 |
Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-06-2013 17:08 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u.
25 na 25 | . Wczoraj w programie Moniki Olejnik zobaczyłem i wysłuchałem wypowiedzi kolejnego katolickiego intelektualisty ks. prof. dr hab. Dariusza Oko. Poszukałem dalej cóż ten ksiądz profesor ma nam do powiedzenia i znalazłem: www.fronda(*)nder-naprawde-warto,27884.htmlwiadomosci(*)m__jaka_jest_na_Zachodzie.htmlwpolityce.(*)niego-w-programie-tomasza-lisaMuszę przyznać, że jestem w kontekście wsparcia polityków PiS-u kongresu "Stop ateizacji" dosyć przerażonym, tym co może nas czekać w najbliższej przyszłości: wiadomosci(*)ateizacji-na-jasnej-gorze.htmlwww.dzienn(*)trudniejsza,id,t.html?cookie=1natemat.pl(*)mysly-scisle-prawdziwy-problemKs. prof. dr hab. Stanisław Rabiej, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w latach 2008-12 w najnowszej "Polityce" (nr 25, 19.06-25.06.2013) napisał: Przypomnijmy,że od 1989 r. niektóre uniwersytety polskie powracają do wielowiekowej tradycji i pełnego znaczenia universitas. Postanowiono bowiem przywrócić miejsce wydziałom teologicznym w wymiarach uczelni. Stało się tak wolą senatów uniwersytetów w Opolu, Poznaniu, Katowicach, Olsztynie, Toruniu i Szczecinie. Każdorazowo decyzja ta znalazła aprobatę parlamentu RP oraz Konferencji Episkopatu Polski. W ten sposób stało się też zadość zapisom konkordatowym z 1993 r. W sumie do istniejących już (KUL, UKSW, CHAT, PAT, PWT) dołączyły inne uczelnie, gdzie podjęte kroki pozwoliły na zbliżenie do modelu uniwersytetu, jaki istnieje od stuleci w cywilizowanej Europie i na świecie. (...)
(...) Dokonywana systematycznie ocena jakości kształcenia potwierdza, że dokonuje się to w sposób kompetentny z poszanowaniem wszelkich dyrektyw rodzimego MNiSW, jak i rygorów procesu bolońskiego. (...) W sumie kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich oraz różnego typu studiów podyplomowych i doktoranckich przysparza absolwentów aktywnych w wielu sferach życia społecznego. (...)
Umiejętna współpraca z ośrodkami samorządu lokalnego, zaangażowanie na zasadzie woluntariatu w instytucjach dobra publicznego, organizacja wypoczynku wakacyjnego i ruchu turystyczno-pielgrzymkowego, animacja czasu wolnego, stają się domeną wielu nauczycieli akademickich, studentów i absolwentów wydziałów. (...) To tylko niektóre z argumentów przemawiających na rzecz istnienia licznych wydziałów teologicznych. Ich dalszy rozwój winien pozostawać w domenie zatroskania władz samorządowych, świeckich i kościelnych.O teologii na świeckich uczelniach założyłem nawet wątek: www.racjonalista.pl/forum.php/s,332808Nie można i nie warto lekceważyć Kościoła, który ma przez wieki wypracowane metody rozszerzania swojej dominacji nad całokształtem życia społecznego - nazywanym "rządem dusz" i uzyskiwaniem dóbr doczesnych i w "wolnej Polsce" odnosi sukces za sukcesem. Tu warto zwrócić uwagę na inny aspekt (choć spójny z innymi) Kościelnych poczynań - do każdej grupy społecznej kierowani są (lub ideowo sami się kierują) dobrze przygotowani specjaliści. Tacy też przychodzą na nasze forum. Wiadomo, że ksiądz Oko z ekstremalnymi poglądami nie ugra tu niczego, ale inni już sporo mogą i ugrywają. Pozdrawiam. @@@ . . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 3 na 3 | sapiens (395 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. | > ksiądz Oko z ekstremalnymi poglądami nie ugra tu niczego, ale inni już sporo mogą i ugrywają.> Pozdrawiam.Ksiądz Oko już gra swoimi poglądami i potrafi je dobrze sprzedawać. Na domiar złego nikt nie potrafi skutecznie obnażyć jego przekłamań. a tu jest pełne nagranie z kropki na i www.tvn24.(*)wpuszczac-do-szkol,333847.html |
#2 6 na 6 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. | > Postanowiono bowiem przywrócić miejsce wydziałom teologicznym w wymiarach uczelni. Stało się tak wolą senatów uniwersytetów w Opolu, Poznaniu, Katowicach, Olsztynie, Toruniu i Szczecinie. Każdorazowo decyzja ta znalazła aprobatę parlamentu RP oraz Konferencji Episkopatu Polski. W ten sposób stało się też zadość zapisom konkordatowym z 1993 r. W sumie do istniejących już (KUL, UKSW, CHAT, PAT, PWT) dołączyły inne uczelnie, gdzie podjęte kroki pozwoliły na zbliżenie do modelu uniwersytetu, jaki istnieje od stuleci w cywilizowanej Europie i na świecie.
Ja bym proponowałbym żeby nasze "zbliżanie się do cywilizacji" w kontekście wydziałów teologicznych zacząć od porównania czym się zajmują takie wydziały w Europie a czym u nas. I dopiero potem ewentualnie się zastanowić czy ta nasza wersja "teologii" pasuje do jakiejkolwiek uczelni.
|
#3 10 na 10 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. | > .> Wczoraj w> > programie Moniki Olejnik zobaczyłem i wysłuchałem wypowiedzi kolejnego> katolickiego intelektualisty ks. prof. >dr hab. Dariusza Oko.On wcale niegłupio prawi: Cytat:Jeżeli homoseksualistów jest mniej więcej 2 proc. w społeczeństwie, a jest ich około 40 proc. wśród pedofilów i 60 proc. wśród chorych na AIDS, to znaczy to, że kilkadziesiąt razy częściej stają pedofilami i chorują na AIDS (oraz na inne choroby weneryczne). Skoro zatem 30% duchownych to geje to zupełnie słusznie Ks. Oko pisze, że: Cytat:Wynika to z niesłychanego, niespotykanego nigdzie indziej promiskuizmu, rozpusty, w jakich żyją. Czegoś takiego nie spotyka się a żadnej innej grupie społecznej! Te dane pokazują, że medialne dyskusje podążają w kompletnie złym kierunku. Ci ludzie potrzebują pomocy medycznej, a nie propagowania takiego stylu życia! To jest medyczna katastrofa. |
#4 2 na 2 | sapiens (395 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. |
> [cytat]Jeżeli homoseksualistów jest mniej więcej 2 proc. w społeczeństwie, a jest ich około 40 proc. wśród pedofilów i 60 proc. wśród chorych na AIDS, to znaczy to, że kilkadziesiąt razy częściej stają pedofilami i chorują na AIDS (oraz na inne choroby weneryczne).Wystarczy się zapoznać z danymi rzetelnymi, żeby stwierdzić, że jednak bardzo głupio prawi. Co do zachorowań na AIDS to są większe wśród homoseksualistów, ale nie tak jak to maluje ksiądz Oko. Odsyłam do statystyk PZH i radzę mówić o konkretnych krajach, bo inaczej wygląda zachorowalność na AIDS w krajach afrykańskich czy Rosji a inaczej w Norwegii czy Polsce. |
#5 1 na 1 | Dariusz Godyń (2403 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. | > [cytat]Jeżeli homoseksualistów jest mniej więcej 2 proc. w społeczeństwie, a jest ich około 40 proc. wśród pedofilów i 60 proc. wśród chorych na AIDS, to znaczy to, że kilkadziesiąt razy częściej stają pedofilami i chorują na AIDS (oraz na inne choroby...Nie mam pojęcia czy ktoś kto to napisał miał kiedykolwiek do czynienia ze statystyką. Domyślam się, że chodziło tylko o wywarcie wrażenia na czytelniku nie znającemu zasad rzetelnej statystyki i oceny uzyskanych wyników. |
#6 3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. |
> Wystarczy się zapoznać z danymi rzetelnymi, żeby stwierdzić, że jednak bardzo głupio prawi.Ech  A zastanawiałem się czy nie dołożyć emotikonów  |
#7 13 na 13 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i ieświatopoglądowy program PiS-u. | >wysłuchałem wypowiedzi kolejnego katolickiego intelektualisty ks. prof. dr hab. Dariusza Oko...
Ks. Oko określił filozofię jako bezkompromisowe poszukiwanie prawdy. To wyznanie kłóci się całkowiciez jego dogmatycznym, by nie powiedzieć fanatycznym, podejściem do kwestii światopogladowych. Istnienie boga jest dla niego czymś bardziej oczywistym, niż istnienie świata: ktoś, kto z jednej strony nazywa siebie filozofem, a z drugiej strony głosi taki pogląd, jest raczej religijnym kołtunem. W dodatku niebezpiecznym, bowiem kolejną rolą, w jakiej dobrze się czuje, jest rola żołnierza. Nie bardzo wiadomo, na czyich rozkazach (słyszy głosy przełożonych czy samego boga?), ale przeciwnik jest jasno zdefiniowany: to szatan wcielony w ludzi, dla których bóg stał się poznawczą chimerą. Świat jest zatem areną walki ludzi opętanych albo bogiem, albo diabłem, czyli ateistów: tertium non datur. Wróciliśmy do retoryki ojców kościoła rodem z wczesnego średniowiecza. Ich poważne traktowanie uważam za kuriozalne i niebezpieczne. Racjonalista pl. to dla ks. Oko zapewne jeden z piekielnych kręgów.
Zgłaszam jego kandydaturę do liderów absurdu.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#8 1 na 3 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. | > A zastanawiałem się czy nie dołożyć emotikonów <No to masz dobry przykład Marcinie , iż instynktowne, odruchowe zachowania czasami są korzystniejsze niż te wydumane  . Choć z drugiej strony, hmmm...... nie ma tego "złego"... - sprowokowałeś sapiens-a do napisania trzech niegłupich zdań. A że nie odczytał sarkazmu...się zdarza - jeszcze Cię nie poznał, widocznie 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#9 2 na 2 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. |
> A że nie odczytał sarkazmu...się zdarza - jeszcze Cię nie poznał, widocznie  sapiens ???  |
#10 1 na 1 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. |
> Nie mam pojęcia czy ktoś kto to napisał miał kiedykolwiek do czynienia ze statystyką.> Domyślam się, że chodziło tylko o wywarcie wrażenia na czytelniku nie znającemu zasad rzetelnej statystyki i oceny uzyskanych wyników.Tak sobie googluje i wyskakuje choćby to: www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1556756Faktycznie z tych danych wyłania się obraz nadreprezentacji osób orientacji homoseksualnej wśród pedofilów - nie jestem jednak specjalistą w dziedzinie więc bardzo możliwe, że nie mam dostępu do bardziej aktualnych danych. Ciekawsze dla mnie byłoby pytanie, jeśli faktycznie taka zależność występuje, jakie są jej przyczyny. Mogę sobie wysunąć hipotezę, że jest to pochodną tolerancji w stosunku do homoseksualizmu w danym społeczeństwie. Jako, że względem popędu seksualnego znacząco się od innych zwierząt nie różnimy praktycznie każdy z nas musi sobie jakoś radzić z jego zaspakajaniem. Im bardziej homofobiczne społeczeństwo tym trudniej osobom o tej orientacji jest go zaspokajać - stosunkowo najłatwiej w takim razie zaspokajać go u słabszych i bezbronnych - stąd być może taka korelacja. Podpierać się mogę statystykami wśród księży co tu na forum było wielokrotnie omawiane - tu celibat byłby tym samym czynnikiem czym homofobia społeczna. To tylko hipoteza jednakże gdyby była prawdziwa to ksiądz Oko walcząc z homoseksualizmem niejako prokurowałby zachowania pedofilskie. |
#11 3 na 3 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. | > Faktycznie z tych danych wyłania się obraz nadreprezentacji osób orientacji homoseksualnej wśród pedofilów - nie jestem jednak specjalistą w dziedzinie więc bardzo możliwe, że nie mam dostępu do bardziej aktualnych danych. Cytat:To złodziej! I pijak, bo każdy pijak to złodziej!
Ksiądz oko powinien sprawdzić ilu pedofilów jest wśród homoseksualistów, a nie ilu homoseksualistów wśród pedofilów. |
#12 4 na 4 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. | >programie[/url] Moniki Olejnik zobaczyłem i wysłuchałem wypowiedzi kolejnego >katolickiego intelektualisty [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Oko] [color=indigo]ks. prof.
Katolicki intelektualista - często nadużywany oksymoron.
>doczesnych i w "wolnej Polsce" odnosi sukces za sukcesem. Tu warto zwrócić uwagę na inny aspekt >(choć spójny z innymi) Kościelnych poczynań - do każdej grupy społecznej kierowani są (lub ideowo >sami się kierują) dobrze przygotowani specjaliści. Tacy też przychodzą na nasze forum. Wiadomo, że
Ze mną jeszcze żaden ksiądz ani teista nie wygrał dyskusji. Wielu się obraziło.
|
#13 3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. | |
#14 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. | > Katolicki intelektualista - często nadużywany oksymoron.Intelekt jest niezależny od treści, które miele. Diabły, atomy, zsiadłe mleko, bóg, galaktyka, wielki wybuch, kubeł śmieci, kwanty, c, pi, fi, itd. Potrzeba rozumu, który segreguje te śmieci.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#15 11 na 11 | maruda (5550 punktów) | Odp: Ks. Dariusz Oko i światopoglądowy program PiS-u. | Jeszcze tylko zdanie o statystyce, jak powiedział ksiądz Oko w wywiadzie u Olejnik. "[W kościele] rodzą się i rozwijają ludzie najpiękniejsi, najwięksi święci." Jak można nie zgodzić się z tym zdaniem, o ile mi wiadomo to wszyscy święci są chrześcijanami. Powiem więcej, nie można być świętym nie będąc chrześcijaninem, taki Korczak nigdy nie zostanie świętym bo na to nie zasługuje, jego życie nie jest wystarczająco dobre i piękne. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|