Wszystkie(bez wyjątku) formy aktywizacji bezrobotnych prowadzone przez urzędy, agencje itp., uważam za bezcelowe. Państwo socjalne musi pomagać bezrobotnym i po to są urzędy pracy(bezpracy). Chcąc zlikwidować znaczną część bezrobocia trzeba wyłapywać pracujących bezrobotnych. To trudne i nie moja w tym głowa, żeby wiedzieć jak to zrobić. Czasem wydaje się, że taki stan jak obecny odpowiada wszystkim. Nie wierzę, żeby jakakolwiek agencja podjęła się aktywizacji długotrwale bezrobotnego jeśli zysk nie będzie pewny. Jeśli jednak jakaś furtka zysk gwarantuje to ja gwarantuję, że agencji takich będzie mnóstwo, ale prowadzić je będzie mógł tylko kolega królika z odpowiednią licencją. Tak na marginesie to agencje pracy(wiem-inna mańka) uważam, za największy przekręt na polskim rynku pracy.
|