "pedałach" (lesbijki najwidoczniej nie są na tyle "śmieszne"  . Głównie dzięki mojemu sprzeciwowi nie było skeczu o "pedałach" w dniu z kabaretem. Nie mogło do mnie dotrzeć, że ludzie, których uważałem za naprawdę tolerancyjnych, śmieją się z żenujących kawałów na temat "pedałów". Jeden z moich kumpli z drużyny wyzywał nawet ludzi: "Geju!". W tym momencie zastanawiam się nad tolerancją wśród Polaków. Wynika to po części z niewiedzy i, można powiedzieć, w jakimś stopniu zacofania, jednak pomimo wszystko to jest oddalanie jednych na drugi a wysuwanie innych na pierwszy plan. Może w jakimś stopniu ktoś czuje się bardziej dowartościowany, obrażając homoseksualistów, może po prostu inaczej na to patrzę dlatego, że jestem ateistą. To zapewne ma jakiś w tym udział, ale sądzę, że i tak główną rolę gra tu nastawienie Polaków do jakichkolwiek roszad, które nie zgadzają się z ich systemem wartości. Mówię o Polakach nie dlatego, że uważam ten naród za głupi, bo akurat w tym względzie mam jedno zdanie, że żaden naród nie jest ani mądry, ani głupi, ale po prostu obcuję zdecydowanie głównie wśród Polaków i mogę coś o nich powiedzieć. Wracając do tematu, zastanawiam się, kiedy na słowo: "pedał" nie będzie reakcji ogółu śmiechem, a spojrzenie z politowaniem na autora... Tym optymistycznym spojrzeniem w przyszłość żegnam się z Wami. Pozdrawiam! Bartosz, 16 lat |
| stilb (1323 punktów) | Witam, może rozpoczniemy debatę, z kogo możemy sie śmiać a z kogo nie, tak samo ja ty Bartoszu może napisać brunetka której przyjaciółką jeś blondynka. Smiech rozładowuje emocje, każdy sie smieje z tego co go śmieszy, zobacz angielski humor.
|
|
 | | enfant (64444 punktów) | Jeśli chodzi o dowcipy o konkretnych, nieprzypadkowo wybranych mniejszościach, to są one różnie skonstruowane. Niektóre działają obosiecznie, ośmieszając nie tyle daną grupę, co pewien stereotyp na jej temat. Jednak Bartek na pewno ma na myśli prostackie, wymierzone w homoseksualistów żarty, które tylko umacniają nieprawdziwy obraz tej grupy i uczą pogardy doń skierowanej.
|
|
|  | | Petite Violette (273 punktów) | Zart jest czyms bardzo kontrowersyjnym bo czasem nawet osoba ktora nie ma zadnych zamiarow obrazenia kogos, moze to zrobic... Wszystko zalezy od wrazliwosci tego co opowiada kawal i sluchaczy.
|
|
| |  | | enfant (64444 punktów) | > Zart jest czyms bardzo kontrowersyjnym bo czasem nawet osoba ktora nie ma zadnych zamiarow obrazenia kogos, moze to zrobic... Wszystko zalezy od wrazliwosci tego co opowiada kawal i sluchaczy.To też prawda. Żarty i ich zastosowanie można rozważać na wielu płaszczyznach.
|
|
 | | Przemek K. | Każdy dowcip można opowiedzieć. Ale nie każdy jest w dobrym guście. Rozumiem, że chodziło właśnie o ten gust harcerzy, który sugeruje, że i ich tolerancja jest w złym stanie.
|
|
| greg13 (187 punktów) | > Od dłuższego czasu wchodzę na ten serwis i wydaje mi się> on bardzo dobrym miejscem na podzielenie się pewnymi> sprawami.> Mianowicie, jestem harcerzem. Jakiś czas temu wróciłem z> obozu (na którym notabene otrzymałem przyrzeczenie).> Wydawaćby się mogło, że kto jak kto, ale harcerze należą do> ludzi tolerancyjnych. Jednak co krok spotykałem się z> żartami o "pedałach" (lesbijki najwidoczniej nie> są na tyle "śmieszne"). Głównie dzięki mojemu> sprzeciwowi nie było skeczu o "pedałach" w dniu z> kabaretem. Nie mogło do mnie dotrzeć, że ludzie, których> uważałem za naprawdę tolerancyjnych, śmieją się z> żenujących kawałów na temat "pedałów". Jeden z> moich kumpli z drużyny wyzywał nawet ludzi:> "Geju!". W tym momencie zastanawiam się nad> tolerancją wśród Polaków. Wynika to po części z niewiedzy> i, można powiedzieć, w jakimś stopniu zacofania, jednak> pomimo wszystko to jest oddalanie jednych na drugi a> wysuwanie innych na pierwszy plan. Może w jakimś stopniu> ktoś czuje się bardziej dowartościowany, obrażając> homoseksualistów, może po prostu inaczej na to patrzę> dlatego, że jestem ateistą. To zapewne ma jakiś w tym> udział, ale sądzę, że i tak główną rolę gra tu nastawienie> Polaków do jakichkolwiek roszad, które nie zgadzają się z> ich systemem wartości. Mówię o Polakach nie dlatego, że> uważam ten naród za głupi, bo akurat w tym względzie mam> jedno zdanie, że żaden naród nie jest ani mądry, ani głupi,> ale po prostu obcuję zdecydowanie głównie wśród Polaków i> mogę coś o nich powiedzieć. Wracając do tematu, zastanawiam> się, kiedy na słowo: "pedał" nie będzie reakcji ogółu> śmiechem, a spojrzenie z politowaniem na autora...> Tym optymistycznym spojrzeniem w przyszłość żegnam się z> Wami.> Pozdrawiam!> Bartosz, 16 latBartoszu!!! Myślę, że musi minąć jeszcze 16 lat abyś mógł stać się pełnoprawnym i wartościowym RACJONALISTĄ!!! Stary ja też byłem harcerzem, miałem drużynę turystyczno-wędrownicza w liczbie 72 osoby i było ok!!!! Ale jak dorosłem i wyszedłem spod skrzydeł mamy i taty i zacząłem poznawać świat takim jaki jest stałem się kadetem do grona ludzi z uniwersytetu życia jakim jest RACJONALISTA.PL przeszło 10 lat jak odważyłem się pisać moich kilka postów. Stary czy mówisz o homoseksualistach, czy o lesbijkaach to twoja sprawa, ale czy widziałeś POLAKA, który ci powie o tej nacji w superlatywach, i który ma więcej niż 35 lat??? Sorki mam 30 lat i nie jestem gejem ale mam do nich stosunek taki, że jeśli są to ich spraw i niech mi tylko nie wchodzą w drogę, a jeśli już to wyjaśnimy sobie jak i co i niech idą swoją drogą mają do tego prawo!!! Jeśli tego pragną to ich sprawa!!! Ja wolę drugą płeć i to moja sprawa, a jak ty wolisz roztrząsać ten temat to stary przygotuj się na krytycyzm!!!! Masz tylko 16 lat i twoja natura nie przywykła do krytycyzmu, musisz się przygotować do tego, że wielu racjonalistów powie Ci, że jesteś w błędzie!!!! Nie jesteś jeszcze Racjonalistą, i jeszcze długo nie będziesz!!!! Myślisz, że być racjonalistą, to wyrzec się BOGA, otóż nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bogu zostaliśmy w naszych czasach jedynie my Ateiści i Racjonaliści chłopcze i radze Ci poczytaj więcej o ateizmie i racjonalizmie bo warto!!!!!!!!!!!!!!!! Nie to aby Cię zniechęcić, ale warto pogłębić temat harcerzu CZU WAJ DRUCHU
|
|
 | | deili (1140 punktów) | > Bartoszu!!! Myślę, że musi minąć jeszcze 16 lat abyś mógł stać się pełnoprawnym i wartościowym RACJONALISTĄ!!!Czy oby te słowa pasują do racjonalisty ? Co znaczy być pełnowartościowym racjonalistą a co niepełnowartościowym, oraz kto i na jakiej podstawie ma to oceniać ? Troche mi się kojarzy z dawnych czasów gdy ktoś był pełnowartościowym lub nie pełnowartościowym człowiekiem lub obywatelem). W sumie rozumiem co chciałeś powiedzieć jednak chyba nieco źle ubrałeś swoją myśl w słowa  > Ale jak dorosłem i wyszedłem spod skrzydeł mamy i taty i zacząłem poznawać świat takim jaki jest stałem się kadetem do grona ludzi z uniwersytetu życia jakim jest RACJONALISTA.PL przeszło 10 lat jak odwarzyłem się pisać moich kilka postów.Ale dlaczego dopiero po 10 laty ? I czy to oznacza że ja i reszta osób, również ma dopiero po 10 latach zacząć pisać coś na forum ? > Stary czy mówisz o homoseksualistach, czy o lesbijkaach to twoja sprawa, ale czy widziałeś POLAKA, który ci powie o tej nacji w superlatywach, i który ma więcej niż 35 lat???Ja znam, nawet dwoje, pewnie dlatego że są gejami bo nie sądze żeby kto inny mówił w samych superlatywach. > Sorki mam 30 lat i nie jestem gejem ale mam do nich stosunek taki, że jeśli są to ich spraw i niech mi tylko nie wchodzą w drogę, a jeśli już to wyjaśnimy sobie jak i co i niech idą swoją drogą mają do tego prawo!!! Jeśli tego pragną to ich sprawa!!!Ale co do tego ma twój wiek ? Ja mam 26 i również wychodze z takiego założenia i jak dobrze pamiętam to gdy miałem 20 też tak postępowałem. To nie kwestia wieku lecz bycia tym kim się jest i uznawania takich a nie innych wartości. > Masz tylko 16 lat i twoja natura nie przywykła do krytycyzmu, musisz się przygotować do tego, że wielu racjonalistów powie Ci, że jesteś w błędzie!!!!> Nie jesteś jeszcze Racjonalistą, i jeszcze długo nie będziesz!!!!Na jakiej podstawie jesteś w stanie to stwierdzić ? > Myślisz, że być racjonalistą, to wyrzec się BOGA, otuż nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A co ma piernik do wiatraka ? > Bogu zostaliśmy w naszych czasach jedynie my Ateiści i Racjonaliści chłopcze i radze Ci poczytaj więcej o ateiźmie i racjonaliźmie bo warto!!!!!!Zgadzam się w 100 procentach  Podsumowując chłopak wszedł na forum, wypowiedział swoje zdanie, i oczekuje naszej odpowiedzi co my myślimy na ten temat. My może mu odpowiedzieć lub nie, bycie racjonalistą to (przynajmniej dla mnie) głównie sposób postrzegania świata, sposób wyciągania wniosków z danej sytuacji I.T.P Nie sądze aby maił na to jakiś wpływ wiek lub inny czynnik do którego się doczepiłeś. Zresztą chyba nigdzie nie napisał że jest racjonalistą. Zamiast zniechęcać chłopaka powinniśmy mu raczej udzielić jakiejś odpowiedzi lub jeśli nie mamy nic do powiedzenia przemilczeć jego post. Swoją drogą lepiej aby zaglądał i pisał tu niż np. na forum Młodzieży Wszechpolskiej, tu przynajmniej się czegoś mądrego dowie, o ile oczywiście zamiast krytykować jego wiek udzielimy rozsądnej odpowiedzi.
|
|
|  | | greg13 (187 punktów) | > >Bartoszu!!! Myślę, że musi minąć jeszcze 16 lat abyś mógł stać się pełnoprawnym i wartościowym RACJONALISTĄ!!!> Czy oby te słowa pasują do racjonalisty ?Moim zdaniem pasują, bo popycham chłopaka do tego, aby poczytał, pomyślał i aby starał się odpowiedzieć mi w przekonujący mnie sposób, lub przynajmniej próbował > Co znaczy być pełnowartościowym racjonalistą a co niepełnowartościowym, oraz kto i na jakiej podstawie ma to oceniać ?> Troche mi się kojaży z dawnych czasów gdy ktoś był pełnowartościowym lub nie pełnowartościowym człowiekiem lub obywatelem).> W sumie rozumiem co chciałeś powiedzieć jednak chyba nieco źle urałeś swoją myśl w słowa  Tak tutaj może trochę mu pojechałem, ale jak ma facet werwę to może mnie zadziwi??? > >Ale jak dorosłem i wyszedłem spod skrzydeł mamy i taty i zacząłem poznawać świat takim jaki jest stałem się kadetem do grona ludzi z uniwersytetu życia jakim jest RACJONALISTA.PL przeszło 10 lat jak odwarzyłem się pisać moich kilka postów.> Ale dlaczego dopiero po 10 laty ?Bo wstydliwy jestem  > I czy to oznacza że ja i reszta osób, również ma dopiero po 10 latach zacząć pisać coś na forum ?Wiesz doskonale o co mi chodziło, więc śmiem twierdzić, że się czepiasz  > >Stary czy mówisz o homoseksualistach, czy o lesbijkaach to twoja sprawa, ale czy widziałeś POLAKA, który ci powie o tej nacji w superlatywach, i który ma więcej niż 35 lat???> Ja znam, nawet dwoje, pewnie dla tego że są gejami bo nie sądze żeby kto inny mówił w samych superlatywach.> >Sorki mam 30 lat i nie jestem gejem ale mam do nich stosunek taki, że jeśli są to ich spraw i niech mi tylko nie wchodzą w drogę, a jeśli już to wyjaśnimy sobie jak i co i niech idą swoją drogą mają do tego prawo!!! Jeśli tego pragną to ich sprawa!!!> Ale co do tego ma twój wiek ?Sam nie wiem co ma do tego mój wiek, jakoś tak mi się napisało, przepraszam! > Ja mam 26 i również wychodze z takiego założenia i jak dobrze pamiętam to gdy miałem 20 też tak postępowałem.i ja! > To nie kwestia wieku lecz bycia tym kim się jest i uznawania takich a nie innych wartości.> >Masz tylko 16 lat i twoja natura nie przywykła do krytycyzmu, musisz się przygotować do tego, że wielu racjonalistów powie Ci, że jesteś w błędzie!!!!> >Nie jesteś jeszcze Racjonalistą, i jeszcze długo nie będziesz!!!!> Na jakiej podstawie jesteś wstanie to stwierdzić ?Bo nie spotkałem jeszcze racjonalnie myślącego 16latka i tu mi nie wmówisz, że Ty ich znasz 30stu i już mają doktoraty!!! Właśnie to jest moja podstawa twierdzenia!!! 16 lat to wiek buntu i prawie w 100% jestem w stanie stwierdzić, że chłopakowi jeszcze parę razy się odwidzi i stanie się np. nawróconym na chiński katolicyzm bo taką modę będzie wyznawała połowa jego klasy, druzyny itp!!!!!!!!! > >Myślisz, że być racjonalistą, to wyrzec się BOGA, otuż nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!> A co ma piernik do wiatraka ?> >Bogu zostaliśmy w naszych czasach jedynie my Ateiści i Racjonaliści chłopcze i radze Ci poczytaj więcej o ateiźmie i racjonaliźmie bo warto!!!!!!> Zgadzam się w 100 procentach  > Podsumowując chłopak wszedł na forum, wypowiedział swoje zdanie, i oczekuje naszej odpowiedzi co my myślimy na ten temat.Ale ja właśnie powiedziałem co ja na ten temat myślę a Ty możesz myśleć inaczej takie Twoje prawo, przecie ja Ci nie zabraniam  > My może mu odpowiedzieć lub nie, bycie racjonalistą to (przynajmniej dla mnie) głównie sposób postrzegania świata, sposób wyciągania wniosków z danej sytuacji I.T.P100% prawda!!!! > Nie sądze aby maił na to jakiś wpływ wiek lub inny czynnik do którego się doczepiłeś.Będę się upierał przy swoim! jego młody wiek ma istotny wpływ zmieni się moda i facet zostanie irracjonalistą! > Zresztą chyba nigdzie nie napisał że jest racjonalistą.> Zamiast zniechęcać chłopaka powinniśmy mu raczej udzielić jakiejś odpowiedzi lub jeśli nie mamy nic do powiedzenia przemilczeć jego post.Odrobina krytycyzmu może go tylko zdopingować, a jak pokaże mi, że się mylę - wtedy odszczekam to i przeproszę  > Swoją drogą lepiej aby zaglądał i pisał tu niż np. na forum Młodzieży Wszechpolskiej, tu przynajmniej się czegoś mądrego dowie, o ile oczywiście zamiast krytykować jego wiek udzielimy rozsądnej odpowiedzi.Jeszcze raz przy wieku się będę upierał  A co do zaglądania tutaj to serdecznie go zapraszam i nawet jak chce chłopak to swoją pomocą służę i dostępnymi materiałami  Ciebie Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za krytykę  Errare humanum est!!!
|
|
| |  | | deili (1140 punktów) |
> Wiesz doskonale o co mi chodziło, więc śmiem twierdzić, że się czepiasz  Chyba masz racj  > >>Stary czy mówisz o homoseksualistach, czy o lesbijkaach to twoja sprawa, ale czy widziałeś POLAKA, który ci powie o tej nacji w superlatywach, i który ma więcej niż 35 lat???> >Ja znam, nawet dwoje, pewnie dla tego że są gejami bo nie sądze żeby kto inny mówił w samych superlatywach.> Bo nie spotkałem jeszcze racjonalnie myślącego 16latka i tu mi nie wmówisz, że Ty ich znasz 30stu i już mają doktoraty!!! Właśnie to jest moja podstawa twierdzenia!!!Nie trzydziestu nie znam, doktoratów też nie mają ale powiem szczerze że znam jednego (fakt ma 18 lat) który jak na swój wiek naprawde twardo trzyma się ziemi. > 16 lat to wiek buntu i prawie w 100% jestem w stanie stwierdzić, że chłopakowi jeszcze parę razy się odwidzi i stanie się np. nawróconym na chiński katolicyzm bo taką modę będzie wyznawała połowa jego klasy, druzyny itp!!!!!!!!!Nie jestem w stanie tego przewidzieć, zresztą nikt inny też, aczkolwiek prawdopodobieństwo jest dość wysokie. > >Podsumowując chłopak wszedł na forum, wypowiedział swoje zdanie, i oczekuje naszej odpowiedzi co my myślimy na ten temat.> Ale ja właśnie powiedziałem co ja na ten temat myślę a Ty możesz myśleć inaczej takie Twoje prawo, przecie ja Ci nie zabraniam  I fajnie, chodziło mi tylko o to że jak na mój gust troche za ostro się wyraziłeś i też napisałem co o tym myśle i też nie zabraniam nikomu myśleć inacze  > >My może mu odpowiedzieć lub nie, bycie racjonalistą to (przynajmniej dla mnie) głównie sposób postrzegania świata, sposób wyciągania wniosków z danej sytuacji I.T.P> 100% prawda!!!!> Odrobina krytycyzmu może go tylko zdopingować, a jak pokaże mi, że się mylę - wtedy odszczekam to i przeproszę  Krytycyzm nigdy nie zaszkodzi zwłaszcza gdy jest konstruktywny, a mimo moich uwag wydaje mi się że twój taki był. > >Swoją drogą lepiej aby zaglądał i pisał tu niż np. na forum Młodzieży Wszechpolskiej, tu przynajmniej się czegoś mądrego dowie, o ile oczywiście zamiast krytykować jego wiek udzielimy rozsądnej odpowiedzi.> Jeszcze raz przy wieku się będę upierał  Całe szczęście, bo nie lubie rozmawiać z kimś kto co chwila zmiena poglądy  > Ciebie Serdecznie pozdrawiamJa również pozdrawiam.
|
|
| | |  | | greg13 (187 punktów) | > >Wiesz doskonale o co mi chodziło, więc śmiem twierdzić, że się czepiasz  > Chyba masz racj  > >>>Stary czy mówisz o homoseksualistach, czy o lesbijkaach to twoja sprawa, ale czy widziałeś POLAKA, który ci powie o tej nacji w superlatywach, i który ma więcej niż 35 lat???> >>Ja znam, nawet dwoje, pewnie dla tego że są gejami bo nie sądze żeby kto inny mówił w samych superlatywach.> >Bo nie spotkałem jeszcze racjonalnie myślącego 16latka i tu mi nie wmówisz, że Ty ich znasz 30stu i już mają doktoraty!!! Właśnie to jest moja podstawa twierdzenia!!!> Nie trzydziestu nie znam, doktoratów też nie mają ale powiem szczerze że znam jednego (fakt ma 18 lat) który jak na swój wiek naprawde twardo trzyma się ziemi.wyjątki potwierdzają regułę!!!  > >16 lat to wiek buntu i prawie w 100% jestem w stanie stwierdzić, że chłopakowi jeszcze parę razy się odwidzi i stanie się np. nawróconym na chiński katolicyzm bo taką modę będzie wyznawała połowa jego klasy, druzyny itp!!!!!!!!!> Nie jestem w stanie tego przewidzieć, zresztą nikt inny też, aczkolwiek prawdopodobieństwo jest dość wysokie.Tu właśnie się zgadzam i to chciałem powiedzieć(napisać!) > >>Podsumowując chłopak wszedł na forum, wypowiedział swoje zdanie, i oczekuje naszej odpowiedzi co my myślimy na ten temat.> >Ale ja właśnie powiedziałem co ja na ten temat myślę a Ty możesz myśleć inaczej takie Twoje prawo, przecie ja Ci nie zabraniam  > I fajnie, chodziło mi tylko o to że jak na mój gust troche za ostro się wyraziłeś i też napisałem co o tym myśle i też nie zabraniam nikomu myśleć inacze  > >>My może mu odpowiedzieć lub nie, bycie racjonalistą to (przynajmniej dla mnie) głównie sposób postrzegania świata, sposób wyciągania wniosków z danej sytuacji I.T.P> >100% prawda!!!!> >Odrobina krytycyzmu może go tylko zdopingować, a jak pokaże mi, że się mylę - wtedy odszczekam to i przeproszę  > Krytycyzm nigdy nie zaszkodzi zwłaszcza gdy jest konstruktywny, a mimo moich uwag wydaje mi się że twój taki był.No dobra za ostro ale i tak chłopak się nie odezwał a my demagujemy o tym co on na to?! Posłuchajmy jego opinii i wtedy przyznajmy sobie rację kto był złym, a kto dobrym policjantem!!!  > >>Swoją drogą lepiej aby zaglądał i pisał tu niż np. na forum Młodzieży Wszechpolskiej, tu przynajmniej się czegoś mądrego dowie, o ile oczywiście zamiast krytykować jego wiek udzielimy rozsądnej odpowiedzi.> >Jeszcze raz przy wieku się będę upierał  > Całe szczęście, bo nie lubie rozmawiać z kimś kto co chwila zmiena poglądy  > >Ciebie Serdecznie pozdrawiam> Ja również pozdrawiam.I vice wersja  >
|
|
| Nihilia (115 punktów) |
>Wydawaćby się mogło, że kto jak kto, ale harcerze należą do >ludzi tolerancyjnych. Jednak co krok spotykałem się z >żartami o "pedałach" (lesbijki najwidoczniej nie >są na tyle "śmieszne"). Głównie dzięki mojemu >sprzeciwowi nie było skeczu o "pedałach" w dniu z >kabaretem. Nie mogło do mnie dotrzeć, że ludzie, których >uważałem za naprawdę tolerancyjnych, śmieją się z >żenujących kawałów na temat "pedałów". Jeden z >moich kumpli z drużyny wyzywał nawet ludzi: >"Geju!". Eee, imo oni mają prymitywne poczucie humoru i tyle, prewnie homoseksualisty w życiu na oczy nie widzieli. Śmieją się z tego, na co jest "moda". Na następnym obozie będą pewnie gadać o "moherowych beretach".
|
|
| Hmmm (1 punktów) | > Od dłuższego czasu wchodzę na ten serwis i wydaje mi się> on bardzo dobrym miejscem na podzielenie się pewnymi> sprawami.> Mianowicie, jestem harcerzem. Jakiś czas temu wróciłem z> obozu (na którym notabene otrzymałem przyrzeczenie).> Wydawaćby się mogło, że kto jak kto, ale harcerze należą do> ludzi tolerancyjnych. Jednak co krok spotykałem się z> żartami o "pedałach" (lesbijki najwidoczniej nie> są na tyle "śmieszne"). Głównie dzięki mojemu> sprzeciwowi nie było skeczu o "pedałach" w dniu z> kabaretem. Nie mogło do mnie dotrzeć, że ludzie, których> uważałem za naprawdę tolerancyjnych, śmieją się z> żenujących kawałów na temat "pedałów". Jeden z> moich kumpli z drużyny wyzywał nawet ludzi:> "Geju!". W tym momencie zastanawiam się nad> tolerancją wśród Polaków. Wynika to po części z niewiedzy> i, można powiedzieć, w jakimś stopniu zacofania, jednak> pomimo wszystko to jest oddalanie jednych na drugi a> wysuwanie innych na pierwszy plan. Może w jakimś stopniu> ktoś czuje się bardziej dowartościowany, obrażając> homoseksualistów, może po prostu inaczej na to patrzę> dlatego, że jestem ateistą. To zapewne ma jakiś w tym> udział, ale sądzę, że i tak główną rolę gra tu nastawienie> Polaków do jakichkolwiek roszad, które nie zgadzają się z> ich systemem wartości. Mówię o Polakach nie dlatego, że> uważam ten naród za głupi, bo akurat w tym względzie mam> jedno zdanie, że żaden naród nie jest ani mądry, ani głupi,> ale po prostu obcuję zdecydowanie głównie wśród Polaków i> mogę coś o nich powiedzieć. Wracając do tematu, zastanawiam> się, kiedy na słowo: "pedał" nie będzie reakcji ogółu> śmiechem, a spojrzenie z politowaniem na autora...> Tym optymistycznym spojrzeniem w przyszłość żegnam się z> Wami.> Pozdrawiam!> Bartosz, 16 latWlasciwie nie rozumiem co Cie az tak poruszylo. Dla mnie, wszystkiego rodzaju zarty, docinki, pogardliwe komentarze, kierowane w strone homoseksualistow, zydow, ksiezy, nauczycieli, czy innych, kontrowersyjnych kast, sa nieodlacznym elementem naszej codziennosci. Nie mam zamiaru oceniac, czy to jest zle, czy dobre. Nie obchodzi mnie to. NIe mozesz sie tym przejmowac. Musisz przechodzic kolo tego obojetnie. A jesli chodzi o podany przez Ciebie konkretny przyklad, mianowicie robienie sobie "jaj" z homoseksualistow przez harcerzy, to juz w ogole mnie nie dziwi. ZHR, czy ZHP? Pozdrawiam! Mateusz, 18 lat
|
|
| placownik (17853 punktów) |
Depozytariuszem idei harcerstwa nie jest starszyzna. To nie ona biegając w krótkich portkach po polach i lasach, nierzadko z kropidłem w garści, sprawia, że idea ta, ledwie, ledwie ale jeszcze dyszy. Jej śpiewy przy ognisku, przerywane łykiem czegoś mocniejszego z termosu, to jedynie świadectwo tęsknoty za bezpowrotnie minionymi czasami młodości. Jeśli harcerstwo, nieważne ZHP, ZHR, czy inny odłam, ma jeszcze jakąś szansę, to właśnie dzięki takim młodym ludziom jak Ty. Dzięki takim, którzy harcerskie przyrzeczenie traktują bez przymrużania oka. Dlatego nie przejmuj się uwagami starego, 30 letniego pryka grega13. Nie daj się przekonać stilbowi, że dowcipy o pedałach, opowiadane przez 16-latków przy harcerskim ognisku rozładowują emocje. Rację ma Petite Violette, kiedy pisze, że wszystko zależy od wrażliwości tego, który opowiada kawał i słuchaczy. Tylko zapomina, że osoby w Twoim wieku dopiero tę wrażliwość kształtują. A w harcerstwie samokształtują, bo to sama esencja metody harcerskiej. I oby takich, którzy robią to tak jak Ty, było jak najwięcej.
Krótko mówiąc - rób dalej swoje!
Pozdrawiam gorąco
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| barfso (2 punktów) | Na początek: nie pisałem, bo... nie miałem czasu odnaleźć własnego wpisu  . Ale do rzeczy... Co do mojego "racjonalizmu" to w zupełności się zgadzam, nie jestem racjonalistą, ale nie dlatego, że mam 16 lat, tylko dlatego, że wiem, jak się zachowuję i to bynajmniej nie jest "racjonalne". Rozumiem też wpisy, że nie ma co się wczuwać w kawały o "pedałach", bo to moda itp. Tym bardziej, że jeszcze jakiś czas temu sam byłem ich autorem, nie mając na celu obrażania homoseksualistów. Nie mniej nie sądzę, żeby to było jakieś wielce usprawiedliwiające wytłumaczenie - stąd mój wpis. Na koniec jeszcze jedno, z czym się nie zgadzam, mianowicie: "16 lat to wiek buntu i prawie w 100% jestem w stanie stwierdzić, że chłopakowi jeszcze parę razy się odwidzi i stanie się np. nawróconym na chiński katolicyzm bo taką modę będzie wyznawała połowa jego klasy, druzyny itp!!!!!!!!!". Radziłbym Ci nie oceniać takich spraw, nie znając człowieka, bo jak nie jestem racjonalsitą, tak ateistą jestem już od jakiegoś czasu i uwierz mi, że to nie działa pod wpływem mody, więcej, większosć czynników byłą przeciw. Można teraz sobie pomyśleć: "No, to wszystko jasne. Wszyscy przeciw - czyli tak trzeba zrobić! Wiek buntu." - otóż nie. Wiek buntu swoją drogą a "racjonalne" myślenie w pewnych sprawach - swoją. To z grubsza tyle. Pozdrawiam! Autor
|
|
| barfso (2 punktów) | Aha, jeszcze jedno: nie zniechęciliście mnie. Wręcz przeciwnie.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|