Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Trzęsienie ziemi" w Watykanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
04-07-2013 15:51romaro (25211 punktów)"Trzęsienie ziemi" w Watykanie
Ocena 6 na 6
Kłopoty "Instytutu Dzieł Religijnych"
wiadomosci(*)dopiero-poczatek,132321,w.html

To chyba za te cuda JPII awansują na świętego. Na Ponad dwie dekady przyspawał się do tronu, a pod jego bokiem takie rzeczy wyprawiano. Niezdolnym był do rządzenia, czy najzwyklejszym hipokrytą był?

W Watykanie było pod rządami JPII jak niegdyś u nas - Za króla Sasa jedz pij i...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

slik (20011 punktów)
>W Watykanie było pod rządami JPII jak niegdyś u nas - Za króla Sasa jedz pij i...
>
Chyba dlatego tak pośpiesznie chcą z Janka Kremówki robić świętego. Potem niektórym będzie trochę niezręcznie zeznawać, co się tam wyrabiało za jego czasów.
W prawdziwe intencje oczyszczenia tej "stajni Augiasza" raczej nie wierzę, bo Franek już by nie żył - skończył by tak jak JP1
04-07-2013 22:29
 Ocena 11 na 11
Olek Mularski (3178 punktów)
W końcu największa pralnia brudnych pieniędzy wyszła na jaw. Zaczęli oddolnie, aresztując zwykłych księży i prałatów i pewnie na tym się skończy, gdyż papcio Franek znając historię JP I będzie się bał wtykać kija w mrowisko zbyt głęboko. Biskupom nic więc nie grozi i mogą nadal spokojnie kraść i prać brudną forsę na prawo i lewo. Zresztą jeśliby chcieć tak naprawdę rozliczyć Watykan ze wszystkich przestępstw, które na jego terenie popełniono trzeba by go ogrodzić wielkim murem z drutem kolczastym i wieżyczkami strażniczymi, gwardię szwajcarską zastąpić w służbą więzienną, a wszystkim mieszkańcom zamienić ornaty na pasiaki
diogenes (42753 punktów)
>"Trzęsienie ziemi" w Watykanie
>To chyba za te cuda JPII awansują na świętego

Jeszcze kilku takich świętych a będziemy świadkami trzęsienia nieba. Oj będzie się sypało...

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
>Kłopoty "Instytutu Dzieł Religijnych"<
Biskup z Salerno zapłacił prywatne długi 600 000 € pieniędzmi Pana Boga. Nic wielkiego się nie stało. Złodziej okradł złodzieja.

Nauka objaśnia wszystko. Teologia objaśnia resztę.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365