Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie męczcie mnie, czyli powrót depresjii...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-02-2014 21:46Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Nie męczcie mnie, czyli powrót depresjii...
Ocena 2 na 2
Niby przed chwilą skończył mu się urlop, na którym powinien podładować akumulatory, by potem energicznie przystąpić do pracy. A tu pierwsze słowa, które wyrywają mu się po powrocie do zwyczajnych obowiązków, to "nie męczcie mnie", "dajcie mi spokój", "nie muszę o wszystkim wiedzieć" albo "kiedy się to wszystko skończy?".
Choroba afektywna dwubiegunowa... Problem wielu mężczyzn w wieku średnim, niezależnie od pochodzenia, statusu socjoekonomicznego czy zajmowanego wysokiego stanowiska państwowego. Jedni radzili sobie z nią alkoholem i benzedryną, inni topili smutki tylko w alkoholu lub poddawali się jej aż po samobójstwo włącznie. Tu oczywiście mowa tylko o fazie depresyjnej choroby. W fazie maniakalnej robili na otoczeniu wrażenie pewnych siebie, przebojowych, kreatywnych, jak kokainiści z Wall Street przed 2008 rokiem. Potem okazywało się, że niepotrzebnie szarżowali, ich decyzje obarczone były nadmiernym ryzykiem, a genialne pomysły były zwyczajnie głupie - płytkie, nieprzemyślane, jałowe. Dlaczego tak łatwo dajemy się zwieść takim maniakom?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365