Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów na niecodzienne zdarzenie - Pikietę Racjonalną. Stwierdziliśmy, że dość siedzenia w zaciszu bibliotek i pożytecznych dyskusji, które niczego nie zmieniają za oknem. Trzeba działać! Trzeba w końcu zaprotestować przeciwko negatywny zjawiskom! Protestujmy przeciwko irracjonalizmom, wszechobecnej indoktrynacji, stawiania fikcyjnego prawa boskiego nad ludzkim, promowaniu postaw fundamentalistycznych i konformistycznych! Zauważcie, siostry i bracia w rozumie, że irracjonalizm jest nachalnie promowany przez media głównego nurtu, a głos racjonalistów ginie w nim, jak pisk myszy na wietrze. Tymczasem ludzi nastawionych racjonalnie do świata jest w Polsce co najmniej kilkanaście procent. Jesteśmy drugą opcją światopoglądową w kraju - zaraz po najliczniejszej grupie katolików, których mamy w kraju ok. 30% - mówię o katolikach świadomych, wierzących, dobrze znających doktrynę i praktykujących. Trzeba się ujawnić i pokazać, nie wolno udawać się na tzw. emigrację wewnętrzną i jedynie mieć nadzieję, że coś się kiedyś zmieni. Sama nadzieja nie zmieni w świecie niczego. Żeby coś zmienić, trzeba działać! Do zobaczenia na pikiecie! Pikieta odbędzie się Przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i 1 Maja w Olsztynie, 11 czerwca 2014 w godz. 14:00 - 16:00. www.facebook.com/events/656558341081747/ |