Racjonalista - Strona głównaDo treści
Iluminaci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
10-04-2013 10:21Mateusz Wert (153 punktów)Iluminaci
Nie dawno dyskutowałem z kolegą na temat iluminatów. Wg niego kurwisyny iluminaci są grupą, która chce by szatan doszedł do władzy. Uważa, że wszystkie gwiazdy pokazują znaki okultystyczne, by głosić kult szatana. Dla mnie to stek bzdur.

To nasza dyskusja

Kolega: ciemny lud nie wierzy w to, bo jest oglupiony przez szatana

Ja: Diabeł wiesz o nim z Biblii, Biblia to stek bzdur i opowiadań z innych religii, czyli to mitologia więc jak może istnieć diabeł

Kolega: Ty wlasciwie o historii tylko czytałeś

Ja: stary szatan nie istnieje, a oni znaki jak juz pokazuja ot tak se bo może myślą ze szatan istnieje

Kolega: oni mówią otwarcie ze zawarli pakt z szatanem

Ja: do psychologa niech idą

Kolega: po co tak mówią?

Ja: Bo mają coś z bańką

Kolega: hehehe, jak to gwiazdy show biznesu są

Ja: ale te gwiazdy narkotyki itp

Kolega: Beyonce, taa Justin Bieber nie bierze narkotyków, iluminaci kreują gwiazdy, to wszystko jest ustawione, Eminem o tym np. wie i śpiewa o tym Michael Jackson tez wiedzial i co zabili go

Ja: w co Ty wierzysz to juz glupoty wymyslane przez idiotow sa, szatan bajka,
mowie Ci jak szatan moze byc skoro jest on z Biblii ktora jest ...
skoro jednak wierzysz w to Twoja sprawa, ale ja juz nie chce o tym slyszec
bo to tak jakbys mowil ze zawarli pakt z zeusem on istnieje itp

Kolega: chodzi o to, ze swiat jest zarzadzany przez tych Illuminatow


Dał mi linki

www.poznaj(*)aga-marionetki-iluminatow.html

www.poznaj(*)oluja-przemysl-rozrywkowy.html

On uznaje to za prawdę, że jest grupa, która chce by szatan rządził.
Wyjaśniam, że szatan to legenda jak zeus itd, są dowody na to, że Biblia to jedna wielka księga pisana na wzór innych religii, jednak mnie nie słucha, tylko dalej uważa, że jest jak uważa.

Dodając, że to co mówię to bzdury, bo są znaki jak na tych wyżej linkach

Jak mu wyjaśnić, że to co mówi to durnoty?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
W internecie jest opisanych tyle tajnych organizacji, które dążą do przejęcia władzy nad światem, że siłą rzeczy każdy do jakiejś należy.

Ludzie nie potrafią zrozumieć ekonomii i polityki to im się wydaje, że światem rządzą sekretne organizacje i szatan bo inaczej to by był raj na ziemi.

Linkowanie takich stron jest zupełną stratą czasu.


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
pawel_wr (4297 punktów)

>On uznaje to za prawdę, że jest grupa, która chce by szatan rządził.
>Wyjaśniam, że szatan to legenda jak zeus itd, są dowody na to, że Biblia to jedna wielka księga
>pisana na wzór innych religii, jednak mnie nie słucha, tylko dalej uważa, że jest jak uważa.
>Dodając, że to co mówię to bzdury, bo są znaki jak na tych wyżej linkach
>Jak mu wyjaśnić, że to co mówi to durnoty?

Nie trać czasu na idiotyzmy. Jest naprawdę mnóstwo intrygujących
czynności , niż bawienie się w lekarza psychiatrę.
Z urojeniami trudno walczyć.
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Michael Jackson tez wiedzial i co zabili go
> Jak mu wyjaśnić, że to co mówi to durnoty?

Każ mu siedzieć cicho, bo też go dopadną.
DeeDee (822 punktów)
Jak czytam takie teksty to nie mam wątpliwości, że od 90' roku dzieciom polskim dzieje się wyjątkowa krzywda... a kwikniemy za to wszyscy

Jeśli młodzi teraz prowadzą takie dysputy to strach się bać zestarzeć... obawiam się, że choroby wieku podeszłego będą leczone egzorcyzmami i wodą święconą ...?
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)
( ... ), jednak mnie nie słucha, tylko dalej uważa, że jest jak uważa.

Spójrz na to pozytywnie.
Uważa tak jak uważa, ale jednak nie użył on pozawerbalnego argumentu w postaci
" pociągnięcia z dyńki " aby Cię ostatecznie przekonać do swoich racji.
baszarteg (2319 punktów)
>Nie dawno dyskutowałem z kolegą na temat iluminatów.

Ciężko w tej sprawie wyrokować bo nawet w internecie są potężne
lock information na te kwestie ...wyszperałem jeden ciekawy link ->

wiersze.juniora.pl/wyliczanki/wyliczanki_s02.html

ale to w zasadzie wszystko ...

Całą sprawę ogarniał swego czasu Antoni Macierewicz ,niestety zbyt głęboki wgląd w mechanizmy działania wszechświata ma swoją cenę ...zastanów się czy masz w sobie dość siły aby badać tę sprawę ,gdyż często jest to khymm,khymm... road to perdition...jak mawiał poeta...
Mateusz Wert (153 punktów)
Gadał też coś o NWO, że to prawda i głupi ludzie nie wiedzą o tym.

Jakie jest podejście Wasze co do tej sprawy?

Wierzycie w te teorie?
10-04-2013 15:45 
 Ocena 3 na 3
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Gadał też coś o NWO, że to prawda i głupi ludzie nie wiedzą o tym.
>Jakie jest podejście Wasze co do tej sprawy?
>Wierzycie w te teorie?

Skoro prawda niech pokaże dowody. NWO jest bełkotem dla głupców mającym im objaśnić skomplikowaną rzeczywistość. Cokolwiek się stanie, stoi za tym rząd światowy, masoni czy inni iluminaci. Głupcy ci nie są w stanie zrozumieć, że to co oni uważają za ciąg działań "światowego rządu" to przypadki czy konsekwencje wcześniejszych działań.
Krótko mówiąc nie wierzę. Generalnie staram się nie brać rzeczy na wiarę.
10-04-2013 15:50 
 Ocena 2 na 2
baszarteg (2319 punktów)
Odkąd Jezuici zatopili Titanica nic mnie już w stanie nie jest zadziwić Od godziny w naszym kraju na wszystkich kanałach informacyjnych pokazywany jest facet który powinien siedzieć w kaftanie bezpieczeństwa tj.w normalnym kraju by siedział ale u nas...cóż u nas ma show w godzinach największej oglądalności . "NWO" (cokolwiek to jest to przy tym drobiazg jak sądzę .

W sumie zastanawiam się dlaczego odpowiadam na ten wątek ,może dlatego że to ostatnia szansa odpowiedzieć zanim moderator przeniesie go w inne miejsce
Nikka (54 punktów)
Twojemu koledze polecam wykład Micheala Shermera pt.: "Wzorzec oszukiwania samego siebie" na www.ted.co(*)ern_behind_self_deception.html (z polskimi napisami).

Jest mała szansa na to, że otworzy mu oczy na mechanizm powstawania wszelkiego rodzaju teorii spiskowych, itp.
Irracja (4721 punktów)
>On uznaje to za prawdę, że jest grupa, która chce by szatan rządził.

    ... nie "by szatan rządził", lecz by oni rządzili w jego imieniu. Tak jak KRK chce rządzić w imieniu "Boga". Typowa walka o władzę, nic więcej...

    ... a przy okazji linkowanych stron. Skoro "wszystkowidzące oko" jest atrybutem szatana, to czyim synem jest Jezus? Przecież "oko w trójkącie" jest symbolem "Boga Ojca" - ten symbol do dziś widnieje w starszych kościołach katolickich, zwłaszcza "pod wezwaniem opatrzności bożej". Sam znam taką parafię, tam gdzie się urodziłem. Poza tym KRK sama twierdzi, że "bozia ojczulek" wszystko widzi...

    ... jeżeli te wszystkie teorie spiskowe mają być prawdziwe, to taką najbardziej znaną grupą jest właśnie KRK...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365