 |
Mostek za 100 milionów... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-07-2013 17:45 | Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) | Mostek za 100 milionów...
8 na 8 | nad strumyczkiem o szerokości koryta wynoszącej ok. 0,5 metra. Jak Państwo myślą, w jakim kraju rozpasanego dobrobytu dzieją się takie cuda? www.dzienn(*)azy-drozszy,id,t.html?cookie=1Przypomnijmy, że budowa Mostu Świętokrzyskiego w Warszawie, przebiegającego nad nieco większym "strumyczkiem", kosztowała marne 160 mln. Ciekawe, o co w tym wszystkim chodzi...  Nie chce mi się wierzyć, by budowa autostrad w Polsce była do tego stopnia sztucznie podrażana. Równie ciekawe jest to, kto za to ostatecznie zapłaci, bo chyba przecież nie wszyscy obywatele... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | Borys Swoboda (1408 punktów) | |
|
 | 2 na 2 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
Jak rzekł niedawno pewien profesor "jest w tym coś z mistyfikacji". 
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
 | 4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Obrazek pięknie pokazuje co się działo, gdy w 2005 roku do władzy dorwała się prawica i rządzi do dziś:
|
|
|  | | Selanos (12869 punktów) | > Obrazek pięknie pokazuje co się działo, gdy w 2005 roku do władzy dorwała się prawica i rządzi do dziś:>  A wniosek z tego taki, że dzisiaj są kiepscy w ukrywaniu błędów
|
|
| | |  | | Selanos (12869 punktów) | > >A wniosek z tego taki, że dzisiaj są kiepscy w ukrywaniu błędów > Weź ty się puknij w ten swój pusty łeb.Nie dziękuję. Pragnę zauważyć, że "lewicowe" SLD które zadłużało Polskę nie gorzej, a może nawet lepiej (tj. szybciej) niż PiS czy PO, nie miało zbyt dobrych wyników jeśli chodzi o rozwój gospodarczy. Na pewno nie szło im lepiej niż PiSowi. Stąd wnioskuję, że gdzieś te pieniądze musiały się ulatniać.
|
|
3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | > ...Nie chce mi się wierzyć, by budowa autostrad w Polsce była do tego stopnia sztucznie podrażana.Po prostu bajzel - niegospodarność wynikająca z niekompetencji. Podobno u nas kilometr autostrady jest dwukrotnie droższy, niż w Szwajcarii i czterokrotnie droższy, niż w Kanadzie, przy dużo niższych kosztach robocizny - wręcz chyba zerowych, skoro wykonawcy nie dostali pieniędzy za ubiegłoroczne zlecenia. > Równie ciekawe jest to, kto za to ostatecznie zapłaci, bo chyba przecież nie wszyscy obywatele...Niestety, cytując klasyka - "Pan, Pani, my wszyscy - społeczeństwo"
|
|
 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >>...Nie chce mi się wierzyć, by budowa autostrad w Polsce była do tego stopnia sztucznie podrażana. >Po prostu bajzel - niegospodarność wynikająca z niekompetencji. Czasem chodzi wyłącznie o paranoję aktualnie rządzącej ekipy. Tak było w przypadku, gdy Jadosław Kłamczyński wstrzymał kontynuację budowy autostrady A2, bo przetarg wygrał Jan Kulczyk czyli wg Jadosława Żyd i człowiek "układu" SB-cko komunistycznego. Kontynuacja budowy ruszyła, gdy ceny materiałów poszybowały w górę.
|
|
 | 4 na 4 | Adrian Trybek (339 punktów) | Jako społeczeństwo zamożne i dobrze prosperujące możemy sobie pozwolić na budowę przepustów dla zwierząt co 50 m (w skumulowanej ilości kilkudziesięciu na krótkich odcinkach), czy zmasowanego ataku kładek i przejść (tych logicznie usytuowanych i tych wychodzących z lasu prosto na parkingi przed sklepami i stacjami paliwowymi). Uświadomione ekologiczne społeczeństwo nie ma prawa narzekać, że 1/3 kosztów budowy autostrad (30-35%)przeznacza się właśnie na cele ochrony przyrody. A Szwajcaria i Kanada niech dalej olewa swoją faunę, ich sprawa....
|
|
|  | 5 na 5 | Anna Salman (16360 punktów) | >Jako społeczeństwo zamożne i dobrze prosperujące ... Faktycznie, zapomniałam. >... Uświadomione ekologiczne społeczeństwo nie ma prawa narzekać, że 1/3 kosztów budowy autostrad (30-35%)przeznacza się właśnie na cele ochrony przyrody. ... I tu mi się przypomniały ogrodzenia autostrad tak niskie, że łosie bez problemu przełaziły. Zdaje się, że mieli nowe stawiać. Jest to jakiś sposób na zmniejszenia bezrobocia, jeśli wszystko jest robione dwa razy (co najmniej), dlatego pewnie zaraz po oddaniu autostrady idzie ona do remontu. A durni ludzie nie rozumieją, że to w interesie społecznym. W Szwajcarii i Kanadzie pewnie robią raz, a dobrze i obywatele muszą masowo migrować za pracą.
|
|
| |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Czy ty w ogóle kiedykolwiek widziałaś jakąś polską autostradę? Założę się, że nie, bo dajesz wiarę bzdurom o przejściach dla zwierząt co 50 m, wyprowadzanym na parkingi i stacje benzynowe.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Adrian Trybek (339 punktów) | > Czy ty w ogóle kiedykolwiek widziałaś jakąś polską autostradę? Założę się, że nie, bo dajesz wiarę bzdurom o przejściach dla zwierząt co 50 m, wyprowadzanym na parkingi i stacje benzynowe.> Nie pisałem w tym przypadku o przejściach nad autostradą tylko przepustach pod nimi - różnica jest duża, choć cenowo przejścia "podziemne" nie są wcale o wiele lepsze. Wystarczy dobrze rozejrzeć się np. w okolicy węzła Łódź Północ. Jeżeli chodzi o przejścia dla zwierzątek, prowadzące je prosto na zajazdy dla ludzi: serwisy.ga(*)_kieruja_do_supermarketow.html
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | > Jeżeli chodzi o przejścia dla zwierzątek ...Można na to spojrzeć inaczej - wyprzedzamy inne kraje w demokratyzacji, likwidując rasizm gatunkowy. Niech tam sobie łosie i lisy chadzają do supermarketów, czemu nie. Nietoperze mnie zaskoczyły, bo kiedyś myślałam, że latają, ale może ostatnio nawet im skrzydła opadły. Zresztą z takich przejść będą mogły korzystać na przykład nasze kochane bociany oraz "inna ptaszka". Cytat:Na węźle Radziejowice powstała betonowa kładka dla dużych zwierząt, np. łosi. Przejście nad trasą prowadzi prosto na... ogrodzenie zabytkowego parku. Czy ten projekt to z niewykorzystanego scenariusza do filmu Barei? Reasumując - jeden wielki park rozrywki. Moim zdaniem powinniśmy iść w tym kierunku, ale ... pobierać opłaty za wjazd do naszego kraju (oczywiście zniżki dla grup zorganizowanych, dla dzieci, sezonowe itd.).
|
|
 | 3 na 3 | DyktaFon (9281 punktów) | > >...Nie chce mi się wierzyć, by budowa autostrad w Polsce była do tego stopnia sztucznie podrażana.> Po prostu bajzel - niegospodarność wynikająca z niekompetencji.Racjonaliści! Nie doceniacie urzędników  Już oni są kompetentni, tylko należy rozgraniczyć na czyją korzyść. Pieniądze państwowe, czyli niczyje i tak "się wydadzą". Więc lepiej, aby popłynęły we właściwym kierunku. Proszę, zamiast tu siedzieć i narzekać lub - co gorsza - zaglądać do nie swojej kieszeni, zabrać się do pracy. Podatki bardzo się przydadzą, a więc zarabiajcie...
|
|
3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | No kto by pomyślał! Często jeżdżę blisko tego cuda, a nie wiedziałem że to cudo, to jest takie CUDO! Czuję się zaszczycony tym, że moje poobijane, stare punto będzie mogło dotknąć kołami stu milionów! Skaczę z radości i klaszczę uszami. Ciekawe czy urzędnicy odpowiedzialni za budowę autostrad i mostów, jak mają coś wyremontować w swoim domu, ze swojej pensji, to zamiast tysiąca złotych, płacą sto tysięcy. Naprawdę, zżera mnie ciekawość. Tak na koniec naszła mnie myśl, że taniej byłoby kupić prom i robić przez ten strumyk przeprawy z samochodami. Jak do Szwecji przez Bałtyk.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|