Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mleczny protest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
12-12-2014 11:38Mariusz Agnosiewicz (moderator)Mleczny protest
Ocena 4 na 4
Polscy producenci mleka "podpalali" wczoraj Brukselę w proteście przeciwko unijnej polityce na rynku mleka w której nasi producenci są najmocniej poszkodowani. W proteście uczestniczyli także producenci z Austrii, Holandii i Belgii. Protestujący najpierw utopili w mleku podobizny przywódców unijnych, następnie usypali stos i dokonali podpalenia. Wyobrażacie sobie ten pisk krajowych mediów, gdyby protest o podobnym przebiegu miał miejsce w Polsce? Tymczasem zachodni komentatorzy traktują to jako normalny element ich demokracji.
deredactie(*)nglish/videozone_ENG/1.2177657
www.dailym(*)of-milk-wasted-in-protest_news
www.nbcnew(*)rotest-prices-brussels-n266361
Zob. też: www.telegr(*)an-Parliament-in-Brussels.html



Polskie mleko okładane jest sankcjami zarówno Wschodu jak i Zachodu - dlatego producenci mleka protestowali w Warszawie. Było to w trakcie wyborów, więc mainstreamowe tv w zasadzie temat zamilczały.
Po wprowadzeniu embarga przez Rosję polscy producenci utracili zbyt na 10% produkcji warty 637 mln zł. Sytuację z embargiem rosyjskim łagodzi nam Białoruś, która zwietrzyła interes i wcieliła się w pośrednika handlu mleczarskiego między Polską a Rosją. Tak czy inaczej straty z kierunku wschodniego są wielomilionowe.
Dodatkowo Unia regularnie okłada karami polskich producentów za przekraczanie dozwolonych limitów produkcyjnych. Za ostatni rok Polska przekroczyła limity o 8% i musi zapłacić karę 181 mln zł. Minister rolnictwa negocjuje rozłożenie jej na raty, bo producentom grożą bankructwa, co pozwoliłoby producentom niemieckim i francuskim przejąć polski rynek.
Czarę goryczy przelało takie ustalenie przez Unię rekompensat za rosyjskie sankcje, że polscy producenci ich nie dostaną, powędrują natomiast do producentów z Litwy, Łotwy i Estonii. Jak widać mamy mocną ekipę w Brukseli, włącznie z "unijnym prezydentem", która pilotuje polskie interesy. Podobnie jak Pendolino za które Komisja obcięła zapowiadane wcześniej dofinansowanie o ok. 59 mln zł. Więcej zapłacimy z kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym (wkład własny spółki w Pendolino: 10%).


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

bass (4786 punktów)
(zablokowany)
Rosja (społeczeństwo) dotkliwie odczuwa sankcje. Gospodarka tonie.
Europejscy producenci (rolnicy, wytwórcy) protestują, bo też toną.

Politycy bawią się dalej.

Czy ktoś wyobraża sobie, że na skutek sankcji Rosja powie: "No już dobrze, oddajemy Krym, błagamy Ukrainę o litość, przepraszamy, więcej nie będziemy niegrzeczni" ?

USA, Chiny i inni duzi chłopcy chichocą z radości, że Europa bawi się na zasadzie:

"Mamie na złość, złamię sobie nogę"

Polska przoduje w tej radosnej zabawie, dostajemy w d. od obu stron.
diogenes (42753 punktów)
Nie lubię mleka.
Krowy pamiętam tylko z dzieciństwa.
Czy to monstrum



to mutant, jakaś nowa rasa krowy?

Rolnictwo faktycznie jest w dołku.

Hortex w Rykach zwalnia prawie 200 osób: powodem jest rosyjskie embargo na import mrożonek. Ale dla mleka widzę pewne rozwiązanie: skoro katolicyzm zawodzi pracownicy mleczarn powinni przejść na prawosławie - byłaby to mocna karta przetargowa z holdingiem Russkoje Mołoko, który lansuje prawosławne mleczarnie:

wyborcza.p(*)17,Prawoslawna_mleczarnia.html

Krowom jest wsio ryba, kto je doi.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
DyktaFon (9281 punktów)

>Krowom jest wsio ryba, kto je doi.

Podobnie, jak z obywatelami. Grunt - aby być dojonym
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>Czy to monstrum to mutant, jakaś nowa rasa krowy?
Ta krowa przypomina mi trochę apokaliptyczne obrazy Paulusa Pottera a zwłaszcza ten

Według danych AMI ZMB w miesiącu kwietniu dostawy mleka w Holandii osiągnęły rekordowy poziom 1,08 mln ton i były o 6,7 proc. większe niż w kwietniu 2013 roku - informuje FAMMU/FAPA.
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Chcesz mi powiedzieć, że mleko od polskich krów jeździ do Rosji?
Jak byłem mały mleko od krowy przemierzało do mojej szklanki dystans jaki dzieli dom od obory gdzie krowy dojono. Unijne normy tego nie zaakceptowały więc teraz będę pił mleko z niemieckich landów. Będę wielki (jak Kazimierz Odnowiciel).
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
A kup se krowę i dój. Gwarantuję, że z tego powodu cię nikt o 4 nad ranem nie aresztuje.
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>A kup se krowę i dój. Gwarantuję, że z tego powodu cię nikt o 4 nad ranem nie aresztuje.
Pracuję w dużym przedsiębiorstwie i stać mnie na litr mleka z automatu dziennie. Nie potrzebuje krowy, ani nawet kozy lecz edukacji i darmowego dostępu do internetu.
szarley (54913 punktów)
>>A kup se krowę i dój. Gwarantuję, że z tego powodu cię nikt o 4 nad ranem nie aresztuje.
>Pracuję w dużym przedsiębiorstwie i stać mnie na litr mleka z automatu dziennie. Nie potrzebuje krowy, ani nawet kozy lecz edukacji i darmowego dostępu do internetu.

No popatrz... a rolnik potrzebuje i krowy i edukacji i internetu.

Głupstwa pleciesz w stylu tych "miastowych" którzy uważają, że chleb i mleko to się bierze z marketu (z automatu) a nie z pracy na roli.
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>No popatrz... a rolnik potrzebuje i krowy i edukacji i internetu.
A po co rolnikowi krowa skoro na wsi też sprzedają mleko w sklepach oraz w proszku [sic!]? Rolnik szuka żony, a krowy są przeznaczone dla hodowców bydła i producentów [sic!] mleka.
Sygnał (4252 punktów)
>A po co rolnikowi krowa skoro na wsi też sprzedają mleko w sklepach oraz w proszku [sic!]? Rolnik szuka żony, a krowy są przeznaczone dla hodowców bydła i producentów [sic!] mleka.

A rolnik nie jest aby tym producentem?
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>>A po co rolnikowi krowa skoro na wsi też sprzedają mleko w sklepach oraz w proszku [sic!]? Rolnik szuka żony, a krowy są przeznaczone dla hodowców bydła i producentów [sic!] mleka.
>A rolnik nie jest aby tym producentem?
To jest ciekawe pytanie. Rolnicy wywodzą się bowiem z linii bardzo dalekich krewnych człowieka przemysłowego, który wywodzi się z Pomeranii i miał na imię Przemysł (herbu Gryf).
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Na pański obrazek odpowiem innym.
Przedstawia on feudała dającego wskazówki chłopom podczas żniw. Jest to miniatura średniowieczna i pochodzi ona z psałterza Marii I z Bożej łaski królowej Anglii, Hiszpanii, Francji, Neapolu, Jerozolimy i Irlandii, Obrończyni Wiary, arcyksiężnej Austrii, księżny Burgundii, Mediolanu i Brabancji, hrabiny Habsburga, Flandrii i Tyrolu. Z racjonalistycznego punktu widzenia książka ta jest niezwykła and has been called "one of the most extensively illustrated psalters ever produced in Western Europe" and "one of the choicest treasures of the magnificent collection of illuminated MSS. in the British Museum". O psałterzu można poczytać w Wikipedii także po niemiecku, niderlandzku i szwedzku. Występują tam jednorożce, które tak naprawdę nie istnieją. Ich bedanke mich sehr und finde, die Kommission und Europa können sich mit dem, was sie in diesem Fall getan haben, sehr wohl sehen lassen.


grg74 (190 punktów)
Jako podatnik dokładam za nietrafione inwestycje rolnika (górka mleczna)
do PKP .. pendolino, do Kopalń ... górka węglowa ... itd .. czasami sie dziwie, skąd ja mam tyle kasy?
DyktaFon (9281 punktów)
>Jako podatnik dokładam za nietrafione inwestycje rolnika (górka mleczna)
> do PKP .. pendolino, do Kopalń ... górka węglowa ... itd .. czasami sie dziwie, skąd ja mam tyle kasy?
Niektórzy mają tyle kasy, że nie stać ich na np. jazdę własnym Pendolino

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365