Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zbawienna redukcja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
15-11-2014 11:47makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Zbawienna redukcja
hej,
Wyznanie wiary sprowadza się do stwierdzenia : Wierzę w jedynego prawdziwego boga
Niczego więcej nie trzeba , nic ponad to nie jest konieczne czy niezbędne
Wyłącznie to twierdzenie wystarcza
Reszta jest swobodnym dryfem , fantazją , spekulacją , żonglowaniem teoretycznymi możliwościami ewentualnych potencjałów
Reszta to rytuał , ceremonia , tradycja i nieświadome , odruchowe , bezrozumne uczestnictwo i odtwórstwo
Może być Zeus , Odyn , Wisznu , Światowid , Wielki Gęgacz ... ale warunkiem jest to , że musi być jedynie prawdziwy ...
To czego będzie wymagał , za co nagradzał a za co karał jest kompletnie pozbawione znaczenia , jest całkowicie nieistotne
OnOnaOno ma prawo wszystkiego żądać i wszystko czego zażąda jest jednako święte , doskonałe i najlepsze
Albowiem OnOnaOno jest jedynym prawodawstwem !
Wizja czegoś co niczym nie jest ograniczone prócz swego kaprysu . kaprysu , który jest doskonałą świętością jest intelektualnie i etycznie niezwykle prymitywna , prostacka i niebezpieczna albowiem pozwala na wdrukowanie w takie coś wszystkiego co najgorsze ..coś takiego nie posiada żadnych zabezpieczeń
Jedynym zabezpieczeniem jest naturalny agnostycyzm , który jest najbardziej rozpowszechnioną postawą
Fundamentaliści i fanatycy , którzy nie posiadają zdolności do rozumienia metafory , alegorii , przenośni i nie posiadają zdolności do zdystansowania sie wobec swych wyobrażeń są dość nieliczni - niestety są bardzo głośni i mają moc szantażowania i zastraszania obojętnej większości
Szantażowania i zastraszania fantazjami - jaki absurd ...
Śmiejmy się z tego - ale śmiejmy się poważnie i merytorycznie , pokazując jak niebezpieczny jest fanatyzm .
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365