 |
Według katolików piekło to przerażające miejsce. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-05-2013 15:08 | slik (20011 punktów) | Według katolików piekło to przerażające miejsce.
12 na 12 | Przytaczam ciekawą dyskusję znalezioną w sieci
Miejsce, w którym diabły z ogonami bez końca podpiekają na rusztach i gotują w kotłach ludzi, którzy odrzucili boga i ( lub ) kościelne przykazania. I na tym praktycznie ich wizja piekła się kończy. Pomyślmy logicznie ( a logika to bardzo słaba strona katolików ). Najpierw co to są diabły wg katolickiej wiary. Diabły to upadłe anioły, które podniosły bunt przeciwko bogu. Co prawda sprzeczne to jest z nauką kleru, że anioły tym różnią się od ludzi, że nie mają wolnej woli i wobec tego taki bunt byłby niemożliwy. I w sumie nie wiadomo, po co się zbuntowały, z jakiego powodu ? Przecież bóg jest taki dobry ? I jeśli jest wszechmogący to ten bunt z góry skazany był na porażkę. Kto jak kto, ale anioły powinny to wiedzieć. No, ale jak powiedziano wcześniej logika a wiara to dwie różne rzeczy. Idźmy jednak dalej. Według katolików diabły stworzyły konkurencyjny wobec nieba obóz, w którym tylko one rządzą po wsze czasy ( znowuż logika a wszechpotęga i wszechmoc boga ? ). I tam te diabły mają ( same czy na rozkaz boga ? ) męczyć wiecznie ludzi, którzy odrzucili wiarę katolicką. I znowu gdzie katolicka logika : po co diabły miałyby pomagać bogu karać tych ludzi ? I czy to leżałoby w interesie tych diabłów ? Przecież ci ludzie woleliby w takim razie pójść do nieba, gdzie mieliby raj po wsze czasy. Czyli diabły ( same czy na rozkaz boga ? ) działałyby przeciwko sobie i swoim interesom a pomagały bogu. Ja uważam, że jeśli istnieje katolickie piekło, to jest w nim całkowicie inaczej niż to przedstawia katolicki kler. Nie sądzę, żeby diabły umartwiały same siebie i to samo robiły z ludźmi, którzy do nich trafią. Bardziej byłoby tam według zasady : hulaj dusza, piekła nie ma ! Zabawy, hulanki, swawole, jak nadalej posunięta wolność. Nieustające imprezowanie. Czy diabły po to wyrwały się z ascetycznego nieba, żeby żyć w ascetycznym piekle ? Ich bunt po to, aby samym sobie urządzić piekło, wdychać opary siarki, mieć nad sobą tyrana jest pozbawiony sensu. Zresztą podejrzewam, że w takim przypadku zdecydowana większość diabłów znowu by się zbuntowała przeciwko nowemu wladcy i z powrotem powróciła by do nieba. Miłosierny bóg przyjął by ich z powrotem. No, ale znowu powiem: logika logiką a katolicy kierują się bezmyślnie tym, co im wciska kler. [Wanda}
Z tego jasno wynika, że Bóg w celu realizacji "pośmiertnego piekła" kolaboruje z diabłami. Bez tej współpracy praktycznie realizacja "kary piekielnej" jest niemożliwa, zatem Bóg kolaboruje ze złem. Czyż nie jest to jakąś formą "zdrady"? Czy jesteśmy tylko zabawkami w rękach Boga? [boża zabawka] | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | 17latek (578 punktów) | Logiczne.  .Mieć wolną wolę ,choć jej nie mieć ,podnosić bunt przeciw tyranowi by ustanowić nowego tyrana (to takie ludzkie), pomagać uprzedniemu tyranowi podgrzewać ludzi .Być bezwolną maszynką ,która upada z własnej woli. Logika ,tak myślę że dla katolików można by było utworzyć nowy kierunek pseudonauki "Logika katolicka".
|
|
6 na 6 | pawel_wr (4297 punktów) | Przytoczę jedną ze złotych myśli Leca :
"Diabeł pełni w piekle rolę pozytywną",
i w tych kilku słowach ten mistrz słowa najtrafniej ocenił absurd piekła , diabła , a pośrednio obalił tez mit dobrotliwego Boga
|
|
2 na 2 | Legion (587 punktów) | >Z tego jasno wynika, że Bóg w celu realizacji "pośmiertnego piekła" kolaboruje z diabłami. Bez tej >współpracy praktycznie realizacja "kary piekielnej" jest niemożliwa, zatem Bóg kolaboruje ze złem. >Czyż nie jest to jakąś formą "zdrady"? Czy jesteśmy tylko zabawkami w rękach Boga? >[boża zabawka]
I dlatego lepiej nie wierzyć w Boga, a w szczególności w tego chrześcijańskiego. Może po śmierci coś jest, ale guzik mnie to osobiście obchodzi, bo jestem na razie tu i teraz. Ale jeśli już gdybamy na takie tematy, to przyznam Ci, że przeraża mnie wizja Boga, który tworzy świat tylko dlatego, że... No właśnie, dlaczego? W Biblii w ogóle o tym nie pisze.
|
|
| slik (20011 punktów) | Liczyłem że worek z kościami nam to wszystko wytłumaczy, ale gdzieś się zapodział  A może konsultuje, co może nam tu napisać?
|
|
| Olek Mularski (3178 punktów) | Dlaczego złe przecież diabły miały by karać za zło, do którego same namawiają? Toć to totalny bezsens. Jak już ktoś miałby karać za grzechy i organizować kąpiele smolne, pijalnię roztopionych metali i inne zabiegi "fizjoterapii dla grzeszników" to byłby to raczej bóg, gdyż to jemu zależy przecież na tym, żeby człowiek był dobry. Przecież nawet tzw. "główne prawdy wiary" mówią, że: "Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze".
|
|
 | | slik (20011 punktów) | > Dlaczego złe przecież diabły miały by karać za zło, do którego same namawiają? Toć to totalny bezsens. Cytat:logika to bardzo słaba strona katolików Przekonuję się o tym każdego dnia
|
|
| wozieee (274 punktów) | Skończcie z tymi tematami o logice katolików, proszę. Przynajmniej zalinkujcie jakiś materiał z frondy albo aferę z Głódziem w roli głównej. Tematy typu "wytłumaczcie mi dogmat" prowadzą donikąd. Nie wydaje mi się, że trzeba tu komuś tłumaczyć jak absurdalna jest wiara w te bzdury.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|