Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wielka tajemnica spisku - czy Cykliści istnieją?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
08-02-2014 10:05Młody Sceptyk (-94 punktów)
(zablokowany)
Wielka tajemnica spisku - czy Cykliści istnieją?
Ocena -7 na 7
CYKLIŚCI. To słowo do dziś wywołuje strach na oczach wielu młodych jak i starych ludzi. CYKLIŚCI to słowo, które zawiera w sobie ewidentną grozę, furie zniszczenia. Poddajmy analizie teorie spiskową o cyklistach. Niektórzy radykalni sceptycy uważają, że to żart odnoszący się do rowerzystów. Ja jednak jestem językoznawcą, mam inną teorie. Z czym kojarzy ci się słowo cyklista? Z cyklopem! Te jedookie mityczne wielkoludy. Czy więc cyklisci to grupa żyjących do dziś cyklopow, którzy chcą przejąc władze nad światem? Gdzie się ukrywają i skąd się wzieli? Czy stanowią realne zagrożenie dla Polski ? Przeanalizujmy sceptycznie moją teorie. Pisał dla was Młody Sceptyk.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

baszarteg (2319 punktów)

Gdy mizeria przerasta treść,humor i formę ,serwuje się nam rzeczy mało wyborne...
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Z czym kojarzy ci się słowo cyklista?

Chodzi może o zwolenników zamkniętych krzywych czasowych...?
klonek (1 punktów)
"Cyklista znaczy cyklista, czyli - według Słownika warszawskiego z 1900 r. - "jeździec na cyklu", cykl natomiast to "maszyna do jazdy służąca i siłą ludzką poruszana". Później cykl został wyparty przez rower, cyklistę zastąpił rowerzysta, a następnie kolarz.
Właściwie cykliści zachowali się do dziś tylko w towarzystwie Żydów i masonów, dzieląc z nimi winę za wszystko, co złe na świecie. Powiedzenie "wszystkiemu winni są Żydzi, masoni i cykliści" znam tylko jako ironiczny, ośmieszający komentarz do wypowiadanej przez kogoś teorii, z którą nie chce się (nie warto) polemizować.
Dlaczego cykliści? Sądzę, że ich ekstrawagancka "maszyna do jazdy służąca", ich ekstrawaganckie stroje stanowiły sto lat temu zapowiedź rychłego końca świata. I na tym polegała ich wina. " -Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski

Cała teoria spiskowa na temat cyklistów wzięła się od popularnego w latach międzywojennych stwierdzenia "Wszystkiemu winni są Żydzi i Cykliści", którym posługiwał się Słonimski, w celu ukazania, że Żydzi są sprawcami wszelkiego zła w takim samym stopniu jak cykliści (czyli nic niewinni rowerzyści).
cmos (1664 punktów)
>Cała teoria spiskowa na temat cyklistów wzięła się od popularnego w latach międzywojennych stwierdzenia "Wszystkiemu winni są Żydzi i Cykliści", którym posługiwał się Słonimski, w celu ukazania, że Żydzi są sprawcami wszelkiego zła w takim samym stopniu jak cykliści (czyli nic niewinni rowerzyści).

Ale chyba to nie Słonimski to wymyślił - dowcip o Żydach i cyklistach jest już u Safrina ("Przy szabasowych świecach"), a te dowcipy są sprzed pierwszej wojny i z XIX wieku.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365