Racjonalista - Strona głównaDo treści
Hipoteza o związku odległości i siły

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
11-04-2013 13:57krystkon2 (2 punktów)
(zablokowany)
Hipoteza o związku odległości i siły
Ocena -1 na 1
To już ostatnia hipoteza - nie chcę zdominować bazgrołów

Od tego powinienem był zacząć.

Hipoteza
Każda zmiana odległości wymaga jednoczesnego działania siły.
Im szybciej zmienia się odległość tym większa musi działać jednocześnie siła.

Z czego wynikałoby np., że gdyby skoncentrowane światło laserowe o określonej długości fali rozproszyć nagle we wszystkich kierunkach to w tych falach powinno zajść zjawisko grawitacji, które powinno zmienić nieco długość fali.

I odwrotnie, koncentrowanie rozproszonego światła o określonej długości fali powinno powodować zjawisko antygrawitacji w falach i zmieniać także ich długość.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
>Każda zmiana odległości wymaga jednoczesnego działania siły.

Szkoda że Ci się pierwsza zasada dynamiki Newtona nie obiła o uszy.

>Im szybciej zmienia się odległość tym większa musi działać jednocześnie siła.

MIĘDZY CZYM A CZYM? NA CO?

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
krystkon2 (2 punktów)
(zablokowany)
>Szkoda że Ci się pierwsza zasada dynamiki Newtona nie obiła o uszy.

Nie uwzględnia grawitacji - więc jest tylko pewnym uogólnieniem.

>MIĘDZY CZYM A CZYM? NA CO?

Kiedy następuje zmiana odległości bez zderzeń - działa grawitacja lub antygrawitacja.
Siła zawiera się w samym obiekcie - więc w pewnym sensie jest to oddziaływanie obiektu samego ze sobą ale na skutek oddalania się od lub zbliżania się do innego obiektu.

Ja tylko podejrzewam, że w obiektach kurczących działa antygrawitacja, a rozszerzających się grawitacja, które są ściśle związane ze zmieniającymi się odległościami.
Irracja (4721 punktów)
>>Kiedy następuje zmiana odległości bez zderzeń - działa grawitacja lub antygrawitacja.

    ... Krystkon2 - jakkolwiek grawitację można kojarzyć z siłą przyciągania, to jednak nie ma antygrawitacji. To siła odpychania, ewentualnie odśrodkowa. Nie wprowadzaj nowej terminologii...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Irracja (4721 punktów)
>>Im szybciej zmienia się odległość tym większa musi działać jednocześnie siła.

    ... nie zawsze. Wpływ na prędkość, a więc i na szybkość zmiany odległości ma również czas działania siły na poruszający się obiekt, środowisko w którym obiekt się porusza, oraz odległość między oddalającymi się obiektami...

    ... teoretycznie, w broni palnej im dłuższy czas działania na pocisk siły rozprężania gazów powstałych przy spalaniu/wybuchu prochu, tym pocisk nabiera większej prędkości i szybciej się oddala od broni. Teoretycznie, im dłuższa lufa tym lepiej. W praktyce długość lufy jest ograniczona innymi czynnikami, jak np. tarcie pocisku o lufę...

    ... zmiana gęstości środowiska w którym porusza się obiekt, wpływa na opór a tym samym na prędkość obiektu. Przy tej samej sile, rozrzedzenie środowiska (zmniejszenie oporów) spowoduje przyśpieszenie - obiekt zacznie się szybciej oddalać...

    ... im większa odległość, tym mniejsze działanie sił przyciągających występujących między obiektami. Powoduje to przyśpieszenie obiektu i szybsze oddalanie się. W praktyce pomija się ten czynnik, ze względu na nikłe (bliskie zeru) wartości zmiany prędkości (i szybkości oddalania się obiektu) wywołane tym zjawiskiem...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Vytautas (4394 punktów)
>Każda zmiana odległości wymaga jednoczesnego działania siły.
>Im szybciej zmienia się odległość tym większa musi działać jednocześnie siła.
   A jaaak! Niech się wypcha ten Newton ze swoimi zasadami dynamiki!

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365