Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-01-2014 18:40pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
"Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
Ocena -1 na 1
Czy ateista stworzył ( wymyślił ) Boga?

Czy Bóg stworzył ateistę?

Ot pytanie. Dla pierwszej i drugiej wersji można stwierdzić, że jeden i drugi popełnili poważny błąd.

Z drugiej natomiast stronny, może to wynik potrzeby wewnętrznej, w końcu czym było by życie bez adwersarza? - nudą.

Tak więc, przyjmując że to ateista stworzył Boga, to możemy mu tylko "podziękować", natomiast jeśli to Bóg stworzył ateistę, co w rozumieniu katolików jest nie do przyjęcia ( chociaż Bóg jest wszechmocny, wszechwiedzący i stworzył świat takim jaki jest ), to pytam się po co???

I w taki sposób przychodzi mi tylko jedno do głowy, jeśli Bóg stworzył ateistę, to po to by był on swego rodzaju cenzorem dla poczynań wierzących i by ci wierzący przypadkiem nie zwątpili w istnienie Boga. Diabła nie mogą dotknąć, poczuć, a ateistę mają na wyciągnięcie ręki!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4
#46
29-01-2014 22:07
 Ocena 9 na 9
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym

>Oczywiście, lepiej żyć w świadomości jaki jestem boski? pociąg odjechał.

Niestety, ale to brzmi jak projekcja w urojeniach wielkościowych. Osoba chora sama uważa się za wybraną przez Boga do wykonania jakiejś wielkiej misji, na przykład do nawracania ateistów na racjonalistycznym forum, ale podwyższony poziom wrogości powoduje, że rzutuje tego typu przekonania na własne otoczenie, tracąc zupełnie wgląd we własną sytuację. Przy takich symptomach warto by było rozważyć kontakt z psychologiem klinicznym lub psychiatrą, i nie mówię tego złośliwie, Pielgrzymie!


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi Arsamene
Doktor GOOGLE?

#48
29-01-2014 22:13
 Ocena 3 na 3
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym
>Doktor GOOGLE?

Chrześcijańskie miłosierdzie, palec Boży...


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#49
29-01-2014 22:15
 Ocena 5 na 5
panTeista (6808 punktów)Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
>Czy ateista stworzył ( wymyślił ) Boga?

Liczba pojedyncza jest tutaj błędem. Wymyślanie Boga było procesem dokonywanym przez wielu ludzi, poprzedzonym wiarą w wielu bogów.

>Czy Bóg stworzył ateistę?

Wymyślone postacie literackie mogą stwarzać cokolwiek tylko w opowieściach. Ateista to określenie osoby niewierzącej w istnienie Boga lub bogów, zwolennika ateizmu. Najpierw ludzie wymyśli bogów, dopiero później słowo ateista.

>Dla pierwszej i drugiej wersji można stwierdzić, że jeden i drugi popełnili poważny
>błąd.

Błądzenie jest rzeczą ludzką. Pomijając to że najpierw wymyślono słowo Bóg, nie mające denotatu, a później słowo ateista oznaczające cechę światopoglądu.
Co do postaci literackich, to ich błędy zależą od twórców literackich i oceny czytelników.

>jeśli to Bóg stworzył ateistę, (...) to pytam się po co???

Zapytaj o to wierzących, dużo ich znajdziesz na Frondzie i Opoce.

>I w taki sposób przychodzi mi tylko jedno do głowy, jeśli Bóg stworzył ateistę, to po to by był on
>swego rodzaju cenzorem dla poczynań wierzących i by ci wierzący przypadkiem nie zwątpili w istnienie
>Boga. Diabła nie mogą dotknąć, poczuć, a ateistę mają na wyciągnięcie ręki!

A w jakiż to sposób ateiści utwierdzają wierzących w ich światopoglądzie?


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#50
29-01-2014 22:23
 Ocena-1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi panTeista
>A w jakiż to sposób ateiści utwierdzają wierzących w ich światopoglądzie?

Ateista zły, ja dobry.

#51
29-01-2014 23:02
 Ocena 13 na 15
doppelganger (3218 punktów)Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
>Ot pytanie [...]

Religia powstała w momencie, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca. - Mark Twain.

Ot odpowiedź.

>Pytanie o Boga jest jednak jak najbardziej sensowne, jeśli przyjąć że jakieś 90% ludzkości w takiego kolesia wierzy!!!

Miliony much nie mogą się mylić!

A zamiast religii wstaw "boga", nie krępuj się.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A. Einstein

#52
30-01-2014 19:44
 Ocena-2 na 2
hagi (2 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
>Tak więc, przyjmując że to ateista stworzył Boga, to możemy mu tylko "podziękować", natomiast jeśli
>to Bóg stworzył ateistę, co w rozumieniu katolików jest nie do przyjęcia ( chociaż Bóg jest
>wszechmocny, wszechwiedzący i stworzył świat takim jaki jest ), to pytam się po co???

Ateizm jest wynikiem poszukiwania Boga, wiara również. Niestety nasza ciekawość z Bogiem nigdy nie pozwoli nam się rozstać. Ateista szuka dowodów na jego nieistnienie, wierzący przeciwnie. Obie strony są pod jednym względem równe, obie poszukują i obie znajdują. I w obu przypadkach celem zawsze jest Bóg, bo taki z niego kozak

pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi hagi

>Ateizm jest wynikiem poszukiwania Boga, wiara również. Niestety nasza ciekawość z Bogiem nigdy nie pozwoli nam się rozstać. Ateista szuka dowodów na jego nieistnienie, wierzący przeciwnie. Obie strony są pod jednym względem równe, obie poszukują i obie znajdują. I w obu przypadkach celem zawsze jest Bóg, bo taki z niego kozak
>

A to ci nowina, ja nie szukam Boga, więc nie jestem ateistą, o zgrozo co teraz???

#54
30-01-2014 19:57
 Ocena 1 na 1
hagi (2 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym
>A to ci nowina, ja nie szukam Boga, więc nie jestem ateistą, o zgrozo co teraz???
No teraz to się pośmiałem. Udany żart

pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi hagi
>>A to ci nowina, ja nie szukam Boga, więc nie jestem ateistą, o zgrozo co teraz???
>No teraz to się pośmiałem. Udany żart

Od czasu do czasu można chyba sobie pożartować, tylko głupiec tego nie zrozumie - prawda???

#56
31-01-2014 16:41
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
>Czy ateista stworzył ( wymyślił ) Boga?
>Czy Bóg stworzył ateistę?
Podoba mi się, że mając parę "Bóg" i "ateista" myślenie przypisujesz tylko ateiście.

#57
31-01-2014 16:48
 Ocena-1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
To liczę na plusika.

#58
31-01-2014 17:00
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
W odpowiedzi pielgrzym
>To liczę na plusika.
Pomyślę...

1 2 3 4

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365