 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-09-2006 11:14 | stilb (1323 punktów) | Sojusz z Hitlerem | Znowu obchodzimy dni bohaterstwa naszych przodków, ludzi którzy moim zdaniem zapłacili ,nawiększą cene za niekompetencje tamtejszego rządu. Ten artykuł autorstwa B. Wołoszańskiego wiadomosci(*)471,wid,8484693,wiadomosc.html jeszcze bardziej mnie do tego przekonuje, polecam. Wołoszański porusza problem sojuszu Polski z Niemcami, przeciw Rosji. Jak Polska wyszła by na tym sojuszu, przecież dziś nikt nie sądzi za zbrodnie ludobójsta np. Włochów. Na co liczył nasz rząd, czekając na pomoc z zachodu. Skoro to sam Zachód, przyzwolił na zbrojenie Niemiec. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| plodzien (7378 punktów) | > Znowu obchodzimy dni bohaterstwa naszych przodków, ludzi> którzy moim zdaniem zapłacili ,nawiększą cene za> niekompetencje tamtejszego rządu. Ten artykuł autorstwa > B. Wołoszańskiego> wiadomosci(*)471,wid,8484693,wiadomosc.html> jeszcze bardziej mnie do tego przekonuje, polecam.> Wołoszański porusza problem sojuszu Polski z niemcami,> przeciw Rosji. Jak Polska wyszła by na tym sojuszu,> przecież dziś nikt nie sądzi za zbrodnie ludobójsta np.> Włochów.>Ale Mussoliniego powieszono. A Istria?. Gdyby Morze Śródziemne było w koalicji - może chciałoby zabrać Sycylię? Na co liczył nasz rząd, czekając na pomoc z > zachodu. Skoro to sam zachód, przyzwolił na zbrojenie> Niemiec.>W szachach to się nazywa zugzwang - brak możliwości wykonania dobrego posunięcia. Pozdrawiam
|
|
 | | stilb (1323 punktów) | >W szachach to się nazywa zugzwang - brak możliwości wykonania dobrego posunięcia. >Pozdrawiam Co zrobiłby Piłsudski gdyby żył w czasach Hitlera? Czy widząc jakie zagrożenie stanowią sowieci, wybrałby mniejsze zło? Gdzieś kiedyś wyczytałem że chciał stworzyć koalicję żeby zająć Niemcy, czy to prawda?
|
|
|  | | plodzien (7378 punktów) | >Co zrobiłby Piłsudski gdyby żył w czasach Hitlera? Czy widząc jakie zagrożenie stanowią sowieci, wybrałby mniejsze zło Wydaje mi się, że mniejszym złem było jednak mimo wszystko trwanie w sojuszu z Anglią i Francją. Związanie się z Hitlerem było zabójcze nawet gdyby wygrał wojnę. Kogóż on nienawidził najbardziej zaraz po Żydach i Cyganach? Słowian chyba. >Gdzieś kiedyś wyczytałem że chciał stworzyć koalicję żeby zająć Niemcy, czy to prawda Przysłowie mówi "chcieć to móc". Piłsudski chciał ale akurat nie mógł, gdyż ruszyć francuskie tyłki było niepodobieństwem. Sam nic by nie zrobił, bo dysproporcje środków przeznaczanych na zbrojenia w Polsce i Niemczech były ogromne. Sytuacja międzynarodowa była taka, że Polacy w każdym układzie mieli położenie nie do pozazdroszczenia. Pozdrawiam
|
|
| |  | | stilb (1323 punktów) | >Wydaje mi się, że mniejszym złem było jednak mimo wszystko trwanie w sojuszu z Anglią i Francją. Związanie się z Hitlerem było zabójcze nawet gdyby wygrał wojnę. Kogóż on nienawidził najbardziej zaraz po Żydach i Cyganach? Słowian chyba. >Pozdrawiam Tylko że ilość ofiar po stronie polskiej szokuje. Moża było tego uniknąć. Może nie samym sojuszem z Hitlerem ale na pewno bezsensowną walką z gigantem.
|
|
|  | | Marian (5438 punktów) | >Gdzieś kiedyś wyczytałem że chciał stworzyć koalicję żeby zająć Niemcy, czy to prawda? Słyszałem kiedyś, że coś koło 1935 roku rozważano możliwość uderzenia prewencyjnego na Niemcy. Wtedy jeszcze mielibyśmy szanse, ale to my bylibyśmy "ci źli".
|
|
| sceptyżaba (279 punktów) | A ja bym na marginesie dyskusji poruszył inny problem. W szkołach uczą nas historii tak, że patrzymy na nią oczami sentymentalnego głupca. A później przychodzi taki Wołoszański i pokazuje, co się naprawdę działo, jak mielą żarna historii. Lecz jaką nauczkę może z tego wyciągnąć sentymentalny głupiec? Pozdrawiam
|
|
| wiktor13 (55 punktów) | >Wołoszański porusza problem sojuszu Polski z niemcami, >przeciw Rosji. Jak Polska wyszła by na tym sojuszu, Za to wiemy jak wyszliśmy na sojuszu z III Rzeszą, napadając z nimi na Czechosłowację (zajeliśmy chyba 4 powiaty-oczywiście w celu ochrony naszych Rodaków). Potem oni napadli na nas z ZSRR (jedni i drudzy też to zrobili w imię ochrony swoich rodaków). Itd
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|