Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bitcoin po kilku miesiącach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
27-02-2014 15:23Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)Bitcoin po kilku miesiącach
Ocena 1 na 1
Proszę o przeczytanie.
www.money.(*)100;dolarow,212,0,1481684.html

jak już pisałem poprzednio życzę szczęścia i:

- zakupu w dołku, sprzedaży na górce,
- wciśnięcia spreadu w kontrahenta,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hunbin (2274 punktów)

>- zakupu w dołku, sprzedaży na górce,
>- wciśnięcia spreadu w kontrahenta,

To sprawdź kto jest obecnie największym posiadaczem tej waluty, oraz poczytaj jakie są jej perspektywy od strony kryptograficznej.

Gdybym zainwestował w Bitcoina gdy o nim usłyszałem czyli 6 lat temu dziś byłbym bardzo do przodu, z tym że mogę to powiedzieć o bardzo wielu rzeczach...

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
05-03-2014 08:19 
 Ocena 3 na 3
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>>- zakupu w dołku, sprzedaży na górce,
>>- wciśnięcia spreadu w kontrahenta,
>To sprawdź kto jest obecnie największym posiadaczem tej waluty, oraz poczytaj jakie są jej perspektywy od strony kryptograficznej.

Strona kryptograficzna

www.thegua(*)xcoin-closes-after-hack-attack

> Gdybym zainwestował w Bitcoina gdy o nim usłyszałem czyli 6 lat temu dziś byłbym bardzo do przodu, z tym że mogę to powiedzieć o bardzo wielu rzeczach...

BTC jest ideą baniek mydlanych i w zależności od poziomu spekulacji będzie bardzo drogi lub bezwartościowy. To nigdy nie było dobro inwestycyjne, to jest dobro spekulacyjne tak jak wiele finansowych tricków.

W przypadku bardziej realnych produktów masz przynajmniej realny produkt np. 10 000 ton pszenicy. W przypadku BTC masz ciąg znaków.

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
05-03-2014 11:44 
 Ocena 1 na 1
hunbin (2274 punktów)
Chyba nie do końca się zrozumieliśmy.

1. Po zamknięciu Silk road największym posiadaczem BTC jest FBI, które deklarowało chęć upłynnienia tej gotówki, jakie mogą być tego skutki to chyba nie trzeba tłumaczyć. Biorąc pod uwagę, że to znacząca część wszystkich BTC...

www.forbes(*)the-silk-road-bitcoin-kind-of/

2. Perspektywy kryptograficzne - chodzi o przyszłość waluty opartej o szyfrowanie, "algorytm" zastosowany w perspektywie kilku/kilkudziesięciu lat stanie się przestarzały, a nie ma żadnej możliwości jego zmiany. Zatem nie chodziło mi o mozliwość utracenia waluty, bo gotówke też można zwinąć, ale o to że w perspektywie czasu możliwe będzie połamanie mechanizmu funkcjonowania tej waluty.

Zatem nie jest to nawet zabawa w opcje, tylko piramida finansowa.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
05-03-2014 08:47 
 Ocena 3 na 3
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>To sprawdź kto jest obecnie największym posiadaczem tej waluty, oraz poczytaj jakie są jej perspektywy od strony kryptograficznej.

www.thegua(*)ens-bitcoin-exchange-collapses

Cytat:
The Bitcoin Foundation, the non-profit devoted to development and promotion of the currency, says that "any company dealing with Bitcoin transactions [which has] coded their own wallet software should responsibly prepare for this possibility".


Jak kilka miesięcy temu pisałem, że koszty obsługi przewyższą zyski z odrzucenia kosztów transakcyjnych to się ze mnie śmiano.

Pracuję odrobinę w finansach i znam ludzi odpowiedzialnych za technologię. Nikt nie robi super skomplikowanych szyfrów lub niesamowicie wytrzymałych sejfów jeśli nie musi. Powód koszty oraz to że ignorowanie zagrożeń generuje wyższe zyski.

Przykład.

W UE jest przepis, że broń musi być składowana w szafach metalowych z zamknięciem i amunicja musi być składowana oddzielnie. Można wydać 2-3 tysiące PLN na całkiem bezpieczny sejf, można wydać 8-10 tys. PLN na sejf super bezpieczny. Wiekśzość rynku jednak składowałaby broń w szafach drewnianych lub na półce, a w ostateczności wybiera szafeczki za 300 - 500 PLN (absolutne minimum dla broni długiej).

Pracowałem w firmie, która takie rzeczy produkuje. Bezpiecznych sejfów schodziło 600 rocznie, super bezpiecznych 2-10 rocznie, absolutnego minimum 20 000 rocznie. Super bezpieczne kupowały podmioty mające gwarancję, że ktoś przyjdzie i sprawdzi. Bezpieczne kupowały podmioty mające gwarancję, że ktoś sprawdzi i świadomi hobbyści. Absolutne minimum kupował rynek i potem zobaczyłem, że są również w miejscach, gdzie jest gwarancja sprawdzenia.

Firmy obracające naszymi pieniędzmi wcale nie wydają dużo pieniędzy na ich zabezpieczenie.

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365