 |
Nie tak to sobie wyobrażałem Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-03-2014 22:20 | -jad- (18783 punktów) | Nie tak to sobie wyobrażałem
18 na 18 | Nie tak dawno temu Mariusz obiecał większą niż wcześniej wolność na forum. Że nawet bardzo niepopularni użytkownicy nie będą blokowani bez poważnego powodu, bo forum ma być miejscem "ścierania się poglądów". Mniej więcej w tym samym czasie z moderowania forum zrezygnowały liliac i Meretseger- moje forumowe sympatie uznawane przez niektórych za wcielenia moderatorskiego zamordyzmu. Od początku byłem zwolennikiem tych zmian, bo podobnie jak Mariusz, miałem nadzieję, że otwartość ożywi to forum. Wolność, nienachalna moderacja sprzyjają odważnemu wyrażaniu najbardziej nawet niepopularnych poglądów a o to przecież w racjonalizmie chodzi- niech przemówią argumenty a uprzedzenia i przesądy złamią się pod ich ciężarem.
Miałem naiwną nadzieję, że razem z zablokowanymi z niejasnych przyczyn użytkownikami będziemy tu miło i kulturalnie, choć nie bez emocji "ścierać poglądy" a co widzę? Głównie bezsensowne wzajemne oskarżenia. Dotychczasowi pupile "ścierają" się z dotychczasowymi trollami. Nie merytorycznie, i na jakiś konkretny temat tylko przez pryzmat tego, po której stronie barykady kto miał swoje miejsce nim ona runęła. Wyrzucono niemało moderatorkom ale z braku odzewu z ich strony chyba się wszystkim uwolnionym znudziło. Burza minęła, żale wylano i chyba wystarczy...? Chyba nie. Trzeba przecież wszystko wypomnieć i dowalić jeszcze Bogusławskiemu oraz każdemu kto opowie się po jego stronie. Jednak strasznie szkoda, że nie ma big-zyda, bo jemu też by się należało. Komu by tu jeszcze żywemu..
Ludzie opanujcie się. Macie coś ciekawego, mądrego, oryginalnego, zabawnego do powiedzenia na jakiś temat, to mówcie. Chcecie wykazać tutejszej elicie swoją rację, to róbcie to z klasą. Póki co, wiele mi nie brakuje by ze wstydem przyznać, że amnestia i wolność, to był jednak zły pomysł.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | -jad- (18783 punktów) | Nie zwykłem odpowiadać sam sobie (przynajmniej nie na piśmie  ) ale zrobię wyjątek. Odzywają się do mnie różni znajomi z pytaniami, dlaczego biorę Bogusławskiego w obronę skoro to on atakuje Elaspa  Śmiać się czy płakać? Nie, nie bronię Bogusławskiego ani po żadnej stronie stawać nie zamierzam. Nie wiem też kto kiedy zaczął, bo staram się te "rozmowy" omijać wzrokiem. Nie chciałem podsycać żadnego konfliktu, tylko zniechęcić niektórych do wikłania się w niekończące się kłótnie. Po co to komu..?
|
|
 | 1 na 1 Wilhelm Wokulski (215 punktów) (zablokowany) | >Nie, nie bronię Bogusławskiego ani po żadnej stronie stawać nie zamierzam.
Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami. Miłego dnia. @@@
|
|
|  | 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | > Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.Widzę, że chcesz się ścigać  > Miłego dnia.Dziękuję. Wzajemnie.
|
|
4 na 4 | Burnham (1149 punktów) | Ludzie, czy wy możecie przestać smęcić i żalić się na otaczającą was forumową "rzeczywistość" ? Wyjdźcie sobie na spacer, pograjcie na gitarze, posłuchajcie muzyki, umówcie się z kobietą czy tam mężczyzną. Nie wiem, generalnie zróbcie coś ze sobą bo poziom smęcenia na tym forum, jest po prostu żałosny. Same stare dziady i baby tutaj chyba siedzą. Jednemu się nie podoba liczba minusów, drugi ubolewa bo forumowa sympatia go opuściła, ja pierdziele.
|
|
 | 1 na 1 |
 | 4 na 4 | Barbiel (1106 punktów) | > Ludzie, czy wy możecie przestać smęcić i żalić się na otaczającą was forumową "rzeczywistość" ? Wyjdźcie sobie na spacer, pograjcie na gitarze, posłuchajcie muzyki, umówcie się z kobietą czy tam mężczyzną. Nie wiem, generalnie zróbcie coś ze sobą bo poziom smęcenia na tym forum, jest po prostu żałosny. Same stare dziady i baby tutaj chyba siedzą. Jednemu się nie podoba liczba minusów, drugi ubolewa bo forumowa sympatia go opuściła, ja pierdziele.Musiałem zacytować całość. Normalnie nie da się czytać tego smęcenia i użalania się. Aż przykro, jaka tu się krzywda niektórym dzieje. Nawet myślałem przez parę godzin, żeby dać sobie spokój z tym forum, ale mi przeszło i teraz myślę - nie, za dobrze by mieli.
|
|
 | 8 na 8 | -jad- (18783 punktów) | >drugi ubolewa bo forumowa sympatia go opuściła,
Ubolewam. Szkoda, że liliac już się nie udziela i nie tylko jej mi tu brakuje.
>ja pierdziele.
Ja też właśnie.
|
|
12 na 12 | maceox (6766 punktów) | >Ludzie opanujcie się. Macie coś ciekawego, mądrego, oryginalnego, zabawnego do powiedzenia na jakiś >temat, to mówcie. Chcecie wykazać tutejszej elicie swoją rację, to róbcie to z klasą. Póki co, wiele >mi nie brakuje by ze wstydem przyznać, że amnestia i wolność, to był jednak zły pomysł. Zawsze warto szukać jakichś pozytywów w nowej sytuacji.
Warto też sobie zadać pytanie, czy celem udzielania się na fR, ma być dowalanie komuś? A skoro ktoś się czuje, że mu dowalają, to może najlatwiej byłoby dać przykład jak to można rozmawiać bez dowalania? Mozliwości:
- Nie reagować na to, co sami odbieramy jako dowalanie i odpowiadać tylko na meritum. - Szukanie sposobu na możliwie kultularne obracanie w żart tego, co odbieramy jako atak na nas w sensie np. wykorzystania siły przeciwnika?
Np.: To co Pan napisał o mojej wypowiedzi świadczy tylko o głębokości Pańskiej wiary w jej głupotę, a to już zupełnie nie mój problem, gdyż ja moje twierdzenie uzasadniam w następujący sposób [...].
Fajniejsze (bardziej humanitarne) jest aikido od boksu, choć wszystko zależy od tego, jakie konkretnie mamy cele.
Jak dla mnie zawsze dobra wola i chęć nauczenia się czegoś (jakkolwiek realizacja tego zadania wcale nie jest prosta)zawsze będą ważniejsze od cwaniaczkowatego podgryzania i pustej retoryki - używanych tylko w celu lansu własnej osoby o skrzywdzonym, względnie rozbuchanym ego.
Oczywiście do tej drugiej postawy nikt się sam przed sobą nie przyzna. Warto więc zastanowić się przynajmniej nad środkami jakie się stosuje w rozmowie, a także komu i czemu ma ona służyć.
|
|
 | 3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | > - Nie reagować na [...] dowalanie i odpowiadać tylko na meritum.> - kultularne obracanie w żart tego, co odbieramy jako atak na nasKulturalne. Pewnie, że można udać, że się nie widzi, obrócić w żart, w końcu to tylko internet, tylko słowa, a my to nie my, tylko nicki. Zresztą i w realu byłyby to słowa, ew. jeszcze jakiś umownie obraźliwy gest, ew. trochę śliny na twarzy, nic takiego, jakaś chemia organiczna, którą można obetrzeć, no i też albo obrócić w żart, albo przemilczeć... Znieważenie jest kwestią umowną, podobnie jak formy grzecznościowe, więc umówmy się na dyskusję kulturalną np. wg tej zasady.> dobra wola i chęć nauczenia się czegoś (jakkolwiek realizacja tego zadania wcale nie jest prosta)zawsze będą ważniejsze od cwaniaczkowatego podgryzania i pustej retorykiAle oczywiście nikogo tu nie podgryzasz, bo ta tłuściutka dobra wola jest po Twojej stronie. A skoro każdy tak uważa, są potrzebne, a zapewne i będą wystarczające twarde zasady.> Oczywiście do tej drugiej postawy nikt się sam przed sobą nie przyzna. Warto więc zastanowić się...Warto zastanowić się nad wprowadzeniem zasad, ot co.
|
|
4 na 6 | Elasp (6859 punktów) |
> Chyba nie. Trzeba przecież wszystko wypomnieć i dowalić jeszcze Bogusławskiemu oraz każdemu kto> opowie się po jego stronie. Jednak strasznie szkoda, że nie ma big-zyda, bo jemu też by się> należało. Komu by tu jeszcze żywemu..> Ludzie opanujcie się. Podejrzewam, ze kol. Jad czyni aluzję do mojej osoby i do mojej wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,611775#w612758 Pozostaje mi zatem przeprosić wszystkich, których mogła ona urazić - była faktycznie dość ostra i z całą pewnością nie przebierała w słowach - przede wszystkim jej adresata, p. A. Bogusławskiego, do którego nie żywię żadnej osobistej urazy, a jedynie nie zgadzam się z jego poglądami.
|
|
 | 4 na 4 | -jad- (18783 punktów) | > Podejrzewam, ze kol. Jad czyni aluzję do mojej osoby i do mojej wypowiedzi:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,611775#w612758Ta wypowiedź tylko mnie zainspirowała ale nieprzypadkowo nie określiłem adresata. Nieprzypadkowo też oskarżyłem tylko jedną stronę. Więcej wyjaśniać, mam nadzieję, nie muszę i nie będę. Kto chce, ten weźmie sobie coś z tego do serca a kto woli uznać, że gadam bzdury, to dziękuję za uwagę
|
|
|  | | Barbiel (1106 punktów) | > Nieprzypadkowo też oskarżyłem tylko jedną stronę. Więcej wyjaśniać, mam nadzieję, nie muszę i nie będę. Kto chce, ten weźmie sobie coś z tego do serca a kto woli uznać, że gadam bzdury, to dziękuję za uwagę  Cóż, widzę, że wszyscy się z Tobą zgadzają w tym wątku. Pora wyciągnąć wnioski. Przepraszam wszystkich za to, co tu na forum pisałem.
|
|
| |  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | > Cóż, widzę, że wszyscy się z Tobą zgadzają w tym wątku.Może zrozumieli, o co mi chodziło  > Przepraszam wszystkich za to, co tu na forum pisałem.Naprawdę nie ma za co.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Barbiel (1106 punktów) | >Naprawdę nie ma za co. Może się trochę rozpędziłem z tymi "wszystkimi". Nie każdemu przeszkadzały osoby, które zaniżają poziom forum.
|
|
 | 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > była faktycznie dość ostra i z całą pewnością nie przebierała w słowach
Faktycznie, taka była.
> przede wszystkim jej adresata, p. A. Bogusławskiego, do którego nie żywię > żadnej osobistej urazy, a jedynie nie zgadzam się z jego poglądami.
Pytanie, czy luźno rzucone słowo "przepraszam" wystarczy. Zarzut wyprania mózgu, oskarżenia o marksistowskie brednie, przyrównanie do barana, sugestie jakoby Pana interlokutor marzył o powrocie marksizmu. Ojcowskie głaskanie pod włos "warto odnotować, że wyraźnie spokorniał Pan i przycichł" a na koniec atak ad personam w kwestii języków obcych (czytając ten wpis domyślamy się, że Pan oczywiście zna je wszystkie lepiej i głębiej niż p. Bogusławski-Izdebski, co niedawno wyszło np. na przykładzie słowa "mołodiec").
Czy to wszystko przystoi polskiemu katolikowi?
Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
|  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Apeluję, żeby nie rozpoczynać tu kolejnej kłótni.
|
|
| |  | 1 na 1 | Barbiel (1106 punktów) | >Apeluję, żeby nie rozpoczynać tu kolejnej kłótni. Nie sądzę, aby było możliwe pogorszenie sytuacji.
|
|
| | |  | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Nie sądzę, aby było możliwe pogorszenie sytuacji.
Fakt. Z resztą czasem też potrzebne jest coś twardego pod nogami, aby m.in. móc się odbić..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
10 na 10 | Klapaucjusz (3379 punktów) | >Nie tak dawno temu Mariusz obiecał większą niż wcześniej wolność na forum. Niczego nikomu nie obiecał. Obiecał tylko samemu sobie że statystyki się poprawią. Reszta ma raczej małe znaczenie, co widać i czuć.
Tak na marginesie: od jakiegoś czasu pojawiły się tutaj bardzo agresywne reklamy, które bardzo przeszkadzają w czytaniu (zwłaszcza artykułów na głównej). Ten portal był jedynym, który miał u mnie wyłączonego adblocka. Cierpiałem i nie wyłączałem go bo warto było wspierać ten portal. Teraz nie widzę już sensu robić takiego wyjątku. Adblock On.
Pozdrawiam.
|
|
1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Z niejaką satysfakcją widzę jadzie, że zbliżasz się nieco (kroczek) do moich obaw i punktu widzenia, wyrażonego m.in. Tobie przed miesiącem. pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
 | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | >Z niejaką satysfakcją widzę jadzie, że zbliżasz się nieco (kroczek) do moich obaw i punktu widzenia, wyrażonego m.in. Tobie przed miesiącem.
Tak. Nigdy nie twierdziłem, że Twój (czy raczej Wasz) punkt widzenia jest pozbawiony podstaw. Chodzi o to, żeby nie przeginać za bardzo w żadną stronę, znaleźć złoty środek. Wydaje mi się, że nietolerowanie chamstwa przy jednoczesnym tolerowaniu niepopularnych tu opinii jest właśnie takim środkiem.
|
|
|  | 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Wydaje mi się, że nietolerowanie chamstwa przy jednoczesnym > tolerowaniu niepopularnych tu opinii jest właśnie takim środkiem.
No właśnie. Popieram Cię tu w 100%. Pytanie, czy można to realnie osiągnąć tzn. jakie mamy narzędzia, aby tępić chamstwo ale niekoniecznie reagować nerwowo na niepopularne (a często urągające zdrowemu rozsądkowi) opinie. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
| | |  | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | . >Żółty wykrzyknik Nieprawda! W wykazie brak: chamstwa, głupoty, trollizmu itp. określeń. Gdy kilka osób napisze, iż coś jest głupotą - można przejść nad tym do porządku dziennego (mogą go zwyczajnie nie lubić), gdy kilkanaście - należy się nad tym zastanowić, gdy kilkadziesiąt - trzeba coś z tym zrobić. Aby wykrzyknik spełnił rolę społecznej moderacji wykaz musiałby być znacznie dłuższym, a i tak mądry osąd "nadmoderatora" nad tymi ocenami by się jeszcze przydał.
Pozdrawiam.
@@@ .
|
|
| | | |  | 3 na 3 | -jad- (18783 punktów) | > .> >Żółty wykrzyknik> Nieprawda! W wykazie brak: chamstwa, głupoty, trollizmu itp. określeń.Ale jest "znieważenie osoby" czy "wyraźny brak kultury". To i tak aż nadto, bo odczucie moderatora jest kryterium ostatecznym. Jeśli coś jest nie tak z wypowiedzią, to sam powinien zauważyć co. Można by zostawić tylko dwa powody- "naruszenie praw autorskich"- bo tego moderator może nie wiedzieć i "cała reszta". > Aby wykrzyknik spełnił rolę społecznej moderacji wykaz musiałby być znacznie dłuższym, a i tak mądry osąd "nadmoderatora" nad tymi ocenami by się jeszcze przydał.To tak jak z tym pytaniem o to, kto stworzył Boga  Nie sposób zagwarantować obiektywizmu nawet najwyższej instancji. > Pozdrawiam.Wzajemnie.
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | . >Jeśli coś jest nie tak z wypowiedzią, to sam powinien zauważyć co. Tak, jak z bogiem. Na pewno zauważy, ale pod warunkiem, iż istnieje.
Pozdrawiam.
@@@ .
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Aby wykrzyknik spełnił rolę społecznej moderacji wykaz > musiałby być znacznie dłuższym,
Wątpię. Zawsze będzie zbyt krótki, fantazja ludzka nie zna granic (piszącego i tego który ocenia). Teoretycznie można by dać tam do wyboru wolne pole i możliwość opisu, ale to już rozdrabnianie się.
> a i tak mądry osąd "nadmoderatora" nad tymi ocenami by się jeszcze przydał.
To się zgadza. Mądry i racjonalny, tylko że.. "nadmoderator" nic innego by nie robił, tylko czytał te zgłoszenia i oceniał. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|