Powstała inicjatywa na rzecz referendum, którego zamysłem jest zabezpieczenie lasów państwowych przed sprywatyzowaniem oraz zagwarantowanie równych szans Polaków w zakresie konkurencji o polską ziemię w ramach UE: - Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego "Lasy Państwowe", określonego w ustawie z dn. 28 września 1991r. o lasach, co zabezpiecza dotychczasowa role tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowy - Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemia dla obcokrajowców w Polsce - uwzględniając, iż stanowisko Rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: Zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90% średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców 5 najbogatszych Państw UE? Jeśli popieracie ideę referendum, można sobie wydrukować kartę poparcia i przesłać do koordynatora inicjatywy: www.racjonalista.pl/xpliki/lasy_referendum.pdfProces gromadzenia podpisów 9 maja osiągnął już półmetek: zweryfikowano 564 tys. podpisów, z czego 553 tys. było złożonych prawidłowo: www.ekoroz(*)s/stories/pismo_z_dn_10_06.pdfKto nie zna kontekstu: www.polski(*)-lasow-bylaby-strzalem-w-stope |