Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-01-2014 18:40pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
"Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
Ocena -1 na 1
Czy ateista stworzył ( wymyślił ) Boga?

Czy Bóg stworzył ateistę?

Ot pytanie. Dla pierwszej i drugiej wersji można stwierdzić, że jeden i drugi popełnili poważny błąd.

Z drugiej natomiast stronny, może to wynik potrzeby wewnętrznej, w końcu czym było by życie bez adwersarza? - nudą.

Tak więc, przyjmując że to ateista stworzył Boga, to możemy mu tylko "podziękować", natomiast jeśli to Bóg stworzył ateistę, co w rozumieniu katolików jest nie do przyjęcia ( chociaż Bóg jest wszechmocny, wszechwiedzący i stworzył świat takim jaki jest ), to pytam się po co???

I w taki sposób przychodzi mi tylko jedno do głowy, jeśli Bóg stworzył ateistę, to po to by był on swego rodzaju cenzorem dla poczynań wierzących i by ci wierzący przypadkiem nie zwątpili w istnienie Boga. Diabła nie mogą dotknąć, poczuć, a ateistę mają na wyciągnięcie ręki!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
#31
29-01-2014 21:19
 Ocena 5 na 5
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym

>Każdy ma jakiegoś trolla w rodzinie!!!

Z wyjątkiem trolli samotnych - osieroconych, bezdzietnych, nieatrakcyjnych seksualnie i towarzysko z powodu posiadania wątpliwych przymiotów. Łatwo do tego wniosku dojść na drodze czysto rozumowej, pod warunkiem posiadania rozumu i umiejętności jego używania.

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#32
29-01-2014 21:21
 Ocena-1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi Arsamene
>Pytanie ciekawe, ale mam wątpliwości, czy aby sensowne.

Kiedyś słyszałem, że nie ma głupich (bez sensownych) pytań, są jedynie głupie odpowiedzi.

Rozumiem że jeszcze do tego nie dotarłeś, ale spoko dużo jeszcze czasu przed Tobą.

Na razie, czytaj, komentuj, twórz wizję, tylko pamiętaj, czas ma wpływ na sposób dostrzegania świata. Z reguły dotyczy to najbardziej zatwardziałych człekokształtnych.

#33
29-01-2014 21:22
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym
>Iwan, wybacz, myślałem że odpisuje szarley-owi, faktycznie masz rację, skończyłeś gimnazjum, zapewne katolickie.
Myślałeś? No niech ci będzie. Czasem tylko nie mów "myślę więc jestem", bo rezultat może się okazać opłakany.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#34
29-01-2014 21:24
 Ocena-1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
>Bez takich bo pójdziesz do kąta dziecinko. Rozumiem, że niektórym zdarza się zatrzymywać na nader wczesnych etapach rozwoju, ale na boga po cóż to pokazywać?

Aby tacy jak Ty, mogli czuć się lepiej ( jesteś boski )

#35
29-01-2014 21:27
 Ocena 3 na 3
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym

> Jak ci matka powiedziała że Twój ojciec to Twój ojciec, to mimo to poszedłeś robić badania DNA??? - bez złośliwości!!!

Czysto rozumowa odpowiedź na tak postawione pytanie, o ile udowodniono by, że jest ono sensowne, byłaby dziecinnie prosta - na stojąco, na leżąco, przechadzając się lub w dowolnej innej pozycji ciała, za pomocą mowy.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
Jakie to głębokie.

#37
29-01-2014 21:34
 Ocena-1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi Arsamene
Za prawdę?

pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi Arsamene
Jest wiele pozycji miłosnych.

#39
29-01-2014 21:38
 Ocena 6 na 6
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym
>Aby tacy jak Ty, mogli czuć się lepiej ( jesteś boski )
Gdybym miał poczuć się lepiej z powodu twojego trollowania nie świadczyłoby to o mnie najlepiej. Tym postem kończę "rozmowę" z tobą, nie uważam bowiem za słuszne przyczyniania się do obniżania poziomu forum.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#40
29-01-2014 21:42
 Ocena 1 na 1
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym
>Za prawdę?

To zależy, czy z sensem czy bez sensu.

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#41
29-01-2014 21:43
 Ocena-4 na 4
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi Iwan Denisowicz

>Gdybym miał poczuć się lepiej z powodu twojego trollowania nie świadczyłoby to o mnie najlepiej. Tym postem kończę "rozmowę" z tobą, nie uważam bowiem za słuszne przyczyniania się do obniżania poziomu forum.

Oczywiście, lepiej żyć w świadomości jaki jestem boski? pociąg odjechał.

#42
29-01-2014 21:47
 Ocena 4 na 4
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym
>Jest wiele pozycji miłosnych.

I owszem, zwłaszcza w księgarniach.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#43
29-01-2014 21:48
 Ocena-1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi Arsamene

>To zależy, czy z sensem czy bez sensu.

To zależy od adwersarza! Sens jest względny.

#44
29-01-2014 21:51
 Ocena 3 na 3
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym

>To zależy od adwersarza! Sens jest względny.

Skoro tak, to zapewne doskonale wiesz, pod jakim względem pytanie sensowne różni się od nonsensownego. Wystarczy to wyartykułować.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#45
29-01-2014 22:01
 Ocena 5 na 5
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym

>Kiedyś słyszałem, że nie ma głupich (bez sensownych) pytań, są jedynie głupie odpowiedzi.
>Rozumiem że jeszcze do tego nie dotarłeś, ale spoko dużo jeszcze czasu przed Tobą.
>Na razie, czytaj, komentuj, twórz wizję, tylko pamiętaj, czas ma wpływ na sposób dostrzegania świata. Z reguły dotyczy to najbardziej zatwardziałych człekokształtnych.

To brzmi jak klasyczne, choć jeszcze dość łagodne urojenia posłannicze. Niestety, osoby, które je przejawiają, rzadko biorą pod uwagę, że same mogą potrzebować pomocy, a ich sztywność poznawcza i podwyższony poziom wrogości utrudniają im skorzystanie z oferowanego im wsparcia. Szkoda, bo w fazie prodromalnej, tego rodzaju zaburzenia są najbardziej podatne na ewentualne oddziaływania terapeutyczne.

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365