W jaki sposób Racjonalista Cię śledzi, skoro to Twój program wysyła do nich wszystkie informacje?  No, więc ściągnąłeś kolejny program (DoNotTrackMe), który informuje Cię, że Twój program (Google Chrome) wysyła racjonaliście informacje, których Ty byś nie chciał im ze swojego urządzenia wysyłać. To jest iście nieracjonalna postawa, którą zresztą podzielają europejscy ustawodawcy, obligując racjonalistę i innych posiadających strony internetowe, do informowania użytkowników o tym że ich urządzenia pozwalają na umieszczenie na nich jakichś informacji i w dodatku oni mają zamiar z tej możliwości skorzystać. Apogeum kuriozum w Twojej wypowiedzi to że 50% z wskazanych trackerów pochodzi od producenta Twojej przeglądarki. Racjonalistę da się przeglądać bez JavaScriptu, więc droga wolna.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|