 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-11-2014 09:09 | diogenes (42753 punktów) | Zagadka cepa
2 na 2 | Prostota budowy cepa jest przysłowiowa. Jeśli złożoność jakiegoś zagadnienia udaje nam się sprowadzić właśnie do prostoty tego urządzenia, można powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Cep to niemalże jednostka oczywistości, taki - z cicha pękł - filozoficzny kamień ludzkiego poznania. Jednemu z uczestników forum nawet zawiłości Biblii ukazały się, mimo kilku znaków zapytania, w swej cepowatej prostocie. Myślę, że cep, obok, na przykład, cogito, ergo sum, modelu atomu czy DNA, zasłużył sobie na wizerunek w galerii symboli ludzkiego poznania. Szkoda, że kosmiczne sondy nie uniosły go do wieczności. Kto wie, czy nie stanowi klucza do innych cywilizacji, do zagadki wszechświata. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Hodża (11172 punktów) | > Prostota budowy cepa jest przysłowiowa.Twórczo rozwinięta na Dalekim Wschodzie doprowadziła do powstania nunczako, broni o tyle ciekawej, że ze względu na swoją nikłą efektywność w starciu z napastnikiem wyposażonym w broń dalekiego zasięgu (cep bojowy) oraz fakt, że nader często ofiarą jej padał sam użytkownik, rzadko i niechętnie stosowanej. Nb. przyczyniła się do przedwczesnej śmierci Bruce'a Lee, tego od "Wejścia Smoka", który podczas swojego ostatniego treningu przypie... uderzył się w głowę tym niebezpiecznym wynalazkiem, zażył aspirynę po czym zszedł na obrzęk mózgu. Wniosek? Używanie cepa, podobnie, jak każdego urządzenia, powinno być poddane restrykcyjnej regulacji w odpowiednich przepisach UE, dzięki którym np. wiemy, że na drabinę należy wchodzić przytrzymując jej szczeble rękoma w ten sposób, by kończyny górne znajdowały się wyżej, aniżeli dolne. Może bowiem stanowić groźną broń, która może uszkodzić nazbyt entuzjastycznego użytkownika. pl.wikipedia.org/wiki/NunczakoArtykuł ciekawy głównie pod względem językowym. Emanuje zeń coś na podobieństwo humoru zen. > Kto wie, czy nie stanowi klucza do innych cywilizacji, do zagadki wszechświata.O, to już Heraklit z Efezu. Prawie 
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|
|
 | 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | To Ty Hodżo czytujesz Bazgroły? Może to i dobrze, bo tu czasem trafiają całkiem ciekawe wątki. Na przykład mój o sondzie Rosetta i lądowaniu jej lądownika na komecie. Super odpowiedź, żeś dał. Ja z autopsji przekonałem się, dawno temu, że trenowanie posługiwania się tymi cepami boli kości kończyn, tułowia i głowy  No ale jako ostatnia deska ratunku w walce z bandytami może ma jakiś sens?  Choć prostszy w użyciu jest gruby metalowy pręt cycuś takiego :p To, w wersji składanej, żeby nie razić oczu ludzi, się chyba nazywa "pałka teleskopowa" w handlu bajerami ala-militarnymi. "Pałka teleskopowa sztywna niemieckiej firmy *******. Gumowany chwyt pałki umożliwia jej pewne trzymanie. W komplecie futerał do pasa lub kamizelki sprzętowej, wykonany z Cordury. Dane techniczne: długość: 66 cm po złożeniu: 24,5 cm" Jak ogolona młodzież wszechpiastowska zacznie katować ateistów to może się nam przydadzą (dużo nie kosztują). Pozdrawiam
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|