Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przebiegły fortel papieża Grzegorza Wielkiego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-04-2013 12:54exbyły (17 punktów)Przebiegły fortel papieża Grzegorza Wielkiego
Ocena -2 na 2
Grzegorz I zwany: Wielki, Dialog lub Dwojesłow, papież (od 3 września 590 do 12 marca 604) Oto interpretacja Grzegorza Wielkiego jeśli chodzi o powód przyjścia na świat Syna Bożego:
"Kiedy Adam zgrzeszył,(...), Bóg przeklął człowieka
i oddał go na wieki we władzę szatana. Od tego momentu człowiek
przestał podlegać Bogu i stał się własnością diabła. Potem Bogu
zrobiło się żal ludzi, lecz nie mógł odebrać ich szatanowi — Bóg
nie ma prawa zmienić Swego słowa nawet w stosunku do diabła.
I dlatego Bóg posłał na ziemię Swego Syna w ludzkiej postaci.
Pod zewnętrznym obrazem człowieka szatan nie dojrzał Boga, tak
jak ryba nie dostrzega haczyka pod przynętą, rzucił się na Chrystusa
i skazał go na hańbiącą śmierć. W ten sposób szatan złamał swoje
prawo: mógł zabijać ludzi, ale nie miał prawa zabić Boga. Za
pomocą tej chytrej sztuczki Bóg oswobodził się od danej szatanowi
obietnicy i mógł przywrócić Sobie potomków Adama. Oto w jaki
sposób wyjaśnia Grzegorz Wielki tajemnicę odkupienia. "
Proszę o równie intelektualne interpretacje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

meercat (934 punktów)
(zablokowany)

>Proszę o równie intelektualne interpretacje.

Wolę interpretować mity greckie lub bajki o krasnoludkach. BTW, czy Ty tu robisz za trolla? Jak możesz podawać taka historyjkę ze śmiertelna powagą? Bo jakoś ironii nie wyczułam.
exbyły (17 punktów)

>Wolę interpretować mity greckie lub bajki o krasnoludkach. BTW, czy Ty tu robisz za trolla? Jak możesz podawać taka historyjkę ze śmiertelna powagą? Bo jakoś ironii nie wyczułam.
To mi się udało.
exbyły (17 punktów)
To mi się podwójnie udało. Mój wątek został zdeklasowany i to co jest tu napisane zostało uznane za bzdury.
01-04-2013 17:47 
 Ocena 2 na 2
Król Julian (114 punktów)
> i to co jest tu napisane zostało uznane za bzdury.

I co, może jesteś jeszcze tym zdziwiony?


Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo
pawel_wr (4297 punktów)

>Pod zewnętrznym obrazem człowieka szatan nie dojrzał Boga, tak
>jak ryba nie dostrzega haczyka pod przynętą, rzucił się na Chrystusa
>i skazał go na hańbiącą śmierć. W ten sposób szatan złamał swoje
>prawo: mógł zabijać ludzi, ale nie miał prawa zabić Boga.

Zapomniałeś umiejscowić w boskim planie zbawienia Judasza
exbyły (17 punktów)

>Zapomniałeś umiejscowić w boskim planie zbawienia Judasza

To nie ja zapomniałem tylko Grzegorz Wielki.
PP
A co do Judasza istnieje coś co się nazywa "Ewangelia wg Judasza" -gdzie słowa Chrystusa że to on zdradzi, Iskariota przyjmuje jako rozkaz aby los się spełnił. Czyżby zdrajca biblijny wziął na siebie większy krzyż?
pawel_wr (4297 punktów)
>Chrystusa że to on zdradzi, Iskariota przyjmuje jako rozkaz aby los się spełnił. >Czyżby zdrajca biblijny wziął na siebie większy krzyż?
>

Tak , przecież gdyby nie Judasz , to Chrystus nie zostałby ukrzyżowany
i nie powiódłby się boski plan odkupienia za grzech pierworodny.

Dlatego Judasz dla każdego chrześcijanina jest tak samo ważny , jak Jezus.
Dziwię się , że nie ma żadnego kościoła ani katedry pod wezwaniem św. Judasza.
exbyły (17 punktów)

>Dziwię się , że nie ma żadnego kościoła ani katedry pod wezwaniem św. Judasza.
Jest to jakkolwiek odejście od tematu wątku.
Jeśli świat jest zaprogramowany to Judasz jest niewinny. Mam nadzieję jednak, że tylko prawa machiny nas determinują i nie jesteśmy kukłami. A jeśli jestem kukłą i zdam sobie z tego sprawę, to ta świadomość powoduje, że nią nie jestem (więc kim wtedy jest pan kukiełek?). Joe Strummer:"The Future Is Unwritten"-mam nadzieję, że świat nie jest zaprogramowany.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365