 |
Kapitał = hierarchia społeczna Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-10-2014 23:17 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Kapitał = hierarchia społeczna
1 na 1 | Wiem już, że moderatorzy tego forum nie lubią wszelkich zboczeń od powszechnych poglądów czy definicji więc rozpoczynam temat od razu w bazgrołach gdzie nikomu nie powinienem przeszkadzać.
Kapitał - inaczej hierarchia społeczna - stosunek nadrzędności i podporządkowania w społeczności homo sapiens przyjmujący jedną z trzech postaci: 1. własności prywatnej. 2. zobowiązania 3. oszczędności w pieniądzu.
Kapitał, którego podstawę stanowi PRAWO CYWILNE jest systemem hierarchii społecznej konkurencyjnym i sprzecznym wobec systemu hierarchii jaki tworzy PRAWO ADMINISTRACYJNE oparte na nakazach, przymusach, egzekucjach i karach.
Twierdzę, że KAPITAŁ bez społeczeństwa nie istnieje albowiem cały zawiera się w stosunkach społecznych i poza nimi nie istnieje.
-------------- Proszę mnie natychmiast nie banować - będę pisał sobie wyłącznie w bazgrołach. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna |
A jakie jest pytanie?
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ... Istnieje las , rzeka , powietrze , które jeszcze do nikogo nie należą a są kapitałem do zawłaszczenia a tym samym wywłaszczenia ze wspólnego dobra na korzyść bardzo uciskanych kapitalistów Czy chodzi ci bardziej o to , że gdyby nie było ludzi to nie mielibyśmy z nimi tylu problemów ?  makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > A jakie jest pytanie?> "Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander NiewiarowskiChodzi o ocenę takiej definicji albowiem współczesna mówi iż "Kapitał, to pojęcie z dziedziny ekonomii i finansów oznaczające zasoby trwałe (majątek, środki, aktywa) służące rozpoczęciu lub kontynuacji działalności gospodarczej." Moja definicja jest sprzeczna z nią bo opisuje kapitał jako hierarchiczny stosunek społeczny - stosunek nadrzędności i podporządkowania w społeczności homo sapiens. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > hej,> Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ...> Istnieje las , rzeka , powietrze , które jeszcze do nikogo nie należą a są kapitałem do zawłaszczenia a tym samym wywłaszczenia ze wspólnego dobra na korzyść bardzo uciskanych kapitalistów> Czy chodzi ci bardziej o to , że gdyby nie było ludzi to nie mielibyśmy z nimi tylu problemów ?  > makuśLas, rzeka, powietrze nie są kapitałem. Prywatny las, prywatna rzeka, prywatne powietrze są kapitałem. Las do kapitału ma tyle iż chodzi o to jakie panują stosunki społeczne panują pomiędzy homo sapiens w przestrzeni tego lasu. |
#5 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > >hejDokładnie to samo napisałem Umowny las ( węgiel , złoto , ropa ) są kapitałem do zawłaszczenia W zależności od panujących stosunków kapitał ten staje się dobrem wspólnym bądź dobrem jednostki makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#6 1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > >>hej> Dokładnie to samo napisałem> Umowny las ( węgiel , złoto , ropa ) są kapitałem do zawłaszczenia> W zależności od panujących stosunków kapitał ten staje się dobrem wspólnym bądź dobrem jednostki> makuś> szczególne pozdrowienia dla wegetarianLas (węgiel, złoto, ropa) nie są kapitałem. Kapitałem są stosunki społeczne homo sapiens wynikające z istnienia lasu, węgla, złota, ropy. Nie złoto jest kapitałem lecz to jak para homo sapiens w obliczu złota zacznie względem siebie zachowywać się. Własność prywatna polega na tym, że jeden osobnik stada homo sapiens staje się nadrzędny, zaczyna dominować nad innymi a pozostali podporządkowują mu się, zaczynają zachowywać się zgodnie z jego wolą. Własność prywatna, dług czy pieniądz to rozwinięte zwierzęce instynkty, kształtujące strukturę hierarchii społecznej ludzi w obliczu istnienia ograniczonych zasobów pozwalających zaspokoić potrzeby. Kapitał to zwierzęcy instynkt, który pomaga homo sapiens nie pozabijać się wzajemnie przy źródle słodkiej wody. |
| setarkos (10757 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > Kapitał to zwierzęcy instynkt, który pomaga homo sapiens nie pozabijać się wzajemnie przy źródle słodkiej wody.Zatem pieniądz nie jest jest oznaką cywilizacji, lecz raczej narzędziem wtórnej dżungli (ustalenia kolejności dziobania)? |
#8 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej Kapitał w tym pomaga ... a ja myślałem , że dobre wychowanie ... Dobre wychowanie na przykład nie pozwalałoby tysiącom oszustów wielbić nieograniczoną żądze zysku czyli kumulacji kapitału Dlatego ja twierdze , że to co nam pozwala się nie zabijać to jest świadomośś istnienia wspólnej przestrzeni , wartości i wspólnego dobra . Bez tej świadomości postępuje liczne grono kapitalistów i neoluberałów , którzy realizują program Nowe Niewolnictwo . makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > > Kapitał to zwierzęcy instynkt, który pomaga homo sapiens nie pozabijać się wzajemnie przy źródle słodkiej wody.> Zatem pieniądz nie jest jest oznaką cywilizacji, lecz raczej narzędziem wtórnej dżungli (ustalenia kolejności dziobania)?Pieniądz, jedna z 3 form kapitału obok własności prywatnej i długu, należy uznać za źródło hierarchii społecznej homo sapiens. Pieniądz podobnie jak i pozostałe formy kapitału, określa chwilowy wektor dominacji, nadrzędności i podporządkowania, określa władcę i podwładnego, decydenta i podlegającego decyzjom. Do dziś pieniądz uznawany jest za towar. To jest jednak błędne przekonanie. Pieniądz jest pochodną zobowiązania, wyewoluowaną formą wzajemnych rozrachunków, nośnikiem długu. Każdy dług (zobowiązanie) w społeczeństwie homo sapiens może być wyrażony poprzez rozkład pieniądza w społeczności. Różnica pomiędzy długiem i pieniądzem jest taka, iż pieniądz wyklucza przymus egzekucyjny, wykluczając tym samym agresję ze stosunków społecznych. Pieniądz jest oznaką cywilizacji, ewolucją długu w kierunku wzajemnej nieagresji. W przyszłości pieniądz całkowicie zastąpi i wyeliminuje dług ze stosunków homo sapiens o ile ewolucja tych zwierząt nadal podążać będzie w kierunku wzajemnej nieagresji. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > hej> Kapitał w tym pomaga ... a ja myślałem , że dobre wychowanie ...> Dobre wychowanie na przykład nie pozwalałoby tysiącom oszustów wielbić nieograniczoną żądze zysku czyli kumulacji kapitału> Dlatego ja twierdze , że to co nam pozwala się nie zabijać to jest świadomośś istnienia wspólnej przestrzeni , wartości i wspólnego dobra .> Bez tej świadomości postępuje liczne grono kapitalistów i neoluberałów , którzy realizują program Nowe Niewolnictwo .> makuś> szczególne pozdrowienia dla wegetarianKapitał to rozwinięta forma zwierzęcego, nieustającego dążenia do dominacji nad innymi. pl.wikipedia.org/wiki/Dominacja_(biologia) Twoje emocje związane z twoją i cudzą prywatną własnością, długiem czy pieniądzem są wyrazem twoich zakodowanych zwierzęcych instynktów. |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna |
Kapitał to urojenie w umyśle ludzkiej małpy. Niestety, jak wiele podobnych urojeń jest ono zbyt powszechne, by można je było ignorować bądź udawać, że nas bezpośrednio nie dotyczą. Człowiek inteligentny powinien jednak takie żałosne urojenia umysłu wykorzystywać w celu zabezpieczenia swojego losu.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna |
>Proszę mnie natychmiast nie banować - będę pisał sobie wyłącznie w bazgrołach.
Czy Ty to Ty? Lubiłem czytać "imć" Krystkona... ale wówczas Krystkon pisał o innych problemach
|
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > >Proszę mnie natychmiast nie banować - będę pisał sobie wyłącznie w bazgrołach.> Czy Ty to Ty? Lubiłem czytać "imć" Krystkona... ale wówczas Krystkon pisał o innych problemach> Wciaz ten sam. Poglądów latwo nie zmieniam i kazda z poruszonych wczesniej kwestii chętnie znowu porusze ale wylacznie w bazgrolach. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > >>Proszę mnie natychmiast nie banować - będę pisał sobie wyłącznie w bazgrołach.> >Czy Ty to Ty? Lubiłem czytać "imć" Krystkona... ale wówczas Krystkon pisał o innych problemach> >> Wciaz ten sam. Poglądów latwo nie zmieniam i kazda z poruszonych wczesniej kwestii chętnie znowu porusze ale wylacznie w bazgrolach.Okej. Poczytam. |
#15 3 na 3 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna |
> Twoje emocje związane z twoją i cudzą prywatną własnością, długiem czy pieniądzem są wyrazem twoich zakodowanych zwierzęcych instynktów.hej, A mamy też jakieś nie zwierzęce instynkty ? Na ten przykład roślinne albo nieziemskie ? Dla mnie nie jest odkryciem moja zwierzęcość ... ale jako człowiek pragne nad nimi zapanować i nimi kierować a nie byprzez nie kierowanym - o czym pisałem już wcześniej A twoje emocje z czym są związane ? Może jestem głupi ale nie rozumiem co chcesz powiedzieć makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|