Racjonalista - Strona głównaDo treści
Fanatyzm reinkarnacjonistów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
23-08-2013 01:07Olgo (-5 punktów)
(zablokowany)
Fanatyzm reinkarnacjonistów
Ateizm zbyt bardzo skupia sie na naszych okolicznych religiach (katolicyzm, islam) a zapomina o bardzo potężnej równie groźnej opozycji - reinkarnacjonistom (wschód). A to, jak silna jest ich manipulacja i psycho-atak na słaby mózg jest dowodem, że należy zwrócić na nich uwagę.
.
Przeglądając kłamliwy nastawiony na zysk szmatowaty portal niewiarygodne pl trafiłem na artykuł próbujący udowodnić reinkarnacje, a ogrom siły komentarzy pod nim pokazuje że katolicy nie są wcale zagrożeniem.
.
3 komentarze katolickie (śmiechowe) kontra 10 reinkarnacyjnych, z których bije taka psychomanipulacja, że ciężko się bronić. Nawet moja psychika nie wytrzymała, czuje się zniszczony po przeczytaniu tego:
.
"Reinkarnacja to fakt, ukrywają to
przed wami od tysięcy lat, tak jak
wiele innych rzeczy związanych z tym
w czym żyjemy i dlaczego. Kluczowe
w reinkarnacji jest to, że
powiedzenie, że życie jest tylko jedno
jest połowie prawdą i w połowie
błędem. Sens polega na tym, że tym
kim się jest w danym życiu jest się
tylko i wyłącznie raz. Czyli twoja
osobowość, twoje Ja, twój charakter
jest tylko raz. Tak jakby reset. Po
śmierci dusza może zreinkarnować
się w każdej możliwej formie życia
istniejącej we wszechświecie. Ale nie
może zreinkarnować się w istocie
mniej złożonej niż do tej pory. Bo to
zależy od rozwoju własnej
świadomości. Prościej mówiąc w
innym wcieleniu będziesz zupełnie
kimś innym i wtedy także będzie ci
się wydawać, że przed narodzinami
nic nie było. Dlatego prawdą jest to,
że życie należy szanować w każdej
postaci bo jest pewnego rodzaju
darem i misją, misją jaką sam sobie
obierzesz za słuszną. Wszystko zależy
od was samych. Jednak zawsze jakaś
niewielka "cząstka" z każdego
poprzedniego wcielenia zostaje,
(niektórzy potrafią sobie
przypomnieć poprzednie wcielenia
pod wpływem głębokiej hipnozy, albo
zupełnie naturalnie w których z
niewiadomych przyczyn ta pamięć
nie ulega skasowaniu) co sprawia, że
dusza może osiągać wyższy poziom
świadomości, tak jakby "ewoluować".
Dusza podlega ewolucji wlasnego
rozwoju, tak samo jak ewolucja
organizmów (tylko to trochę na innej
zasadzie działa). Podsumowując
doceńcie to, że jesteście Pawłem,
Filipem, Kaśką, Moniką czy kimkolwiek
innym, cieszcie się tym jacy jesteście
i życiem jakie by ono nie było, bo
drugi raz już tym samym nie
będziecie. Co nie oznacza, że już w
ogóle nie będzie żyć dalej, będziecie,
ale już jako zupełnie ktoś inny i
wtedy będzie się wam wydawało, że
to życie jest jedno a wczesniej nic
nie było, tak jak teraz. To jest
oczywiście trudne do zrozumienia,
ale jakby nie było trudne to nie
byłoby to taką zagadką. Ukrywaja tę
wiedzę przed wami od tysięcy lat.
Wszechświat istnieje po to by
istniało w nim życie i wszelkie życie
jest z nim powiązane, w formie
czystej ogólnej świadomosci. To jest
trudne dla kogoś kto słyszy o tym
pierwszy raz w życiu, ale jeśli się to
zrozumie, wydobędzie się z tego
pewny piękny sens i cel, w którym
wszelkie życie pełni ważną funkcję w
działaniu tego pięknego
wszechświata."
.
Po przeczytaniu tego komentarza upadła moja psychika. Ta siła kłamstwa, w mojej głowie trwa wojna. Co wy o tym myślicie, umiecie to obalić?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Po co to obalać?
Ten kto dowodzi czemuś, to na nim drzemie siła argumentów, żeby mnie przekonać. Nie na Tobie i tym sobie głowy nie zarzucaj.
Grey (2102 punktów)
1. Co w tym strasznego?
2. Gdzie ten fanatyzm?
3. Nie jesteś "przypadkiem" Koczownikiem/Bobokiem z wcześniejszego wątku?
szarley (54913 punktów)
W poprzednim wcieleniu wierzyłem w reinkarnację, teraz przestałem
23-08-2013 09:38 
 Ocena 1 na 1
Paul Figura (1368 punktów)
>W poprzednim wcieleniu.

Kim byłeś jeśli można wiedzieć.?

23-08-2013 10:44 
 Ocena 5 na 5
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>>W poprzednim wcieleniu.
>Kim byłeś jeśli można wiedzieć.?
>
>
Z pewnością kimś ważnym. Napoleonem, Kleopatrą, bogatym kupcem. Przecież w poprzednim wcieleniu nikt nie był zapijaczonym chłopem, przygłupią handlarką, kulawym czyścicielem latryn. Ciekawe dlaczego?
Luxuria (526 punktów)
Ja byłam chyba kotem.

I widocznie byłam złym kotem, bo karma zreinkarnowała mnie w ciele niewolnika. :p
23-08-2013 15:31 
 Ocena 3 na 3
MajkelSS (2075 punktów)
(zablokowany)
Wszyscy musieliśmy być bardzo złymi ludźmi, bo zreinkarnowano nas w ludzi, którzy żyją bez bożej miłości. Najgorsza szkoda, jaka może być.

Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie.
s1ayto (280 punktów)
> nikt nie był zapijaczonym chłopem, przygłupią handlarką, kulawym czyścicielem latryn.

No kurde, no i stało się - fu....

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365