Racjonalista - Strona głównaDo treści
Z Wawela na Allegro

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
05-02-2014 08:06romaro (25211 punktów)Z Wawela na Allegro
Ocena 12 na 12
- 62 tyś. - tyle przedmiotów jest każdego dnia wystawianych do sprzedaży w serwisie eBay w kategorii "relikwie".
- 18 zł kosztuje jeden mililitr wody ze źródła w Lourdes.
- 600 dolarów - pukiel włosów świętego Franciszka z Asyżu.
- 85 złotych - Medalik z kawałkiem sutanny papieża Jana XXIII, tyle kosztuje ta relikwia drugiego stopnia..

25 marca 1993 roku, na niespełna miesiąc przed uroczystą beatyfikacją Faustyny Kowalskiej, zakonnice ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach otworzyły trumnę swojej zmarłej 57 lat wcześniej patronki. Wyznaczona na kustosza relikwii siostra Ignacja przyznaje, że od momentu kanonizacji Faustyny wysłała już ponad 4 tys. 5-milimetrowych fragmentów jej kości do niemal 100 państw na świecie, zużywając tym samym ponad jedną czwartą zawartości.

Ile kościół zarobi na JPII?
Na 200 tys. kawałków została podzielona sutanna Jana Pawła II. Pochodząca z niej pojedyncza nitka jest już traktowana jako relikwia. Nie wiadomo dokładnie ile litrów krwi utoczono z JPII. W zasadzie jest to nieistotne. Dziwisz jest w posiadaniu również papieskich włosów (łącznie z łonowymi?)i zębów. Lewą dolną trójkę podarował parafii z Legionowa.
Katolicka Agencja Informacyjna podawała, że krople krwi przyjęło około 100 kościołów i kaplic (niektóre, m.in. w Wadowicach, Tarnowie i Radomiu więcej niż jedną). Papieska krew popłynęła już do Stanów Zjednoczonych, Austrii, Włoszech, Francji, Meksyku, Kanady, Niemiec.
Monopolistyczna pozycja otwiera przed krakowskim metropolitą duże możliwości, w tym zbudowania świątyni, która stanie się światowym ośrodkiem kultu Jana Pawła II.
natemat.pl(*)dy-relikwia-staje-sie-gadzetem
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

05-02-2014 08:18
 Ocena 17 na 17
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Z Wawelu na allegro
>Wyznaczona na kustosza relikwii siostra Ignacja przyznaje, że od momentu
>kanonizacji Faustyny wysłała już ponad 4 tys. 5-milimetrowych fragmentów jej kości do niemal 100
>państw na świecie, zużywając tym samym ponad jedną czwartą zawartości.

I katolicy maja czelnosc nazywac ateistow cywilizacja smierci
Jeszcze nigdy nie slyszalem aby jakis ateista wykopal zwloki aby je pokroic i promocyjnie sprzedac
05-02-2014 08:42 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
W takim razie po promocyjnej cenie Ministerstwo Kultury zakupiło chyba z litr krwi JPII:
"Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało priorytetowe dotacje. Największą kwotę, bo aż 6 mln złotych uzyskała archidiecezja warszawska na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Oprócz kościoła powstanie również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego."

natemat.pl(*)dotacji-z-ministerstwa-kultury
05-02-2014 09:08 
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Ten katolicki bog to jednak cwaniak jest. Kiedys uratowal jeden wybrany lud od blizej nieokreslonego niebezpieczenstwa, pokazal sztuczke z rozstapieniem wody, sypnal manna z nieba (a wiemy, ze kasza tania jest) a teraz kasuje twarda kase nawet od ludow, ktorych wtedy jeszcze na swiecie nie bylo niech mi ktos powie, ze on nie jest wszechmogacy, wszechwiedzacy i wszechchcacy
romaro (25211 punktów)
>Ten katolicki bog to jednak cwaniak jest. Kiedys uratowal jeden wybrany lud od blizej nieokreslonego niebezpieczenstwa,
A Dziwisz, handlując krwią, a raczej wyrobami krwisto podobnymi, bo chyba bez konserwantów nie jest (krew), ratuje świat przed wampirami.
kriskap (49 punktów)
>>Wyznaczona na kustosza relikwii siostra Ignacja przyznaje, że od momentu
>>kanonizacji Faustyny wysłała już ponad 4 tys. 5-milimetrowych fragmentów jej kości do niemal 100
>>państw na świecie, zużywając tym samym ponad jedną czwartą zawartości.

Właśnie, a nie dałoby się tego podciągnąć pod bezczeszczenie zwłok i dowalić odpowiednim paragrafem?
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Odp: Z Wawela na Allegro
Z Wawelu.

Z Wawela to są czekoladki.

"We live in times of smart phones and stupid people"
05-02-2014 11:57 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Z Wawelu.
Początkowo tak to rzeczywiście napisałem i pod takim tytułem wysłałem, ale Wawel skojarzył mi się ze smokiem...no i zeskoczyłem.
Dziękuję za uwagę.

>Z Wawela to są czekoladki.
Według słowników ortograficznych słowo to ma dopełniacz Wawelu, zarówno gdy chodzi o zamek, jak i gdy chodzi o firmę cukierniczą.
05-02-2014 16:48 
 Ocena 3 na 3
paganus (731 punktów)
>>Z Wawela to są czekoladki.
> Według słowników ortograficznych słowo to ma dopełniacz Wawelu, zarówno gdy chodzi o zamek, jak i gdy chodzi o firmę cukierniczą.

Język polski przeżywa aktualnie "kryzys/ewolucję" końcówek rzeczowników męskich żywotnych i nieżywotnych.
Jeszcze niedawno, mówiliśmy np. "dowiedziałem się z listu", ale od pewnego czasu końcówka "u" masowo zastępowana jest przez samogłoskę "a" np. "dowiedziałem się z meila".
Zobaczymy, która forma wygra i zdominuje nasz język stając się normą językową.

Wracając do tematu wątku (lub temata wątka , oddawanie czci rzeczom, to element pogaństwa.
Dodatkowo : Ikonodulia (gr. douleía - służba niewolnicza, niewola) - oddawanie czci ikonom, obrazom, wizerunkom bóstwa i symbolom rzeczy świętych. (żródło : Wikipedia)
Katolicy "PRZEBUDŹCIE SIĘ".


* Kradnij, zdradzaj, oszukuj ile wlezie, a potem się wyspowiadaj i będzie gitara.
Polspat (303 punktów)
>Z Wawelu.
>Z Wawela to są czekoladki.
Czekoladki są z Wawla
Lengyel (2127 punktów)
>Dziwisz jest w posiadaniu również papieskich włosów (łącznie z łonowymi?)i
>zębów. Lewą dolną trójkę podarował parafii z Legionowa.

A Wojtyła to w ogóle miał jakieś zęby?
07-02-2014 13:23 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
>A Wojtyła to w ogóle miał jakieś zęby?

Jak zacznie się rozdawanie zębów Wojtyły, to okaże się, że samych jedynek miał ze dwadzieścia Takie rzeczy świętym się przytrafiają.
SzanownyPan27 (226 punktów)
Chciałbym autora obdarować plusem, ale nie mogę z uwagi na małą ilość swoich wypowiedzi.Nic straconego, jeszcze przyjdzie pora.Relikwie dają chrześcijanom poczucie stabilności w wierze, podobnie jak policjantowi broń.Nadprzyrodzoność tych przedmiotów odmierza specjalny przyrząd nazywany "portfelem Watykanu".
Selanos (12869 punktów)
>- 18 zł kosztuje jeden mililitr wody ze źródła w Lourdes.

Wyczuwam dobry sposób na biznes. Przecież takich świętych źródeł w samej Polsce jest całe mnóstwo! Ciekawe czy dałoby się sprzedawać to-to w np. litrowych butelkach. Tylko trzeba by najpierw zainwestować w etykiety Chce się ktoś dołączyć, może otworzymy jakąś firmę, czy cuś..? Proponuję Śląsk - katolicki, gęsto zaludniony, a co za tym idzie kościoły są blisko siebie, moglibyśmy dobrze zarobić. 50% dochodów na portal racjonalista.pl
06-02-2014 19:40 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>- 18 zł kosztuje jeden mililitr wody ze źródła w Lourdes.
>Wyczuwam dobry sposób na biznes. Przecież takich świętych źródeł w samej Polsce jest całe mnóstwo! Proponuję Śląsk - katolicki, gęsto zaludniony, a co za tym idzie kościoły są blisko siebie, moglibyśmy dobrze zarobić. 50% dochodów na portal racjonalista.pl

Masz na myśli wodę zdrojową z uzdrowiska Jastrzębie - ZDRÓJ?
06-02-2014 20:07 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Masz na myśli wodę zdrojową z uzdrowiska Jastrzębie - ZDRÓJ?

No ba, skład ma taki sam co święcona, H2O z domieszkami. Tylko problem by był ze znalezieniem tej uzdrowiskowej, pewnie nie znajdzie się już ani kropelka, ale jestem pewien, że kranówa będzie nawet lepsza, wszak zagramaniczna, z Czech.
06-02-2014 20:15 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Masz na myśli wodę zdrojową z uzdrowiska Jastrzębie - ZDRÓJ?
>No ba, skład ma taki sam co święcona, H2O z domieszkami.
Święcona ma inny wzór chemiczny
H 2O+

>Tylko problem by był ze znalezieniem tej uzdrowiskowej, pewnie nie znajdzie się już ani kropelka, ale jestem pewien, że kranówa będzie nawet lepsza,

Kiedyś tam były wody lecznicze, dziś tylko święcona
Selanos (12869 punktów)
>Kiedyś tam były wody lecznicze, dziś tylko święcona

Owszem, nawet ja, będąc na tym ziemskim padole zaledwie 21 lat, byłem świadkiem tego, jak przy zmniejszającej się liczbie mieszkańców, w Jastrzębiu kościołów przybyło. To niebywała zależność!

Tak się teraz zacząłem zastanawiać, czy ta słynna solanka jeszcze gdzieś tu jest.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365