Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zmierzch cywilizacji...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
21-12-2014 17:53Duch Prawdy (14788 punktów)Zmierzch cywilizacji...
Ocena -1 na 3
Nasza "cywilizacja" już dawno umarła..., w bogatej Hiszpanii ludzie skaczą z okien, co czwarty bez pracy, system ogólnoświatowy jest chory, nie wystarczy uchwalić minimum socjalne, żeby było SOLIDARNIE, a o taki system walczyliśmy i myśleliśmy, że do takiego wchodzimy z komuny, niestety, niewolnictwo to samo, tylko ustrój inaczej się nazywa..., bez uchwalenia górnej GRANICY dochodów rozwarstwienie będzie rosło, a ludzie, którzy są u władzy nie są zainteresowani ograniczeniem swoich dochodów..., musi się zmienić mentalność ludzi, żeby świat, w którym żyjemy zmienił swoje oblicze... Wszystkiego Dobrego z okazji Świąt "Bożego" Objawienia (Duch Prawdy)
www.kresy.(*)rla-ale-nikt-tego-nie-zauwazyl
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Efektowny koniec 2000 lat chrześcijaństwa w Europie.

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
21-12-2014 19:11 
 Ocena 4 na 4
Heremis (587 punktów)
>Efektowny koniec 2000 lat chrześcijaństwa w Europie.
Najwyżej 1700 lat

"Com napisał, napisałem" J 19, 22
21-12-2014 19:25 
 Ocena 3 na 3
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

A w wielu miejscach jeszcze mniej.

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
21-12-2014 20:26 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Efektowny koniec 2000 lat chrześcijaństwa w Europie.
Pseudochrześcijaństwa, które od 1700 lat podszywa się pod Chrześcijaństwo.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
22-12-2014 06:54 
 Ocena 3 na 3
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Pseudochrześcijaństwa, które od 1700 lat podszywa się pod Chrześcijaństwo.

Z szalonymi ideologiami zawsze jest tak samo - gdy się okazuje, że w rzeczywistości nie działają, to wtedy się mówi, że założenia tych ideologii jeszcze nie zostały tak naprawdę wcielone w życie, że ideologie są dobre, lecz wykonanie kuleje albo ludzie jeszcze nie dorośli do tego, by zrealizować ideały proponowane przez ideologie. To jest takie błędne koło ideologicznego zaślepienia. Cytując klasyka romantyzmu:

Cytat:
RZECZ ZANIEDBANA
Jedna jest rzecz na świecie godna ludzkiej pieczy;
Ludzie o wszystkim myślą, prócz tej jednej rzeczy.


Cytat:
SKĄD MĘKA?
Cierpi człowiek, bo służy sam sobie za kata:
Sam sobie robi koło i sam się w nie wplata.


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
22-12-2014 09:32 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Z szalonymi ideologiami zawsze jest tak samo - gdy się okazuje, że w rzeczywistości nie działają, to wtedy się mówi, że założenia tych ideologii jeszcze nie zostały tak naprawdę wcielone w życie, że ideologie są dobre, lecz wykonanie kuleje albo ludzie jeszcze nie dorośli do tego, by zrealizować ideały proponowane przez ideologie. To jest takie błędne koło ideologicznego zaślepienia.
Z szalonymi tak, ale z dobrymi też, błąd jest w ludziach, dobrą ideologię potrafią zamienić w totalitaryzm.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
22-12-2014 10:05 
 Ocena 4 na 4
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Z szalonymi tak, ale z dobrymi też, błąd jest w ludziach, dobrą ideologię potrafią zamienić w totalitaryzm.

To kolejny element błędnego koła ideologicznego zaślepienia - błąd jest zawsze w ludziach, a ideologia jest świetna i bez wad. A punkt wyjścia powinien być zupełnie odwrotny - należy przyjąć, że ludzkość jest żywiołem i próbować wykorzystać jego właściwości dla pożądanych celów, a nie uparcie dążyć do zmiany odwiecznych i niezmiennych właściwości tego żywiołu. Czy słyszeliśmy, aby ktoś na poważnie prawił, że ocean albo morze są błędne, bo się nie chciały nagiąć do ludzkich wyobrażeń na ich temat? Nie - z pokorą akceptujemy właściwości morza czy oceanu i do nich dostosowujemy swoje plany i dążenia. Gdy mowa o żywiole ludzkim popadamy jednak w manię stawiania fantazji nad rzeczywistością, szukamy błędu w człowieku, a nie w fantazjach na jego temat, które okazują się chorą mrzonką i bezpłodnym urojeniem.

youtu.be/jsKiGkyAGXQ


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
22-12-2014 10:32 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>To kolejny element błędnego koła ideologicznego zaślepienia - błąd jest zawsze w ludziach, a ideologia jest świetna i bez wad.
Błędne myślenie, błąd nie zawsze jest w ludziach, a ideologie bez wad.
>A punkt wyjścia powinien być zupełnie odwrotny - należy przyjąć, że ludzkość jest żywiołem i próbować wykorzystać jego właściwości dla pożądanych celów, a nie uparcie dążyć do zmiany odwiecznych i niezmiennych właściwości tego żywiołu. Czy słyszeliśmy, aby ktoś na poważnie prawił, że ocean albo morze są błędne, bo się nie chciały nagiąć do ludzkich wyobrażeń na ich temat? Nie - z pokorą akceptujemy właściwości morza czy oceanu i do nich dostosowujemy swoje plany i dążenia. Gdy mowa o żywiole ludzkim popadamy jednak w manię stawiania fantazji nad rzeczywistością, szukamy błędu w człowieku, a nie w fantazjach na jego temat, które okazują się chorą mrzonką i bezpłodnym urojeniem.
Ocean jest nieświadomym żywiołem, a człowiek posiada świadomość, oceanu nie zmienisz, człowieka tak.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
22-12-2014 12:09 
 Ocena 2 na 2
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Błędne myślenie, błąd nie zawsze jest w ludziach, a ideologie bez wad.
Tu jestem w stanie się zgodzić, o ile tylko ideologia jest maksymalnie oparta na wiedzy, a nie na marzeniach.

>Ocean jest nieświadomym żywiołem, a człowiek posiada świadomość, oceanu nie zmienisz, człowieka tak.

Świadomość ma różne poziomy i - wbrew pozorom - czasami bardzo przypomina ocean nieświadomości. Są nawet tacy, którzy potrafią po takim oceanie śmigać jak wytrawni surferzy. Oni jednak niczyjej świadomości czy też nieświadomości nie zmieniają - oni ją po prostu potrafią ją umiejętnie zaprząc do realizacji swoich celów.

youtu.be/AMb6d4_3Vgo


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Oni jednak niczyjej świadomości czy też nieświadomości nie zmieniają
Wszyscy na siebie oddziałujemy, więc zmieniają.
>- oni ją po prostu potrafią ją umiejętnie zaprząc do realizacji swoich celów.
Właśnie o to chodzi, żeby cele były właściwie wybierane.
>youtu.be/AMb6d4_3Vgo
Ja nie gwiżdżę na wszystko.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
22-12-2014 13:39 
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Wszyscy na siebie oddziałujemy, więc zmieniają.

Jakieś dowody?

>Ja nie gwiżdżę na wszystko.

A co taki smutas?

youtu.be/CfsQ31ny2iQ


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Wszyscy na siebie oddziałujemy, więc zmieniają.
>Jakieś dowody?
Popatrz na różne kultury świata, ludzie myślą podobnie w zależności od regionu.
>>Ja nie gwiżdżę na wszystko.
>A co taki smutas?
Że nie gwiżdżę to smutas?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
22-12-2014 14:52 
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Że nie gwiżdżę to smutas?

Jeśli nie, to mam nadzieję, że przynajmniej warto...
youtu.be/AEA4jGx3UVk

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Matix (5786 punktów)
Zwykły trybik. Historia od zawsze kołem się toczy. Wzloty i upadki. Cywilizacja się rozwija, bogaci, potem przyzwyczaja do tego, że ma lepiej niż inne i leni, a jej miejsce zajmuje kolejna, obecnie Chiny i tamte rejony. Na nie też przyjdzie czas. Powodem tego stanu rzeczy jest ignorancja ludzka, która nie pozwala na zrozumienie, że rozwój powinien być zrównoważony, a nie gwałtowny. Wtedy może objąć większe obszary zamiast podziałów.
21-12-2014 22:51 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Zwykły trybik. Historia od zawsze kołem się toczy. Wzloty i upadki. Cywilizacja się rozwija, bogaci, potem przyzwyczaja do tego, że ma lepiej niż inne i leni, a jej miejsce zajmuje kolejna, obecnie Chiny i tamte rejony. Na nie też przyjdzie czas. Powodem tego stanu rzeczy jest ignorancja ludzka, która nie pozwala na zrozumienie, że rozwój powinien być zrównoważony, a nie gwałtowny. Wtedy może objąć większe obszary zamiast podziałów.
Potrzebna jest zmiana mentalności człowieka.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
22-12-2014 06:48 
 Ocena 2 na 2
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Żeby było i śmieszniej, i straszniej, to warto sobie przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu, niecałą dekadę, Hiszpania była stawiana za wzór - jej model wzrostu gospodarczego i rozwoju społecznego wydawał się oparty na solidnych fundamentach, które miały zapewnić temu krajowi dobrobyt i stabilność wewnętrzną na lata, jeśli nie na dziesięciolecia.

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
DyktaFon (9281 punktów)
>Nasza "cywilizacja" już dawno umarła..., w bogatej Hiszpanii ludzie skaczą z okien, co czwarty bez
>pracy,

Pierwsze słyszę o bogatej Hiszpanii... To, że była bogatsza od Polski, to jeszcze nie oznacza, że bogata.

> system ogólnoświatowy jest chory, nie wystarczy uchwalić minimum socjalne, żeby było
>SOLIDARNIE, a o taki system walczyliśmy i myśleliśmy, że do takiego wchodzimy z komuny, niestety,

Piersze też słyszę, że walczyliśmy z socjalizmem o... socjalizm O ile mnie pamięć nie myli, to walczyliśmy aby wyrwać się z socjalizmu i choć liznąć tego obrzydliwego kapitalizmu Teraz nam się (a w każdym razie pewnej części społeczeństwa) odmieniło, bo okazało sie, że jednak w kapitaliźmie trzeba pracować - Mikołaj na gwiazdkę z nieba prezentów nie przynosi... Smutne jakieś takie...

>niewolnictwo to samo, tylko ustrój inaczej się nazywa..., bez uchwalenia górnej GRANICY dochodów
>rozwarstwienie będzie rosło,

Nie... jeśli tylko ci najniżej uposażeni na chwilę zastanowią się, że to nie jest wina "kogoś" a tylko oni sami odpowiadają za swoje zarobki. Każdy może... tylko trochę wysiłku potrzeba. No i jakby jeszcze państwo przestało intensywnie "pomagać"... zabierając co się da w podatkach i quasipodatkach, to już by było nieźle

> a ludzie, którzy są u władzy nie są zainteresowani ograniczeniem swoich
>dochodów..., musi się zmienić mentalność ludzi, żeby świat, w którym żyjemy zmienił swoje oblicze...

A to jak najbardziej prawda. Każdy człowiek, obojętnie co mówi przed wyborami, tuż po nich dorywa się do koryta i je ile się zmieści Tak zawsze było i będzie. A rolą społeczeństwa jest tak zorbanizować się, aby to nie przechodziło w wynaturzenia.

Tyle Ewangelii na dzień dzisiejszy ))
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>żeby było SOLIDARNIE, a o taki system walczyliśmy i myśleliśmy, że do takiego wchodzimy z komuny
>Piersze też słyszę, że walczyliśmy z socjalizmem o... socjalizm
Gdzie napisałem, że walczyliśmy z socjalizmem o socjalizm?
>>niewolnictwo to samo, tylko ustrój inaczej się nazywa..., bez uchwalenia górnej GRANICY dochodów rozwarstwienie będzie rosło,
>Nie... jeśli tylko ci najniżej uposażeni na chwilę zastanowią się, że to nie jest wina "kogoś" a tylko oni sami odpowiadają za swoje zarobki.
He, he, he..., ale dowcip!
>Każdy człowiek, obojętnie co mówi przed wyborami, tuż po nich dorywa się do koryta i je ile się zmieści Tak zawsze było i będzie.
Jesteś jasnowidzem?
>Tyle Ewangelii na dzień dzisiejszy ))
OK, poczekam na następną.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>OK, poczekam na następną.

Ależ proszę! Oj te czasy!
youtu.be/Z-LWv6dTVJE

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
22-12-2014 17:35Nie na temat
 Ocena 2 na 2
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Nasza "cywilizacja" już dawno umarła..., w bogatej Hiszpanii ludzie skaczą z okien, co czwarty bez pracy, system ogólnoświatowy jest chory.

Co więcej, zaobserwowano niepokojące zjawisko - umierają ludzie, którzy dotąd żyli!

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365