mam pewien problem, otóż na studia liczą mi się wyniki z matury z filozofii i zastanawiam się czy jest to przedmiot "do napisania". chodzi tu o maturę rozszerzoną, nie mam doświadczenia z filozofią, ponieważ na każdej lekcji polskiego te tematy przez nauczycielkę były skrzętnie omijane. nie ma kto mi pomóc w przygotowaniach więc miałabym parę pytań do dobrych ludzi, którzy zechcieliby pomóc. 1. czy pozycje zaprezentowane przez CKE są wystarczającą literatura do matury? 2. jeśli zacznę czytać, uczyć się a przede wszystkim rozwiązywać arkusze z filozofii to dałabym radę (jako urodzona humanistka  napisać tą maturę na ok.80-85% ? (bez nadmiernego optymizmu) 3. czy wypracowanie na bazie tekstu źródłowego byłoby ciężkie do wykonania? proszę o szczere odpowiedzi. z góry dziękuję  |