Ateizm zbyt bardzo skupia sie na naszych okolicznych religiach (katolicyzm, islam) a zapomina o bardzo potężnej równie groźnej opozycji - reinkarnacjonistom (wschód). A to, jak silna jest ich manipulacja i psycho-atak na słaby mózg jest dowodem, że należy zwrócić na nich uwagę. . Przeglądając kłamliwy nastawiony na zysk szmatowaty portal niewiarygodne pl trafiłem na artykuł próbujący udowodnić reinkarnacje, a ogrom siły komentarzy pod nim pokazuje że katolicy nie są wcale zagrożeniem. . 3 komentarze katolickie (śmiechowe) kontra 10 reinkarnacyjnych, z których bije taka psychomanipulacja, że ciężko się bronić. Nawet moja psychika nie wytrzymała, czuje się zniszczony po przeczytaniu tego: . "Reinkarnacja to fakt, ukrywają to przed wami od tysięcy lat, tak jak wiele innych rzeczy związanych z tym w czym żyjemy i dlaczego. Kluczowe w reinkarnacji jest to, że powiedzenie, że życie jest tylko jedno jest połowie prawdą i w połowie błędem. Sens polega na tym, że tym kim się jest w danym życiu jest się tylko i wyłącznie raz. Czyli twoja osobowość, twoje Ja, twój charakter jest tylko raz. Tak jakby reset. Po śmierci dusza może zreinkarnować się w każdej możliwej formie życia istniejącej we wszechświecie. Ale nie może zreinkarnować się w istocie mniej złożonej niż do tej pory. Bo to zależy od rozwoju własnej świadomości. Prościej mówiąc w innym wcieleniu będziesz zupełnie kimś innym i wtedy także będzie ci się wydawać, że przed narodzinami nic nie było. Dlatego prawdą jest to, że życie należy szanować w każdej postaci bo jest pewnego rodzaju darem i misją, misją jaką sam sobie obierzesz za słuszną. Wszystko zależy od was samych. Jednak zawsze jakaś niewielka "cząstka" z każdego poprzedniego wcielenia zostaje, (niektórzy potrafią sobie przypomnieć poprzednie wcielenia pod wpływem głębokiej hipnozy, albo zupełnie naturalnie w których z niewiadomych przyczyn ta pamięć nie ulega skasowaniu) co sprawia, że dusza może osiągać wyższy poziom świadomości, tak jakby "ewoluować". Dusza podlega ewolucji wlasnego rozwoju, tak samo jak ewolucja organizmów (tylko to trochę na innej zasadzie działa). Podsumowując doceńcie to, że jesteście Pawłem, Filipem, Kaśką, Moniką czy kimkolwiek innym, cieszcie się tym jacy jesteście i życiem jakie by ono nie było, bo drugi raz już tym samym nie będziecie. Co nie oznacza, że już w ogóle nie będzie żyć dalej, będziecie, ale już jako zupełnie ktoś inny i wtedy będzie się wam wydawało, że to życie jest jedno a wczesniej nic nie było, tak jak teraz. To jest oczywiście trudne do zrozumienia, ale jakby nie było trudne to nie byłoby to taką zagadką. Ukrywaja tę wiedzę przed wami od tysięcy lat. Wszechświat istnieje po to by istniało w nim życie i wszelkie życie jest z nim powiązane, w formie czystej ogólnej świadomosci. To jest trudne dla kogoś kto słyszy o tym pierwszy raz w życiu, ale jeśli się to zrozumie, wydobędzie się z tego pewny piękny sens i cel, w którym wszelkie życie pełni ważną funkcję w działaniu tego pięknego wszechświata." . Po przeczytaniu tego komentarza upadła moja psychika. Ta siła kłamstwa, w mojej głowie trwa wojna. Co wy o tym myślicie, umiecie to obalić? |