> Przede wszystkim zaś redaktor naczelny Wydania Narodowego Dzieł F. Chopina, w której >dokonano wspaniałej, wielkiej pracy rzetelnego odtworzenia oryginalnych tekstów kompozycji Chopina w >oparciu o jego rękopisy i usunięcia wszelkich późniejszych dodatków i zniekształceń. > Jeżeli to prawda, gorąco radzę korzystać ze starego, kosmopolitycznego wydania Paderewskiego, które żadnej cenzury nie uprawia. Jak widać, mit "Chopin był Polakiem i tylko Polacy mogą właściwie go interpretować" ma się doskonale.
|