Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niewidzialna ręka rynku w Firefoxie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
21-05-2014 12:39Hodża (11172 punktów)Niewidzialna ręka rynku w Firefoxie
0 na 2
Jeśli ktoś z Czytelników używa najnowszej wersji Firefoxa, może łatwo zauważyć, że została w nim usunięta opcja wyłączania pobierania obrazków i wykonywania skryptów. W zakładce "narzędzia" pozostawiono jedynie możliwość (ustawioną domyślnie na "tak") blokowania wyskakujących okien. Co z kolei sprawia, że - dla takich użytkowników netu, jak ja, t.j. bedących głównie czytelnikami a nie oglądaczami, wchodzenie na strony takie, jak interia stało się koszmarem, skutkującym migracją na jakieś archeologiczne wykopalisko zamierzchłej wersji tej przeglądarki. O dziwo, strony ładują się na niej teraz błyskawicznie - i, co najważniejsze, bez reklam. Hm, rzeczywiście wygląda na to, że reklamodawcy, którzy już teraz czynią oglądanie TV tym bardziej nieznośnym, w im większej rozdzielczości widać kretyńsko uśmiechnięte twarze zachwalające wszystko, od samochodów po ubezpieczenie od raka, znaleźli sposób na to, by internauta nie wymknął się spod walca marketingu. Trochę tylko to przykre, że użytkownicy najwyraźniej składają się w większości z osób, dla których ważniejsze jest to, jak strona wygląda niż to, jaka na niej znajduje się istotna treść i nie słychać żadnych protestów.

A może się mylę i w najnowszym Firefoxie, w którym nawet strona z wynikami googla jest tak zajefajna, że aż nie chce się z niej wychodzić, jest gdzieś głęboko ukryta możliwość wyłączania tego całego zbytecznego graficznego nadmiaru, niepotrzebnie obciążającego umysł oraz łącza?

Czy wolny rynek nie prowadzi jednak do dyktatury innego rodzaju?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

TyDraniu (6569 punktów)
Obrazki w Firefoksie wyłącza się tak:

1. Dla konkretnej witryny przez kliknięcie na favikonce -> More informations -> Permissions -> Load images: Block

2. Globalnie w about:config : permissions.default.image = 2


Hodża (11172 punktów)
>Obrazki w Firefoksie wyłącza się tak:

Dzięki.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
21-05-2014 14:09 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania do Firefoksa, wejdź na mozillapl.org , tam udzielamy wsparcia użytkownika.


Hodża (11172 punktów)
>Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania do Firefoksa, wejdź na mozillapl.org , tam udzielamy wsparcia użytkownika.

Ups... Jeszcze jeden powód, dla którego warto zaglądać na Forum Pozdrawiam.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Christos (2696 punktów)
>...i, co najważniejsze, bez reklam...

Antywirusy Kaspersky Internet Security rocznika dowolnego (wersje płatne) mają funkcję blokowania banerów reklamowych.
Może to kwestia tylko upodobań, ale preferuję Safari. Wersja na PC-ty - support.apple.com/kb/dl1531

No gods, no masters...I am who I am.
adamcopper (64 punktów)
(zablokowany)
a slyszales o programach do blokowanai wyskakujacych okienek? - np Adblock plus

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365