Racjonalista - Strona głównaDo treści
Buddyzm

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
26-10-2014 19:52tokoro (1 punktów)Buddyzm
Witam. Ostatnio zainteresowałam się buddyzmem, jednak bardzo opornie idzie mi nauka na własną rękę, dlatego proszę o to, aby ktoś opisał buddyzm (najlepiej byłoby, gdyby był to buddysta, jednak nie ma co wybrzydzać). Byłabym tez wdzięczna za opis dnia buddysty oraz jego życia w społeczeństwie, gdzie owa "religia" nie jest powszechna.
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hodża (11172 punktów)
>Witam. Ostatnio zainteresowałam się buddyzmem, jednak bardzo opornie idzie mi nauka na własną rękę

To jest forum racjonalistyczne... czego oczekujesz? Jakiej nauki? Buddyzm to filozofia oraz religia. Z filozofią warto się zapoznać, z religią - na własnej skórze - lepiej nie. Na temat buddyzmu jest cała masa dobrych materiałów w Wiki, ale jeśli koniecznie potrzebujesz jakiegoś wsparcia we wspólnocie, to lepiej dobrze się zastanów, do kogo przystajesz, gdyż jest wiele sekt wykorzystujących elementy religii Wschodu w których mogą Ci nieźle wyprać mózg i zmienić osobowość.

Więc lepiej trzymaj się z daleka od charyzmatycznych guru, którzy prowadzą domy modlitwy czy medytacji.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Episode_2 (3284 punktów)
>Witam. Ostatnio zainteresowałam się buddyzmem, jednak bardzo opornie idzie mi nauka na własną rękę,
>dlatego proszę o to, aby ktoś opisał buddyzm
Sądzisz, że po opisie forumowym pójdzie lepiej?
Może na jakimś forum buddyjskim.

Jeśli interesujesz się praktycznie, znajdź mistrza.
Jeśli teoretycznie, to może jakieś opracowania religioznawcze.

>Byłabym tez wdzięczna za opis dnia buddysty oraz jego życia w społeczeństwie, gdzie owa "religia" nie jest powszechna.
W społeczeństwie trzeba funkcjonować normalnie.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365