Koalicja Ateistyczna zaprasza na konferencję pt. "25 lat w cieniu Kościoła". Mija 25 lat od pierwszych tzw. wolnych wyborów z 1989 r. W całej Polsce odbywają się obchody 25-lecia wolnej Polski. Uroczystości rocznicowe na pl. Zamkowym gromadzą delegacje z niemal 50 państw, wśród których nie zabrakło prezydenta USA. Zbiera się Zgromadzenie Narodowe. My chcemy przedstawić obraz minionego ćwierćwiecza z naszej światopoglądowej perspektywy, ukazując postępujący proces klerykalizacji życia w Polsce. Chcemy pokazać, jak przemiany, które nastąpiły 25 lat temu przyniosły nie tyle czy nie tylko upragnioną wolność i demokrację, ile zawłaszczanie władzy przez dominujący w Polsce Kościół Katolicki ze wszystkimi negatywnymi skutkami dla wolności sumienia i wyznania, wolności słowa i wyrazu, praw kobiet, gejów i lesbijek itd. Tytuł naszej konferencji nawiązuje do książki "W cieniu Kościoła" autorstwa Prof. Barbary Stanosz, wielkiej polskiej filozofki i ateistki, której wizja ukazana w wydanej 10 lat temu książce niestety się ziściła. 30 czerwca o godzinie 18:00 Warszawa, Państwomiasto, ul. Andersa 29, Wydarzenie na fb. www.facebo(*)180/permalink/540144916097533/Strona Koalicji Ateistycznej koalicjaateistyczna.pl/ |