 |
A jego imię brzmi... Demon Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-11-2013 11:35 | Marek Matejewski (3695 punktów) | A jego imię brzmi... Demon
7 na 7 | Egzorcyści z Meksyku twierdzą, że nastał bezprecedensowy popyt na ich usługi. Duchowni mają pełne ręce roboty, codziennie wypędzają nowe zastępy demonów. Kościół tłumaczy to zjawisko wzrostem wyznawców kultu Świętej Śmierci - podaje BBC. Częściowo przetłumaczony artykuł na onet.pl. Księża z Meksyku mówią o zmasowanym ataku diabła, który przejawia się w makabrycznej przemocy związanej z działalnością karteli narkotykowych: Cytat: "Wierzymy, że za tym całym złem stoi agent ciemności, a jego imię brzmi Demon. To właśnie dlatego Pan chce mieć tutaj zastępy egzorcystów, którzy będą walczyć z diabłem" - mówi ojciec Carlos Triana, egzorcysta z Meksyku. "O ile wierzymy, że za Adolfem Hitlerem stał diabeł, który nim kierował, tak wierzymy, że to właśnie on stoi za działalnością karteli narkotykowych" - tłumaczy ksiądz. "W większości przypadków wystarcza modlitwa wyzwoleńcza, ale zdarzają się również przypadki, w których szatan przejmuje całkowita kontrolę nad umysłem i ciałem opętanego."
"(...)Zarówno kult, jak i aborcja dały złym duchom schronienie w naszym kraju" - twierdzi ojciec Bautista. Czyżby narkotykowe imperia miały wkrótce upaść? Wojsko i policja nie dają rady... no ale może egzorcyści podołają? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
9 na 9 | Lengyel (2127 punktów) | >Czyżby narkotykowe imperia miały wkrótce upaść? Wojsko i policja nie dają rady... no ale może >egzorcyści podołają?
To manewr dla odwrócenia uwagi. Znów oberwie nieszczęsny demon zamiast prawdziwego winowajcy.
|
|
11 na 11 | Anna Salman (16360 punktów) | >... Wojsko i policja nie dają rady... no ale może egzorcyści podołają? Lengyel ma rację - mamy temat zastępczy, mamy winnego. Dlatego właśnie politycy wspierają religię. Z braku wizji rozwoju, w obliczu wzrastającej przestępczości i innych patologii, łatwiej jest obwiniać siły nieczyste, niż zdobyć się na refleksję, co do przyczyn i racjonalnych rozwiązań. A przy okazji krk ma okazję nie tylko zarobić, ale uwolnić się z grzechów przeszłości. Za Hitlerem stał diabeł (za Stalinem już pewnie nie, bo prawosławny ateista), za kartelami narkotykowymi też, za chwilę się okaże, że i za pedofilią. I znika problem biedy, rozwarstwienia społecznego, kiepskiej edukacji, braku perspektyw oraz wyrastające na tym podłożu klimaty agresji, szowinizmu, uzależnień i innych chorób społecznych, czyli ... politycy nie muszą nic robić, jak tylko podsypać klechom więcej pieniędzy, ze wspólnej kasy oczywiście. To jest pomysł na eksport - Jedwabne i inne pogromy - diabeł, pedofilia - diabeł, handel dziećmi - diabeł, przekręty finansowe - diabeł. I do niego kierować żądania odszkodowawcze, czyli w Polsce to ... na Berdyczów.
|
|
11 na 11 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Mnie jeszcze ta aborcja zastanowiła jakoś szczególnie... Toż to rzeczywiście gigantyczny problem w tym kraju. Gdyby nie aborcja to Mexico City zapadałoby się o metr rocznie, a tak teraz - tylko 50cm na rok (w następnym stuleciu będzie tam niezła dziura mimo wszystko). A jak pięknie się mieszka w aglomeracji liczącej 22-25 mln ludzi (gdyby nie aborcja to chyba chodziliby sobie po głowach):  Rozważyłbym tak przy okazji dwa przypadki: 1) Jest aborcja - Demon osobiście wychodzi na powierzchnię. 2) Aborcji nie ma - Meksyk szybciej się zapada i sam szybciej drąży drogę do piekła. Demon jest tu każdorazowym wygranym... Próżny ten trud panów od egzorcyzmów.
|
|
1 na 1 | mrgonzo (633 punktów) | Jakie to proste... i wszystkim rządzącym (oraz handlującym dragami) wygodne i na rękę. No i jak bardzo potrzebni sa dzięki temu kapłani! Niezbędni! Bez nich zginą Meksykanie! Bo "niedajboże" ktoś mógłby pomyśleć, że coś ich ewangelizacja jest o kant tyłka potłóć skoro ludzie nie stają się lepsi i kartele oraz mordowanie biorą góre. a tak mamy winnego - diabeł i już nie trzeba nic innego robić, nie trzeba walczyć z kartelami, z narkotykami (jeszcze ktoś by pomyślał o jakiejś tfu legalizacji) z biedą z nierównością nie trzeba walczyć trzeba tylko zaufać kapłanom, oni ich obronią! i można wyłączyć myślenie! w ogóle nie trzeba już nic myśleć!
|
|
6 na 6 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) |
> Księża z Meksyku mówią o zmasowanym ataku diabła, który przejawia się w makabrycznej> przemocy związanej z działalnością karteli narkotykowych:> Cytat: "Wierzymy, że za tym całym złem stoi agent ciemności, a jego imię brzmi >Demon. Wygląda na to, że kartele narkotykowe znalazły sobie doskonałego obrońcę w postaci Kościoła. Mam nadzieję, że wynika to z głupoty, a nie zaplanowanego działania. Gdybym była członkiem takiego kartelu, oskarżonym o wszystko co najgorsze, a oskarżenia poparte byłyby niezbitymi dowodami, to broniła bym się tak: "Wysoki sądzie, to ja jestem prawdziwą ofiarą tej sytuacji. Wiem, wszystko o tych straszliwych czynach, byłem tam, widziałem to, ale nie miałem na to żadnego wpływu. Moje ciało zostało opętane Przez Demona. To ten straszliwy wysłannik piekieł przeją całkowitą kontrolę nad moim ciałem, słowami, czynami. Walczyłem z nim, ale czy taki słaby człowiek jak ja mógł sprzeciwić się zmasowanemu atakowi Złego. Całe moje wrodzone dobro zostało zepchnięte w najgłębsze czeluści mojej jaźni i zniewolone przez Szatana. Błagam, niech Wysoki Sąd mi uwierzy, przecież nawet światowej sławy [znany przecież nawet w Polsce  ] egzorcysta Padre Bautista potwierdza moje słowa. Nie możecie przecież skazać mnie za coś, czego nie zrobiłem. Więcej, byłem temu całkowicie przeciwny." Tutaj dodałabym łzy, chlipanie i obwiesiłabym się krzyżami, obrazkami z Matką Boską i czym tam jeszcze... I co? Sędzia ma powiedzieć, że Padre Bautista to kretyn, czy wziąć pod uwagę możliwość opętania?
|
|
7 na 7 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | > Czyżby narkotykowe imperia miały wkrótce upaść? Wojsko i policja nie dają rady... no ale może> egzorcyści podołają?-Chyba Meksykanie wynaleźli lepszy sposób. W przeciwieństwie do egzorcyzmów efekty są mierzalne i widzialne nawet dla bezbożnika: wyborcza.p(*)szkancy_zabili_dziewieciu.html
"Mówić trzeba prosto, a myśleć w sposób skomplikowany - nie na odwrót" Franz Josef Strauss
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|