Racjonalista - Strona głównaDo treści
misjonarze

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-01-2015 18:30artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
misjonarze
Ocena -5 na 5
jakie zagrozenie dla was stanowia misjonarze i duchowni?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

05-01-2015 18:35
 Ocena 13 na 13
Selanos (12869 punktów)
>jakie zagrozenie dla was stanowia misjonarze i duchowni?

Epidemiologiczne. Zarażają ignorancją i przesądami.
05-01-2015 19:53 
 Ocena-4 na 4
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

uzasadnij?
05-01-2015 19:59 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> uzasadnij?

Co-nieco znajdziesz tutaj:
www.dzienn(*)resc-deklaracji,1,id,t,sa.html

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:30 
 Ocena 9 na 9
Selanos (12869 punktów)
> uzasadnij?

Szerzą religię która jest sprzeczna z racjonalizmem, humanizmem, empiryzmem oraz naszą wiedzą naukową. Co więcej, uczą oni, że niektóre rzeczy należy przyjmować "na wiarę", to dość oczywista sprawa, bo przecież mówimy właśnie o wierze...

Może tak w dużym skrócie: racjonalizm uczy nas o tym jak ważne jest logiczne myślenie, rozumne poznawanie świata i nie przyjmowanie niczego na wiarę. Humanizm to wg. słownika PWN "antropocentryczna postawa intelektualna i moralna, wyrażającej się troską o potrzeby, szczęście, godność i swobodny rozwój człowieka, a także przykładająca wagę do racjonalnego myślenia". Empiryzm głosi poznawanie świata za pomocą doświadczeń, a jeśli chodzi o wiedzę naukową - cóż, zabraliśmy już bogom stworzenie człowieka, życia, wszechświata - nawet jakby istnieli, to nie mieliby zbyt wiele do roboty. Za to duża część religijnych nadal wierzy w kreacjonizm i uparcie nie chcą wyrzucić Genesis z Biblii...
05-01-2015 20:39 
 Ocena 6 na 6
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Za to duża część religijnych nadal wierzy w kreacjonizm i uparcie
> nie chcą wyrzucić Genesis z Biblii...

Tu się - jak pamiętam - bardzo napocił worek_kosci, żeby to jakoś na nowo przedefiniować.
I chyba mu się to udało. Tyle, że było kompletnie niezrozumiałe.

Wiara dzięki racjonalizmowi z czasem stanie się bardzo wymagająca intelektualnie, wprost ekwilibrystycznie. A ojcowie do zakonów i alumni na księży do seminariów przychodzą formatywnie coraz słabsi (to jest cytat jednego z polskich biskupów).
Niestety, biedacy pokroju artem2035 jeszcze tego nie czują, jaka katastrofa ich czeka.
06-01-2015 07:24 
 Ocena-6 na 6
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
mysle ze wy ateisci zyjecie jakas pusta idea taka sama jak komunizm .ktory wymyslil zagrozenie religia w miejsce tego wlozyl wlasna religie .ktora upadla wiadomo z jakiego powodu. natura czlowieka jest taka ze zawsze bedzie dazyl do dominacvji nad drugim czlowiekiem wszelkimi metodami czy to jest komunizm czy ateizm . ludzie powinni sie skupic na walce z soba a nie probowac ustawiac innych twoja nienawisc to rodzaj buntu skierowanego do ludzi nie religi
06-01-2015 16:50 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Naprodukowałeś (ałaś) się, dowiedzieliśmy się o Twoich projekcjach w temacie ateistów, co oni czują, co chcą, a co nie. Jak również o domniemanej naturze człowieka.
Ale co chciałaś (chciałeś) przez to wszystko powiedzieć?
Jakieś pytanie do mnie? Prośba?

> ludzie powinni sie skupic na walce z soba

Nie rozumiem. Powinni bardziej intensywnie walczyć?

> a nie probowac ustawiac innych

Ktoś Cię tu ustawia? Czytasz powiadomienia i odpowiadasz pod przymusem? No, ładne klocki.

> twoja nienawisc to rodzaj buntu skierowanego do ludzi nie religi

Lubię po prostu, gdy goła prawda leży na wierzchu.
Nie lubię zamiatania jej pod dywan. To jest wg Ciebie aż tak straszna wada?
Jeśli mogę coś poradzić - gdy to wszystko co tu czytasz Cię boli, jest nowe, a do tego ma pokrycie w faktach, to jednak musi być jakiś powód. I niekoniecznie jest nim czyjaś nienawiść.
Może warto się nad tym zastanowić..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
07-01-2015 19:47 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
wuidzisz skupiajac sie na jednej rzeczy pomijasz inne wazne problemy patrZysz na ksiezy i ich bledy a moze pomijasz swoje bledy ludzie czesto tak postepuja
zakryc to co w srodku jest w nas a skierowac atak np na ksiezy
06-01-2015 07:20 
 Ocena-4 na 4
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

w jaki sposob religia jest sprzeczna z humanizmem. mysle ze blad twojego myslenia wynika z przeidealizowania ludzi wierzacych. czlowiek nie posiada calkowitej wi ,edzy o swiecie. pewnie w twojej odpowiedzi pojawia sie watki o sw inkwizycji.
06-01-2015 11:56 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
> w jaki sposob religia jest sprzeczna z humanizmem. mysle ze blad twojego myslenia wynika z przeidealizowania ludzi wierzacych. czlowiek nie posiada calkowitej wi ,edzy o swiecie. pewnie w twojej odpowiedzi pojawia sie watki o sw inkwizycji.

Już zostawmy inkwizycję, to oklepane. Chodzi o chociażby antyludzkie zasady: zakaz rozwodów, nawet jeśli mąż tłucze żonę, zakaz aborcji, nawet jeżeli jest pewne, że umrą i matka i dziecko, zakaz badań nad komórkami macierzystymi co ma bardzo duży potencjał. Zaśmiecenie chorymi nakazami i zakazami seksualności człowieka. Długo by wymieniać.
szarley (54913 punktów)
>jakie zagrozenie dla was stanowia misjonarze i duchowni?

Spore. Największe dla mojej religijności.
05-01-2015 19:55 
 Ocena-3 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
w jaki sposob ci zagraza taki misjonarz?
>
05-01-2015 19:56 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> w jaki sposob ci zagraza taki misjonarz?

Zarażają ignorancją i przesądami.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:16 
 Ocena-3 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
czyli rozumiem ze ze ty bys lepiej zoorganizowal zycie ludzi tak i przez misjkonarzy czujesz sie glupszy?
05-01-2015 20:24 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Własne? Oczywiście.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:29 
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> przez misjkonarzy czujesz sie glupszy?

Nie, nie 'czuję się głupszy przez misjonarzy' (swoją drogą ciekawa forma zdania) ani zagrożony.
Oni robią swoje, ja robię swoje.
Jeśli nie zabierają głosu w mediach w sprawach państwowych, to nikt ich nie posłucha i nic zepsuć nie mogą.
Lepiej niech siedzą w Afryce, albo w zakonach zamkniętych, względnie głoszą kazania w kościołach, do których dany proboszcz ich zaprosi.
Takie moje zdanie.

A Ty jak, czujesz się może zagrożony ateizmem?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:57 
 Ocena 2 na 2
Episode_2 (3284 punktów)
>Lepiej niech siedzą w Afryce,
Rasista.
05-01-2015 21:08 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Hm.. i jak tu zajęcie wymyślić, znaleźć jakisik rozwiązanie, a nie obrazić.
To niech ewangelizować na Antarktydę jadą

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
07-01-2015 20:42 
 Ocena 1 na 1
Christos (2696 punktów)

>To niech ewangelizować na Antarktydę jadą

Eee... pudło, toż tam już są pingwiny.

No gods, no masters...I am who I am.
05-01-2015 20:42 
 Ocena 5 na 5
Selanos (12869 punktów)
> czyli rozumiem ze ze ty bys lepiej zoorganizowal zycie ludzi tak i przez misjkonarzy czujesz sie glupszy?

Ja na szczęście nie jestem głupszy przez misjonarzy, są jednak tacy, którym misjonarze skutecznie wmówili, że świat stworzył dziesięć tysięcy lat temu dziadek na chmurce.

Jeśli chodzi o organizowanie ludziom życia, to ja się tym nie zajmuję, uważam, że każdy powinien swoje życie organizować sam. Jako osoba niewierząca i niereligijna, nie roszczę sobie prawa do bicia ludzi po głowie moimi wierzeniami, zasadami i portfelem.
06-01-2015 07:26 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
a druga sprawa zawsze masz wybor
nikt cie do niczego nie zmusza
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Tak. I dokładnie z tego wyboru właśnie korzysta.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 11:58 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
> a druga sprawa zawsze masz wybor

Nie mam wyboru w kwestii finansowania Krk w Polsce, nie mam wyboru w kwestiach ustawodawstwa na które wpłynął Krk w Polsce, nie mam wyboru w kwestii edukacji którą zatruwa Krk w Polsce.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> nie mam wyboru w kwestii edukacji którą zatruwa Krk w Polsce.

A słuchasz jej?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:17 
 Ocena-3 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
zapoznaj sie troche z historia przypomnij sobie kto mial najwieksza wiedze np w starozytnym egipcie
05-01-2015 20:25 
 Ocena 6 na 6
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Warto wiedzieć, że kiedyś ludzie byli skazani z braku przyzwoitej wiedzy na religijne przesądy.
Jednak na szczęście czasy się zmieniają

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:33 
 Ocena 5 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> zapoznaj sie troche z historia

Zapoznaj się trochę z historią Wesołowskiego i Gila, jeśli to dla Ciebie nie jest zbyt trudne i raniące. Kolega czeka na odpowiedź:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,650191#w650195
PS historia bp. Paetza jest w miarę zamknięta, to może jeszcze z nią

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 00:00 
 Ocena 1 na 1
galvani (1345 punktów)
>> zapoznaj sie troche z historia
>Zapoznaj się trochę z historią Wesołowskiego i Gila, jeśli to dla Ciebie nie jest zbyt trudne i raniące. Kolega czeka na odpowiedź:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,650191#w650195
>PS historia bp. Paetza jest w miarę zamknięta, to może jeszcze z nią
>
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać


Koniecznie trzeba przypomnieć historię poznańskiego wikariusza Mariusza G. który doprowadził do śmierci własnego dziecka podczas porodu jego kochanki na plebanii. Poznanej/uwiedzonej na rekolekcjach, które prowadził. Po tzm wydarzeniu był misjonarzem na Ukrainie. Nie poniósł i nie poniesie kary jak Gil z Wesołowskim. Ech, te chrześcijańskie wartości...
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Możesz podać jakieś źródło?
Chciałbym przeczytać o tym więcej, tzn. komu podlegał itp.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 00:10 
 Ocena 1 na 1
galvani (1345 punktów)
>Możesz podać jakieś źródło?
>Chciałbym przeczytać o tym więcej, tzn. komu podlegał itp.
>
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać


nasygnale.(*)rl,wid,14772071,wiadomosc.html
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Dzięki. Straszne.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 07:28 
 Ocena-5 na 5
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ty dla mnie reprezentujesz plebs wiec cie oleje gadajac z plebsem muasialabym sie zn izyc do jego poziomu a to nie wchodzi w gre
06-01-2015 11:19 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
To po co w ogóle tu weszłaś? Idź na KUL, tam znajdziesz śmietankę intelektualną, z którą będziesz mogła pogwarzyć.
Alleluja, klapki na oczy i do przodu!



Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 16:14 
 Ocena 3 na 3
Selanos (12869 punktów)
> ty dla mnie reprezentujesz plebs wiec cie oleje gadajac z plebsem muasialabym sie zn izyc do jego poziomu a to nie wchodzi w gre

Miejscowa szlachta jest zdegustowana Twoją plebejską pisownią i ortografią
05-01-2015 20:38 
 Ocena 6 na 6
Selanos (12869 punktów)
> zapoznaj sie troche z historia przypomnij sobie kto mial najwieksza wiedze np w starozytnym egipcie

Kapłani w Egipcie poza funkcjami religijnymi pełnili też funkcje ludzi nauki. Nie mieli największej wiedzy dlatego, że byli religijni, tylko dlatego, że jako jedni z niewielu mieli dostęp do solidnej edukacji, źródeł wiedzy etc. Tak samo Isaac Newton nie odkrył zasad dynamiki dlatego że był religijny, tylko dlatego, że był naukowcem, używał rozumu, nie wiary.

We współczesnym świecie przy dużo powszechniejszym dostępie do edukacji grupy religijne i kapłani stracili monopol na naukę i wiedzę.
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
a pascal ?
06-01-2015 11:53 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
> a pascal ?

To samo. Szkoda, że więcej czasu nie poświęcał nauce zamiast pisaniu traktatów teologicznych, ludzkość z pewnością na tym by zyskała.
06-01-2015 12:07 
 Ocena-2 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
pascal mial umysl scisl;y i zrozumial to czego wy nierozumiecie. poczytaj sobie o jansenistach
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
zmysly oszukuja rozum przez falszywe pozory , same padaja znowuz ofiara tego oszukanstwa .rozum msci sie na nich
> to pascal przemysl to
Selanos (12869 punktów)
Jansenizm miał dość krótką karierę. To ruch teologiczny, a fizyka i matematyka od teologii są bardzo daleko. Pascala jako naukowca pamiętamy za fizykę i matematykę, nie za jego przemyślenia teologiczne, które nie miały pozytywnego wpływu na to pierwsze.

Poza tym, proszę mnie nie bić Pascalem w twarz jako jakimś najwyższym autorytetem. Nie jestem katolikiem, nie uznaję żadnych nieomylności. Pascal zwyczajnie mógł się w pewnych kwestiach mylić.
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
pascal pewne rzeczy zrozumial a wy niemozecie zrozumiec
06-01-2015 16:04 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>pascal pewne rzeczy zrozumial a wy niemozecie zrozumiec

Zrozumiał? Był wychowany w pewnej religii, w czasach kiedy religia oferowała jedyne wyjaśnienie pewnych problemów, bo pewne dziedziny nauki albo jeszcze nie istniały, albo raczkowały. Darwin, który być może zmieniłby pogląd Pascala na pewne sprawy, żył pi razy drzwi dwieście lat później.
05-01-2015 22:40 
 Ocena 4 na 4
zagala (368 punktów)
> zapoznaj sie troche z historia przypomnij sobie kto mial najwieksza wiedze np w starozytnym egipcie
>
Chciwi władzy nad ludem szybko się zorientowali iż religia ułatwia trzymanie ich w ryzach i pokorze względem władzy. Jak widać bardzo to stary "wynalazek" ludzkich społeczeństw ale który funkcjonuje coraz słabiej ze względu na rozwój nauki i poziomu wykształcenia społeczeństwa.
05-01-2015 23:22 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>Chciwi władzy nad ludem szybko się zorientowali iż religia ułatwia trzymanie ich w ryzach i pokorze względem władzy. Jak widać bardzo to stary "wynalazek" ludzkich społeczeństw ale który funkcjonuje coraz słabiej ze względu na rozwój nauki i poziomu wykształcenia społeczeństwa.
>
Tu bym trochę polemizował Poziom wykształcenia, jak nie trudno sprawdzić, niekiedy nie łączy się z odkrywaniem idiotyzmów religijnych. Zdarzają się ludzie naprawdę wykształceni i mądrzy, a przy tym religijni. Nie wiem, jak to działa, ale działa. To pewnie największa zagadka ludzkości do odkrycia jeszcze...
06-01-2015 08:20 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
stalin i hitler tez trzymali ludzi w ryzach byli ateistami
06-01-2015 10:24 
 Ocena 1 na 1
zagala (368 punktów)
> stalin i hitler tez trzymali ludzi w ryzach byli ateistami
Stalin opanował technikę władania nad ludźmi w.. seminarium duchownym, no i stworzył kult jednostki gdyż pragnął być jedynym władcą i bogiem na ziemi. Tradycja wojen religijnych.. Szczegóły w portalwied(*)ozef_wissarionowicz,haslo.html
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
stalin byl ateista z tego co wiem seminarium nie ukonczyl hitler chcial malowac obrazy ale nie dostal sie do asp musial gdzies odbic stlamszone emocje tez byl ateista
06-01-2015 16:10 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)

06-01-2015 16:36 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> hitler (..) tez byl ateista

Acha




.. i jeszcze więcej tutaj:
www.nobeliefs.com/nazis.htm

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
widzialam te zdjecia juz dawno zadna nowosc te zdjecia niedowodza ze hitler byl wierzacy
Christos (2696 punktów)

>hitler chcial malowac obrazy ale nie dostal sie do asp musial gdzies odbic stlamszone emocje tez byl ateista
Nie był ateistą i był zdecydowanym przeciwnikiem zwalczania religii. Odsyłam do "Mein Kampf". Dla przypomnienia - "Gott mit uns" było oficjalną dewizą również III Rzeszy. pl.wikipedia.org/wiki/Gott_mit_uns


No gods, no masters...I am who I am.
06-01-2015 16:12 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
> stalin i hitler tez trzymali ludzi w ryzach byli ateistami

Stosowali stare, sprawdzone kościelne metody. Krzyże na ścianach zastąpili obrazami jedynych słusznych przywódców, modlitwy i psalmy jedynymi słusznymi wierszami i muzyką, a bogów kultem jednostki. W Korei Północnej to nadal działa.
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
hitler tepil religie za to ze mogla odciagnac ludzi od jego faszystowskiej polityki stalin robil to samo tak samo wszyscy komunisci te kraje w ktorych rzadzili komunisci zapisaly sioe w historii jako najgorszej kraje
06-01-2015 11:24 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> hitler tepil religie za to ze mogla odciagnac ludzi od jego faszystowskiej polityki stalin robil to samo tak samo wszyscy komunisci te kraje w ktorych rzadzili komunisci zapisaly sioe w historii jako najgorszej kraje

Hitler był również bardzo religijny, tyle że konkurował z Watykanem.
Poczytaj sobie dziecko o religiach pragermańskich i religijnych rytuałach odprawianych wśród faszystów.

Stalin i komunizm w ZSRR - quasi religijny ruch z pochodami niczym procesje. Kult jednostki, ale nie wiem czy Ci to coś mówi.
To wszystko można znaleźć i się pochylić, jeśli nie ma się głowy niczym rycerz, co to do "plebsu się nie zniża".
Pozdrawiam


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 11:28 
 Ocena-2 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
widze glodzik ze nie znasz historii hitler byl od poczqatku ateista mylisz hitlera z himmlerem .ktory sie interesowal okultyzmem. co do podpisanego konkordatu hitler mial w tym swoj interesem jak tego nie rozumiesz to jestes glupcem. hitlerowi chodzilo o to zeby wzbudzic w niemczech zagrozenie komunizmem wiadomo ze w tych latach liczyly sie tylko 2 partie nazistopwska i komunistyczna aruystokracja poparla hitl;era tylko z oboway przed komunistami
06-01-2015 12:06 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> widze glodzik ze nie znasz historii hitler byl od poczqatku ateista

A nie przypadkiem ochrzczonym? Oj panie kolego - ignorancie.
Zapoznaj się lepiej z historią, ja nie mam czasu, ni ochoty tłumaczyć.
Na marginesie - zgłaszam Twój post do moderacji ze względu na wyraźny brak kultury i inwektywy (widzę, że u osób wierzących to charakterystyczne).

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 11:32 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
nierozumiesz jak dzialala polityka prowaedzona przez hitlera n w niemczech nie bylo kul;tu jednostki ani w zsrr. to europa takim hitlera zrobila nie niemcy kazda idealogia ma swojego przedstawiciela ,ktos musi ja zaprezentowac zeby weszla w zycie trzeba uzyc odpowiednich srodkow hitler wykorzystal trakta weimarski i biedote w celu osiagniecia celu
06-01-2015 13:12 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> hitler tepil religie za to ze mogla odciagnac ludzi od jego faszystowskiej polityki

Polecam co-nieco się jednak o nim dowiedzieć.
www.racjonalista.pl/kk.php/s,5584

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 13:20 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ja nie bede czytac jakis linkow mam spora wiedze o trzeciej rzeszy i tym co tam sie dzialo z facvhowych zrodel
06-01-2015 13:31 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Jasna sprawa. Masz sporą, fachową i obszerną wiedzę, a jakichś tam innych źródeł (w domyśle i wierze niefachowych) czytać nie potrzebujesz.
Masz zdecydowanie obszerniejszą od wiedzy wszystkich zgromadzonych tu racjonalistów
Alleluja, klapki na oczy i do przodu!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
wiec nie przypisuj tego duchownym
Christos (2696 punktów)
> zapoznaj sie troche z historia przypomnij sobie kto mial najwieksza wiedze np w starozytnym egipcie
Przypomnij sobie kto tą wiedzę puścił z dymem razem z biblioteką aleksandryjską.


No gods, no masters...I am who I am.
05-01-2015 22:55 
 Ocena 4 na 4
niestadny (2492 punktów)

>> w jaki sposob ci zagraza taki misjonarz?
>Zarażają ignorancją i przesądami.
Trza się zaszczepić. Wystarczy zdrowym rozsądkiem.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Trza się zaszczepić. Wystarczy zdrowym rozsądkiem.

Co racja, to racja Zbyszku. Plus.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:31 
 Ocena 15 na 15
szarley (54913 punktów)
> w jaki sposob ci zagraza taki misjonarz?

Zmieniasz pytanie. To nieuczciwe. Uprzednio pytałeś:
Cytat:
jakie zagrozenie dla was stanowia misjonarze i duchowni?

teraz pytasz tylko o misjonarzy.

Niemniej odpowiem:
pycha
chciwość
nieczystość
zazdrość
łakomstwo
gniew
lenistwo

Oto przykład płynący z plebanii.
Ja jednak jako pierwszą zauważam św. Pychę. Ulubienicę, kochankę, muzę proboszczów.
05-01-2015 22:59 
 Ocena 2 na 2
Hodża (11172 punktów)
Miałem już poczynić wpis krytykujący za nawiązywanie dialogu z takim Quasimodo, ale jeśli trolle powodują, że pojawiają się równie pyszne odpowiedzi - aż chce się zakrzyknąć "niech żyją trolle!!". Ale tylko w okresie ochronnym. Plus


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
DyktaFon (9281 punktów)

>Oto przykład płynący z plebanii.
>Ja jednak jako pierwszą zauważam św. Pychę. Ulubienicę, kochankę, muzę proboszczów.
>
Czy mam rozumieć, że taki proboszcz się opycha i mu brzuch rośnie? I potem tak płyyyyynie po plebanii?
05-01-2015 23:39 
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> w jaki sposob ci zagraza taki misjonarz?
>Zmieniasz pytanie. To nieuczciwe. Uprzednio pytałeś:
>Cytat:
jakie zagrozenie dla was stanowia misjonarze i duchowni?

> (..)
> Oto przykład płynący z plebanii.

Te przykłady są głównie zagrożeniem dla samej religii zinstytucjonalizowanej i jej 'personelu'.
Śmiem przypuścić, że to jakoś dotknie bractwo z KUL'u które nas właśnie dopadło pod szyldem artem2035, ale Ty raczej jesteś uodporniony.
Przy okazji zupełnie nie rozumiem, dlaczego nagle artem2035 zdjął z listy zagrożeń osoby duchowne. Czyżby pod wpływem konsultacji z Duchem?

> Ja jednak jako pierwszą zauważam św. Pychę. Ulubienicę, kochankę, muzę proboszczów

Oto, jak właśnie sprawdza się diagnoza prof. Polaka o złym umocowaniu życiowym księży - a ten człowiek z autopsji wiedział, co pisze.
Moja siostra podsumowała to kiedyś słowami, że do seminarium idą w miarę normalni ludzie (przekrój społeczeństwa) a jak już są starszymi księżmi, to na palcach jednej ręki zliczysz tych, co uszczerbku na zdrowiu i myśleniu nie ponieśli.

Ostatecznie czuję jednak szarleju potrzebę, ba nawet powinność przyznania Ci racji: dla szerszych rzesz wiernych zepsuci i nieudani księża, tudzież zakonnicy i misjonarze stanowią olbrzymie zagrożenie.
Jak mawiał ks. prof. Tischner:Cytat:
W moim życiu filozoficzno-kapłańskim nie spotkałem kogoś, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa, Lenina, Nietzschego, natomiast na kopy można liczyć tych, którzy ją stracili po spotkaniu z własnym proboszczem.


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 07:32 
 Ocena-2 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
misjonarz i pycha chyba starciles rozum to ludzie ktorzy narazaja swoje zycie dla innych
06-01-2015 12:08 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
> misjonarz i pycha chyba starciles rozum to ludzie ktorzy narazaja swoje zycie dla innych
1. Pisałeś i misjonarzach i duchonych dopiero potem zniknęli duchowni
2. Misjonarz, to zazwyczaj także duchowny
3. mój wpis dotyczy głownie polskich proboszczów.
06-01-2015 12:24 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
zbyt idealizujesz duchownych by spojrzec na nich jak na ludzii stad twoje rozczarowanioe religia
06-01-2015 13:03 
 Ocena 1 na 1
hamp (3461 punktów)
> zbyt idealizujesz duchownych by spojrzec na nich jak na ludzii stad twoje rozczarowanioe religia
No bo czemu oczekiwać od kogoś kto naucza o moralności wysokich standardów etycznych? To zupełnie bezpodstawne!

"When I feed the hungry, they call me a saint. When I ask why people are hungry, they call me a Communist."
Hélder Câmara
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ksiadz popelnia bledy tak jak kazdy czlowiek moze im sie bardziej ludzie przypatruja pod katem tego co mowia dlastego rodzi sie u was nienawisc do nich qale pamietaj ze to sa zwykli ludzie a ty ich wlasnie idealizujesz
06-01-2015 13:09 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> ksiadz popelnia bledy (..) pamietaj ze to sa zwykli ludzie
> a ty ich wlasnie idealizujesz

A czy przyjmowanie sakramentów świętych, czytanie codziennie brewiarza, odprawianie mszy itp. nie powinno zwykłego człowieka jakoś zmieniać na plus? Redukować choćby minimalnie liczbę błędów?
Z tą nienawiścią to oczywiście polaryzujesz, bo tak Ci z jakiegoś powodu wygodnie (nie wnikam z jakiego). Nic takiego nie ma miejsca.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
wyobraz sobie nauczyciela ktory uczy dzieci czy on jest idealem ? w domu moze bic zone lac dzieci pic
06-01-2015 13:25 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Oczywiście, że nauczyciel nie jest ideałem. Ale czy ja o tym pisałem?
Zastanowiłeś się, czy przyjmowanie sakramentów świętych, czytanie codziennie brewiarza, odprawianie mszy itp. nie powinno zwykłego człowieka jakoś zmieniać na plus?

Jeśli chcesz pominąć zastanawianie się nad tym pytaniem, po prostu napisz. Dalej nalegał nie będę.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
teraz wez politykow i rozlicz ich z obietnic
06-01-2015 13:28 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> teraz wez politykow i rozlicz ich z obietnic

"A u was Murzynów biją" - sofizmat, polegający na odpowiedzi krytyką w nowym obszarze dyskusji, zwykle słabo aczkolwiek w jakiś sposób powiązany z obecnym. Nazwany na podstawie swego częstego użycia w propagandzie ZSRR i humorze okresu zimnej wojny, gdy częstą odpowiedzią na krytykę systemu komunistycznego była odpowiedź "a w USA Murzynów biją!" (zwykle w odniesieniu do samosądów nad Murzynami na Południu USA.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 13:51 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> teraz wez politykow i rozlicz ich z obietnic

Polityków rozlicza się z obietnic w ten sposób, że chodzi się do wyborów i głosuje na tych, którym się ufa że zrobią to, co obiecują.
Później człowiek się uczy na własnych błędach, znów idzie itd.
A jaki wpływ masz na księdza? Wyrzucisz go z parafii? Zagłosujesz na innego?
Taki proboszcz w Tylawie przez 30 lat molestował dziewczynki. Nikt z Kościoła przez ten czas nie wykonał żadnego gestu.
Jak sprawa zaczynała śmierdzieć, biskup Michalik zamiast pójść na Policję próbował go przesuwać do innej parafii, ale choćby o leczeniu nawet nie pomyślał.
Prozaicznie podsunął śmierdziela parafianom z innej części Polski.

Nikt parafian z Tylawy nie przeprosił, nie przyszedł, nie napisał listu. A teraz abp Michalik mówi o otaczaniu pomocą i zadośćuczynieniu moralnym ofiarom pedofilii?! - pyta Ewa Orłowska, jedna z ofiar b. proboszcza.

Naprawdę nie szokuje Cię to, nie masz nic do powiedzenia?

Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 14:18 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
jedna jaskolka nie czyni wiosny.ty za bardzo idealizujesz tyle razy ci tlumaczylam ksiadz jest czlowuiekiem polityk jest politykiem to nie sa swieci to nie sa idealy taka samo mordeca moze wejsc na droge prawa
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
jezeli chodzi o molestowanie jezeli wine sie udowodni to powinien ponies konsekwencje ale mamy prawo jakie mamy i tu bym ksiezy nie obwiniala tylko system sprawiedliwosci
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
mi sie tez wiele spraw niepodoba w rzadzie ale co zrobie poczekam az sie utopia we wlasnym gownie
06-01-2015 14:26 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
martwi cie osoba molestowana a mnie chore dzieci na bialaczke ktorym w stanie nie jest nikt pomoc
>
06-01-2015 14:28 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Uciekasz od tematu.
Mnie też martwi 100 równie ważnych spraw, a może osobiście dla mnie ważniejszych.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

nie uciekam od tematu tylko nie skupiam sie na jakims molestowaniu i nie obwiniam ludzi chodzi o to ze taki mamy system prawa do dupy jezeli sie komus udowodni wine powinien ponies kare
06-01-2015 14:48 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ciekawe na kogo ateisci glosuja po czy lewica?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Nie wiem na kogo głosują ateiści. Nie jestem ateistą.
Do lewicy również nie należę.
W wyborach samorządowych głosowałem na niezależnych lokalnych kandydatów i starałem się poznać kto jest kim, o ile mi czas pozwalał bliżej zaznajomić z ich programem i determinacją do wprowadzania.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> nie uciekam od tematu

To stań na wysokości zadania i odpowiedz na pytanie, czy przyjmowanie sakramentów świętych, czytanie codziennie brewiarza, odprawianie mszy itp. nie powinno zwykłego człowieka jakoś zmieniać na plus?

> tylko nie skupiam sie na jakims molestowaniu

Skupiać się z pewnością nie należy, ale Ty to jak widzę filtrujesz (bo temat dla Ciebie trudny) a zjawisko filtrowania niekiedy właśnie sprowadza kolejne zło.

> i nie obwiniam ludzi

A kogo w zamian chcesz obwiniać? Prawo popełniło czyny pedofilskie? Diabeł? Kubuś Puchatek?

> chodzi o to ze taki mamy system prawa do dupy

Nie zapominaj, że w sprawie osób konsekrowanych przede wszystkim jako pierwsze działa Prawo Kanoniczne ustalane przez Watykan. Może w tym właśnie problem?

> jezeli sie komus udowodni wine powinien ponies kare

Świeckie prawo tak właśnie działa. Ale nie watykańskie. Tam karą jest przeniesienie do innej parafii z równoległym kryciem. Przeniesienia do stanu świeckiego na palcach jednej ręki (chyba dlatego, że wtedy delikwent ma rozwiązane ręce do sypania innych).

Nigdy, ale to nigdy nie zdarzył się przypadek, że osoby duchowne (zwierzchnicy pedofila) od początku oznak konsekwentnie współpracowali ze świeckim wymiarem sprawiedliwości, żeby pedofila osadzić w areszcie.
Nie martwi Cię to, jako wyznawczynię wiary katolickiej? Nie rusza?


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
teraz idealizujesz ludzkie prawo
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Gdzie konkretnie?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
jezel;i ksiadz zamorduje ksiedza to jakie prawo dziala jezeli chodzi o wymiar kary?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
To akurat gorzej ukryć. Ale też cywilne oraz kanoniczne.
Z jakiego powodu pytasz?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Ty czekaj aż się w gównie potopią i Ciebie w to wciągną, a ja chodzę na wybory, czytam, patrzę.
Aktywność obywatelska to podstawa.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>jezeli chodzi o molestowanie jezeli wine sie udowodni to powinien ponies konsekwencje ale mamy prawo jakie mamy i tu bym ksiezy nie obwiniala tylko system sprawiedliwosci

A ja obwiniam przede wszystkim ich przełożonych, którzy tych duchownych kryją.
Wiesz, co to dokument watykański "Crimen sollicitationis".

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> tyle razy ci tlumaczylam ksiadz jest czlowuiekiem polityk jest politykiem
> to nie sa swieci to nie sa idealy

Ty naprawdę sądzisz, że ja tego nie rozumiem?

Gdyby to była jedna jaskółka lub kilka, problemu by nie było. Ale zjawiska nie demonizuję. Próbuję zrównoważyć Twój hurra-optymizm, jakoś go zresztą też rozumiem. Jesteś pzrecież osobą wierzącą.
Księży pedofili jest prawdopodobnie tyle samo, co gdzie indziej.
Niestety, wykrywalność ich przestępstw jest niższa, a ofiar mają na jednego duchownego więcej.

Pytanie jest inne: czy wiara potrafi ludzi zmienić na lepsze?
Tu osoby duchowne. Jak sądzisz?

> taka samo mordeca moze wejsc na droge prawa

Jakiś przykład ze środowiska osób świeckich, oraz konsekrowanych?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> jedna jaskolka nie czyni wiosny.ty za bardzo idealizujesz

Tu jeszcze trochę o tej "jednej jaskółce", konkretnie irlandzkiej.
www.tvn24.(*)dywaniku-u-papieza,117970.html
www.ekumen(*)gwalty-w-archidiecezji-dublin/
ruchofiarksiezy.org/tvnfakty/irlandia.html

Podesłać wypowiedzi Papieża Benedykta XVI w tej sprawie?
Papież idealizuje? Używając słów "ohydne przestępstwo", "ciężki grzech", "głębokie zaniepokojenie", "podzielanie przerażenia i poczucia zdrady"?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
07-01-2015 07:41 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> ksiadz popelnia bledy tak jak kazdy czlowiek moze im sie bardziej ludzie przypatruja
> pod katem tego co mowia dlastego rodzi sie u was nienawisc do nich ale pamietaj
> ze to sa zwykli ludzie a ty ich wlasnie idealizujesz

Pytanie, kto z nas dwojga ich idealizuje bardziej. Nie wiem jakkie Ty masz doswiadczenia, ale ja mam oczy i uszy oraz zwykłem ich niestety używać. Parafian zazwyczaj wkurza, że ich proboszcz / przełożony robi błędy, grzeszy a sam o nich nie potrafi mówić otwarcie. Ale za to latami ma odwagę moralizować i dydaktycznie głosić z ambony coś, czemu sam nie jest w stanie sprostać. To generuje olbrzymią nierównowagę w percepcji ludzkiej. Ludzie nie są głupi, doskonale to wyczuwają np. we wsi, skąd pochodzi mój Ojciec zrobiono kiedyś na plebanii hurtownię jakichś towarów. Co miało to wspólnego z ewangelizacją? Widząc takie małe grzeszki u proboszcza - a on ich nie niweluje- zniechęceni parafianie nie mając ochoty na idealizację proboszcza przez lata to notują i tolerują, ale wszystko ma swoje granice. W konsekwencji stają okoniem kolekcjonując przykłady, które potwierdzają ich własne spostrzeżenia, powszechna hipokryzja księży staje się dla nich jakby faktem. Tak niestety działa psychika ludzka, nie tyczy się to tylko księży - wobec wszystkich ludzi na świeczniku tak jest. W dobie Internetu przykłady z innych nawet odległych parafii rozprzestrzeniają się szybko. Można się 'pocieszać', że dużo gorzej jest w Rosji. Zwykli ludzie np. w Astrachaniu bardziej ufają księżom katolickim niż rdzennym popom. To, że ktoś ma kochankę, lub zrobił krótki skok w bok nie jest wcale jeszcze najgorsze, popatrz, z najbardziej świeżych rzeczy:
wiadomosci(*)-kontrowersyjny-reportaz/c5wvr
Jeśli dany człowiek głosi ideę moralnego nawrócenia, musi sam w 100% realizować to w swoim życiu. Inaczej społeczność ludzka takich ludzi bardzo szybko dostrzeże i napiętnuje.
Człowiek popularny, czy też lider danej branży lub społeczności musi umieć otwarcie przyznać się do nadużycia, tak jak np. zrobił kiedyś w programie telewizyjnym znany polski psychoterapeuta Wojciech Eichelberger. Nie ma wyjścia. Inaczej traci twarz, a cień rzuca jeszcze na całą swoją branżę. To samo dotyczy polityków PiS (którzy zawsze bardzo dużo mówili o moralności),
PO, SLD, lekarzy, nauczycieli - ogólnie osób pracujących w zawodach zaufania publicznego. Zgodzisz się, że to nie ludzie mają nauczać księdza moralności, ale z definicji jest odwrotnie. W każdym razie u nas nie przyjął się zwyczaj polemiki z księdzem na ambonie. W pewnych wyjątkowych sytuacjach bywa, że ludzie próbują pouczać. A efekt? W jednej z małopolskich parafii w trakcie płomiennego kazania księdza o grzechu aborcji do ambony podszedł parafianin, przedstawił się, jako lekarz ginekolog i zasugerował, aby ksiądz powiedział trochę o siostrach zakonnych, którym przytrafiła się ciąża i co się potem z nią dzieje. Domyślasz się pewnie, że ciąg dalszy nie miał dobrego przebiegu, nie mówiąc o asymilacji płynącej z tego nauki.
Jeśli chcesz znać moje zdanie na ten temat: zawsze cieszę się, jeśli człowiek realizuje swoją przyrodzoną zdrową skłonność (nawet przeciw doktrynie) nie krzywdząc przy tym innych. Nie przyszłoby mi do głowy takiego księdza potępiać, choć z pewnością oczekiwałbym pewnej rewizji głoszonej doktryny na ambonie. Jeśli go nie stać, to niech po prostu na nią nie wychodzi i usunie się w cień.
Oczekiwałbym również, aby księża opiekowali się swoimi dziećmi, jeśli już je mają, aby byli dla nich dostępni jako ojcowie cały czas. Aby tego się nie wstydzili, tylko okazywali swoją miłość ojcowską otwarcie i podejmowali obowiązki ojca w 100%. To niewyobrażalnie ważne dla dziecka. Jeśli ktoś jednak udaje mając dziecko, że właściwie go nie ma, dzieciak nie pojawia się w jego testamencie, ojciec nie chodzi na wywiadówki i.t.d.- jest to hipokryzja do kwadratu, a co gorsze - otwarte jej propagowanie.
Zanim będę się cieszył, że ksiądz zrobi coś "jak zwykły człowiek" zastanowię się, co z tego dalej wynika dla jego partnerki i samego dziecka. Poczekam, popatrzę. Nie pozostanę przy tym, co zrobił z głupawą miną zadowolonego krótkowidza. Myślę, że większość ludzi rozumuje podobnie.
Mimo wszystko jestem zwolennikiem posiadania dzieci przez wszystkich, byle byli dojrzali. Przez tych, którzy do tego dorośli. Jeśli i dany ksiądz dorósł, to czemu nie?

A ten - jak myślisz?
nasygnale.(*)1,wiadomosc.html?ticaid=5141e0
Mamy go idealizować, czy nie idealizować? Traktować jak zwykłego człowieka, czy jako księdza, od którego - zgodnie z jego własnym nauczaniem - powinno się wymagać wiecej? A może jednak mniej?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
jednak idealizujesz ksiadz , lekarz nauczyciel sa ludzmi powinni dobrze wykonywac swoja prace a sam pewnie wiesz ze tak nie jest jest 20%dobrych lekarzy tak samo jest z ksiezmi.to sa zwykli ludzie ktorzy cos powinni dobrze robic wiekszosc lekarzy to juz biznesmeni. ksieza z nimi jest podobnie nie mozesz obwiniac tylko ksiezy przyjrzyj sie wielu instytucja a sam zobaczysz ze niema idealow
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
aha pominelam twoje jedno pytanie nie czyje sie zafrozona ateizmem
07-01-2015 20:08 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
> jednak idealizujesz ksiadz , lekarz nauczyciel sa ludzmi powinni dobrze wykonywac swoja prace a sam pewnie wiesz ze tak nie jest jest 20%dobrych lekarzy tak samo jest z ksiezmi.to sa zwykli ludzie ktorzy cos powinni dobrze robic wiekszosc lekarzy to juz biznesmeni. ksieza z nimi jest podobnie nie mozesz obwiniac tylko ksiezy przyjrzyj sie wielu instytucja a sam zobaczysz ze niema idealow

Byłem nauczycielem. Gdybym chodził ulicami, nawet po pracy "tropem węża" byłym z pracy zwolniony, bo takie są wymagania wobec nauczycieli tej szkoły. I to jest słuszne. Podporządkowanie zasadom nawet podczas wakacji jest ceną jaką płaci nauczyciel za szacunek. (a na Śląsku nauczyciel jest kimś wyjątkowym)

Tymczasem wielu księży staje nie przed ołarzem, ale na ołtarzu, wyznawając Dogmat o Czwórcy Świętej, w której ksiądz proboszcz jest czwartą osobą boską. Poczytaj co o tym pisał Tygodnik Powszechny (!!!) kpiąc bezlitośnie z wiejskiego proboszcza, który radzi jak zachować sie podczas "kolędy" (biblioteka do dyspozycji) Przyjrzyj się ordynarnej, chamskiej PYSZE plebanów. Przyjrzyj się ich przepadzitości. Żądaniom wdowiego grosza za chrzest, ślub, pochówek... Gdyby to były pojedyncze przypadki , nie stałbym się antyklerykałem, ale "czasy są takie, że uczciwy katolik musi być antyklerykałem" jak mawia o. Wiśniewski od krakowskich dominikanów.

Masz rację, niewiele jest ideałów wśród lekarzy, saperów, hutników, śmieciarzy, ale nikt z nich nie domaga sie całowania po rękach. Nikt z nich nie domaga się "szacunku należnego duchownej osobie" Każdy z nich wreszcie kiedy sprzeniewierzy się zawodowemu powołaniu, wytaluje z posady. Nawet śmieciarz.

Powoływanie się na zło w innych instytucjach jest całkiem chybione. Ktoś mi ukradł rower , mam prawo ukraść Twój?

Nazywam przyjaciółmi (z wzajemnością!!!) trzech biskupów, w tym dwóch katolickich, b. redaktora naczelnego tygodnika krakowskiej kurii i starszego w Večeřadle, a mimo to trudno mi znaleźć wspólne Credo z większością proboszczów, bo przy słowach "Wierzę w świętego proboszcza swojego..." jakoś kurwica mnie bierze.
Amen
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
moze zbytnio wyostrzasz ich wady nie spotkalam sie obecnie zeby ktos calowal reke ksiedza
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
w lecie moja kolezanka wyslala syna do liberi pojechal on z towarzystwem z liceum salezjanskiego budowali place zabaw dla dzieci wczesniej jej syn byl w ghanie zrobili afere z tego ich wyjazdu bop w tym czasie wybuchla epidemia eboli.
>
pojechal z nimi ksiadz ktory narazal swoje zycie dla jakis tam dzieci w monrovi
07-01-2015 20:57 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
> w lecie moja kolezanka wyslala syna do liberi pojechal on z towarzystwem z liceum salezjanskiego budowali place zabaw dla dzieci wczesniej jej syn byl w ghanie zrobili afere z tego ich wyjazdu bop w tym czasie wybuchla epidemia eboli.
>>
> pojechal z nimi ksiadz ktory narazal swoje zycie dla jakis tam dzieci w monrovi

Czy ja twierdzę, że takich księży nie ma? SĄ! Toż sam się przyznaję publicznie na racjonalnym forum do przyjaźni z księżmi i biskupami. Są. Tylko.... ilu? wszyscy trzej zasługują na moje uważanie

Nie spotkałaś się z podsuwaniem ręki do pocałowania?
Cóż.... przenośnia, podobno ja jej nie rozumiem.
Serio nie zauważyłaś domagania się szczególnego szacunku dla konsekrowanych osób?
Cóż, nie zamiaruję rozmawiać ze ślepcem o barwach
07-01-2015 21:01 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
moze raz trafilam na zarozsumialego ksiedza ale to bylo dawno dostal wtedy ode mnie odpowiedz na jaka zasluzyl to bylo tylko raz
07-01-2015 21:03 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
> moze raz trafilam na zarozsumialego ksiedza ale to bylo dawno dostal wtedy ode mnie odpowiedz na jaka zasluzyl to bylo tylko raz

Zazdroszczę, ale skoro ktoś raz w życiu był w kościele, to taki zbieg okoliczności jest prawdopodobny

Mam propozycję. Napisz mi z jakiej parafii jesteś. Obiecuję pojechać tam na niedzielną mszę, może nawet na odpust
07-01-2015 21:04 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
czytalam biblie i nie idealizuje ksiezy . i wiem ze ciezko jest sprostac pewnym zasada ludzie wybieraja latwiejsza droge zwykle. to co jest trudniejsze wymaga duzo wysilku pracy ale to sie zawsze bardziej oplaci.pewne rzeczy rozumie sie po fakcie
08-01-2015 06:13 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
> moze zbytnio wyostrzasz ich wady nie spotkalam sie obecnie zeby ktos calowal reke ksiedza
>
To jedyne co wyczytałeś w moim wpisie księże wikary?
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
widze ze jestescie ostro zaslepieni jak mozna oskarzac wszystkich ksiezy bo jeden ksi nie lubie generalizowaniaadz molestowal kogos tak samo kogos mogl molestowac 1 lekarz jeden polityk
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
przypomina mi to pogrzeb samobojcy wszyscy placza a nikt nie pomogl
08-01-2015 16:27 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ciekawe co zrobiliscie wy w tej kwesti na poratalach mozna duzo pisac moralizowac ale czy ktorys z was cos zrobil pochwalcie sie
szarley (54913 punktów)
> ciekawe co zrobiliscie wy w tej kwesti na poratalach mozna duzo pisac moralizowac ale czy ktorys z was cos zrobil pochwalcie sie
>
Cytat:
Ale gdy ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewica twoja, co prawica twoja czyni, aby jałmużna twoja była w skrytości; a Ojciec twój, który widzi w skrytości, odda tobie.

(Mt 6.3-4)
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

do czego ten tekst byl ?
szarley (54913 punktów)
> do czego ten tekst byl ?
>
do d....
08-01-2015 18:56 
 Ocena 1 na 1
vipe (5 punktów)
(zablokowany)

napisz wyraznie bo nierozumiem co masz na mysli
09-01-2015 11:55 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> napisz wyraznie bo nierozumiem co masz na mysli

Mało domyślny jesteś zarówno jeśli chodzi o ów tekst, jak i pewnie o wcześniejszy cytat.
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
09-01-2015 11:53 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> ciekawe co zrobiliscie wy w tej kwesti na poratalach mozna duzo
> pisac moralizowac ale czy ktorys z was cos zrobil pochwalcie sie

Krzewimy wiedzę, żeby nie ufać bezgranicznie księżom.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
08-01-2015 16:37 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
> widze ze jestescie ostro zaslepieni jak mozna oskarzac wszystkich ksiezy bo jeden ksi nie lubie generalizowaniaadz molestowal kogos tak samo kogos mogl molestowac 1 lekarz jeden polityk

Nie oskarżam wszytskich księży o zbrodnie!
Oskarżam zdecydowaną większość o :pychę, chciwość.....

Odnieś się księże dobrodzieju do reszty mojego wpisu.

Uważasz, że księża są "zwykłymi ludźmi"? Tak masz rację ! I takimi chcę ich widzieć. Nikim więcej! Jeśli szczególnie uważam biskupa Nossola, to dlatego, że mieszka w skromnym mieszkanku, w EWANGELICZNEJ prostocie, jada skromniej niż ja i z uśmiechem odnosi się do heretyka. Można? Można!
Jeśli nie uważam zabrskich franciszkanów, to dlatego, że z ambony wyczytują kto ma przyjść sprzątać kościół, choć św Franciszek sam wziąły miotłę do ręki.

PS Jestem (a przynajmniej staram się wbrew usiłowaniom większości duchownych) gorliwym katolikiem
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> widze ze jestescie ostro zaslepieni jak mozna oskarzac wszystkich ksiezy
> bo jeden ksi nie lubie generalizowaniaadz molestowal kogos tak samo kogos
> mogl molestowac 1 lekarz jeden polityk

Generalizowanie jest faktycznie szkodliwe.
Różnica polega na tym, że jeden ksiądz może bezkarnie przez lata molestować kilkanaście - klikadziesiąt dzieci (jak pokazał przypadek z Tylawy, czy Poznańskich Słowików).
Lekarz, czy nauczyciel wpada znacznie szybciej.
Niestety. I to dobrze nie świadczy o sługach Kościoła.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
07-01-2015 19:52 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
jak ktos nie chce miec dzieci poswieca sie czemus co jest w tym zlego ten ksiadz co zostal ojcem widocznie sie na ksiedza nienadaje
07-01-2015 21:05 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
To jest w tym złego, że dziecko cierpi, a przełożeni namawiają go do krycia się "bo będzie skandal".
Czy Ty naprawdę masz oczy i uszy na uwięzi?
"Widocznie sie na ksiedza nienadaje" i wzruszenie ramion, tylko na tyle Cię stać?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
to jest dzialka prawa wiec co moze zrobic pojedyncza osoba oddac sprawe do projkuratury jezeli ma dowod
07-01-2015 21:10 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
nie kazdy potrafi panowac nad emocjam,i ksieza tez maja z tym problem koncza seminarium a potem sie okazuje ze im sie cjhce sexu powinni w tym monencie zrezygna=owac ci co sie nienadaja
>
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
nie kazdy przyznaje sie do wlasnych bl;edow .ale dla mnie to dziwna sprawa skoro udowodniono komus wine to dlaczego ten ktos nie ponosi odpowiedzial;nosci
>
07-01-2015 21:13 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
> nie kazdy przyznaje sie do wlasnych bl;edow .ale dla mnie to dziwna sprawa skoro udowodniono komus wine to dlaczego ten ktos nie ponosi odpowiedzial;nosci

Co przeszkadza księdzu w dobrym seksie?
Tornister!
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
niektorzy poswiecaja wlasne zycie erotyczne dla wyzszych celow nie tylko ksieza wez sobie filozofow kant schopenhauer nietzschei wielu innych
07-01-2015 22:15 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Tornister!

Nie ma sensu z nią rozmawiać szarley'u. Do takiego zdania właśnie doszedłem.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
07-01-2015 21:32 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
"Dziwna sprawa" bo masz oczy na uwięzi.
Przejrzyj i poczytaj choćby, co nakazuje "Crimen sollicitationis".
Właśnie o to chodzi, że Kościół w przeszłości utrudniał dochodzenie do winy. A jak było z biskupem Paetzem?
Nadal zamierzasz udawać naiwną?
[Załącznik]

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
co ty mi chcesz udowodnic ze ludzie popelniaja bledy ?
07-01-2015 21:44 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Nic Ci nie chcę udowodnić. Czytałaś artykuł-wywiad z prof. Polakiem?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
nie czytalam
07-01-2015 22:03 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>nie czytalam

No właśnie. Dziękuję.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ludzie zawsze naginali prawo dla wlasnych potrzeb nie tylko ksieza prawnicy lekarze nic w tym dziwnego bo wioekszosc ludzi ma taka nature
07-01-2015 21:46 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> ludzie zawsze naginali prawo dla wlasnych potrzeb nie
> tylko ksieza prawnicy lekarze nic w tym dziwnego bo wioekszosc ludzi ma taka nature

TAK! Ale nie każda społeczność tak kryje pedofili, wręcz im to ułatwia !!! Nie widzisz tego?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
pedofilia jest karana w polsce czy te sprawy byly zgloszone w prokuraturze?
07-01-2015 22:21 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> czy te sprawy byly zgloszone w prokuraturze?

Masz m.in. o tym w załączniku w poniższym wpisie, ale Ty przecież nie potrzebujesz czytać
www.racjonalista.pl/forum.php/s,650191#w650813

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> nie kazdy potrafi panowac nad emocjam,i ksieza tez maja z tym problem

Oj mają, mają.

> koncza seminarium a potem sie okazuje ze im sie chce sexu

I oby. Bo to oznacza, że są jeszcze zdrowi. Gorzej, gdyby byli całkowicie oziębli. Hm. A może czasem rzeczywiscie lepiej..

> powinni w tym monencie zrezygna=owac ci co sie nienadaja

A skąd mają wiedzieć że się nie nadają, skoro wstępują w stan kapłański jako młodzi i zdrowi seksualnie chłopcy? Zdrowi - czyli co najmniej "grzeszący "myślami.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
10-01-2015 20:40 
 Ocena 1 na 1
Alojzy Moskwicz (-13 punktów)
(zablokowany)
jezeli ktos zostaje ksiedzem to chyba czuje w sobie jakies powolanie nie?
w trakcie sie okazuje czy to bylo powolanie czy np zaueoczenioe
Duch Prawdy (14787 punktów)
> jezeli ktos zostaje ksiedzem to chyba czuje w sobie jakies powolanie nie?
> w trakcie sie okazuje czy to bylo powolanie czy np zaueoczenioe
W każdym przypadku jest to zaślepienie.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> to jest dzialka prawa wiec co moze zrobic pojedyncza osoba

No właśnie. Nic - bo jeśli wierzy, to ma związane ręce.

> oddac sprawe do projkuratury jezeli ma dowod

Kościół jednakowoż namawia swoich podpopiecznych, żeby tego broń Boże nie robili. Usilnie namawia się ich do tych informacji zatajania, zgodnie z "Crimen Sollicitationis".
Nie znasz jeszcze jak widzę podstawowych zaleceń Watykanu w tej materii:
www.racjonalista.pl/kk.php/s,676

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 22:00 
 Ocena 5 na 5
plodzien (7378 punktów)
> w jaki sposob ci zagraza taki misjonarz? >

Na przykład polski misjonarz w Rosji?
Prowadzi działalność na rzecz Watykanu a Rosjanie są wściekli na Polskę i Polaków.
W wyciąganiu gorących ziemniaków z ogniska cudzymi rękami - klechy znad Tybru obcykani są nadzwyczajnie a i ręce polskie se upodobali szczególnie.
05-01-2015 23:48 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Prowadzi działalność na rzecz Watykanu a Rosjanie są wściekli na Polskę i Polaków.

To nie do końca tak. Jedziemy niecały rok temu taksówką w 0.5 mln mieście rosyjskim. Wywiązuje się rozmowa z taksówkarzem, w której on chwali kościół prowadzony przez dwóch polskich księży. Jednego z nich (księży) poznałem nieco bliżej, ale nie o tym.
Może taksówkarz chciał się przypodobać, tego nie wiem. Mówi:
- Córka znajomego zachorowała. Potrzebował sporo pieniędzy na operację. Nasza cerkiew tylko bierze pieniądze, a Polacy (czyt. księża) pomogli. Kolega w podzięce dołączył do wspólnoty i teraz jest katolikiem
- Pan nie chce dołączyć? - podszywam się, niczym wilk w owczej skórze
- Nie.. moja rodzina zna moje poglądy. Ja jestem niezależny i chcę, aby tak zostało.

Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 12:11 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>> w jaki sposob ci zagraza taki misjonarz? >Na przykład polski misjonarz w Rosji?
>Prowadzi działalność na rzecz Watykanu a Rosjanie są wściekli na Polskę i Polaków.

Gdzie to widziałeś, gdzie słyszałeś?
Znaczną część mojego żywota spędziłem w Rosji, a Rosjanie stanowczo nie uważają mnie za Polaka !!! Ani wściekłości na Polaków, ani na polskich misjonarzy nie spotkałem, ani wśród ludzi, ani w prasie. Owszem są środowiska, którym to przeszkadza, podobnie jak Polakom ośrodki buddyjskie
plodzien (7378 punktów)
>>> w jaki sposob ci zagraza taki misjonarz?
>Na przykład polski misjonarz w Rosji? >
>> Prowadzi działalność na rzecz Watykanu a Rosjanie są wściekli na Polskę i Polaków. >
> Gdzie to widziałeś, gdzie słyszałeś? >
> (...) Ani wściekłości na Polaków, ani na polskich misjonarzy nie spotkałem, ani wśród ludzi, ani w prasie. >

Bo były to opinie Griszy, Miszy, Saszy i Nataszy.
Czyli prywatnych osób, których opinie w takim państwie jak Rosja - obojętnie - dobre czy złe nie mają wpływu na stosunki międzynarodowe (dla Ciebie to oczywiście lepiej, że są pozytywne, bo tam jeździsz).

Odpowiadając na pytanie: w jaki sposób zagraża nam działalność misyjna kk - miałem na myśli, że pogarsza ona stosunki między Polską i Rosją, bo irytuje rosyjskie duchowieństwo i co za tym idzie - władze.
www.przegl(*).pl/articles.php?id_n=172&id=8
www.przegl(*).pl/articles.php?id_n=221&id=8

> Owszem są środowiska, którym to przeszkadza, podobnie jak Polakom ośrodki buddyjskie. >

Jednakowoż buddyzm w Polsce to co innego niż działalność misyjna kk w innym chrześcijańskim kraju.
Nasi księża bowiem w Rosji nawracają z chrześcijaństwa na chrześcijaństwo.
Prawie tak jak Krzyżacy w Polsce - nawracający z katolicyzmu na katolicyzm.


06-01-2015 19:33 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>> w jaki sposob ci zagraza taki misjonarz?
>Na przykład polski misjonarz w Rosji?
>>> Prowadzi działalność na rzecz Watykanu a Rosjanie są wściekli na Polskę i Polaków.
>> Gdzie to widziałeś, gdzie słyszałeś?
>> (...) Ani wściekłości na Polaków, ani na polskich misjonarzy nie spotkałem, ani wśród ludzi, ani w prasie.
>Bo były to opinie Griszy, Miszy, Saszy i Nataszy.
>Czyli prywatnych osób, których opinie w takim państwie jak Rosja - obojętnie - dobre czy złe nie mają wpływu na stosunki międzynarodowe (dla Ciebie to oczywiście lepiej, że są pozytywne, bo tam jeździsz).

1. Są to opinie także poważnych ministerialnych lub gubernialnych urzędników
2. Nie spotykam także negatywnych (powołanych przez Ciebie opinii) w rosyjskiej prasie
3. Dla mnie stosunek Rosjan do Polaków nie ma żadnego znaczenia. Rosjanie (i słusznie) nie uważają mnie za Polaka, a obywatelstwo mam czeskie. Nawet nie wiedzą , że znam polski język.

>Odpowiadając na pytanie: w jaki sposób zagraża nam działalność misyjna kk - miałem na myśli, że pogarsza ona stosunki między Polską i Rosją, bo irytuje rosyjskie duchowieństwo i co za tym idzie - władze.
Nie ma na to wpływu. Są gazety i środowiska, które widzą problem , ale podobne problemy można wywlekać po mało polotnych reklamach czy artykułach w prasie typu Dziennik Polski.
Gdyby jakiś Czech zobaczył to:
historia.d(*)k,2013/Historia-Do-Rzeczy.html
też mógłby pomyśleć że jest jakiś problem

>www.przegl(*).pl/articles.php?id_n=172&id=8
>www.przegl(*).pl/articles.php?id_n=221&id=8

Poczytaj Gościa Niedzielnego dla równowagi.

>> Owszem są środowiska, którym to przeszkadza, podobnie jak Polakom ośrodki buddyjskie.
>Jednakowoż buddyzm w Polsce to co innego niż działalność misyjna kk w innym chrześcijańskim kraju.
>Nasi księża bowiem w Rosji nawracają z chrześcijaństwa na chrześcijaństwo.
>Prawie tak jak Krzyżacy w Polsce - nawracający z katolicyzmu na katolicyzm.
... co powinno do dziś rzutować na polsko - niemieckie układy

Celujący z teologii
Jesteś protestantem, że Cię to boli?
07-01-2015 19:49 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
co wt z ta rosja wszyscy z rosji jestescie?
07-01-2015 20:15 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
> co wt z ta rosja wszyscy z rosji jestescie?
>
Rosją jeśli łaska.
Zarówno Jacek Głodzik, jak i ja, trochę Rosję znamy i to nie z polskiej rusofobicznej prasy ale z pracy między Rosjanami
07-01-2015 19:39 
 Ocena-1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

nie przesadzaj tu chodzi o cops innego konflikt miedzy prawoslawiem a katolikami to rodzej rywalizacji
galvani (1345 punktów)
>jakie zagrozenie dla was stanowia misjonarze i duchowni?

Masz na myśli Wesołowskiego i Gila?
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
Bo niosą prawdę bożą i światłość Jezusa zbawiciela. Kiedy zbliżą się do mnie na mniej niż 10 metrów to dostaje ataku i pianą z ust pluję. Dlatego precz z misjonarzami na stos z nimi!
05-01-2015 23:43 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Bo niosą prawdę bożą i światłość Jezusa zbawiciela. Kiedy zbliżą się do mnie na mniej niż 10 metrów to dostaje ataku i pianą z ust pluję.

Opętanie!
niestadny (2492 punktów)

>jakie zagrozenie dla was stanowia misjonarze i duchowni?
Dla mnie nie stanowią żadnego zagrożenia.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
Heremis (587 punktów)
>Jakie zagrożenie dla was stanowią misjonarze i duchowni?
Dla mnie żadnego, do niczego nie mogą zmusić, nie stanowią też autorytetów, ale jeśli jakiś mówi z sensem to cenię, tyle, że są to duchowni nieprawomyślni dla Kościoła.
Ostatnio jeden pastor Adwentystów starał mi się udowodnić, że Biblia jest Słowem Bożym, najpierw, że ewangelie są wiarygodnie a potem argument proroctw, nic do mnie nie trafia. Póki co dyplomatycznie dystansuje się i nie mówię wprost, że jest to naciągane. Nie chce go urazić ani podkopać jego wiary, widzę, że wierzy szczerze. Jeśli mu z tym dobrze jest w porządku. Szczęśliwie nie jest nachalny, ale pewnie na dniach odezwie się i wysunie argumenty z Księgi Daniela i Apokalipsy na to, że Biblia jest Prawdą niepodważalną, trzeba się będzie przygotować

"Com napisał, napisałem" J 19, 22
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
widze ze nienalezysz do wojujacych ateistow podchodzisz z dystansem masz szanse sie czegos w zyciu nauczyc
06-01-2015 10:17 
 Ocena 3 na 3
Heremis (587 punktów)
> widze ze nienalezysz do wojujacych ateistow podchodzisz z dystansem masz szanse sie czegos w zyciu nauczyc
Nie jestem ateistą, w zasadzie można określić mnie jako panenteistę (panendeistę?) zwolennika filozofii wieczystej i chrześcijańskiego gnostyka.
W życiu ciągle się uczymy, jednak do wiary w wydaniu jakiejkolwiek zorganizowanej religii raczej się nie przekonam, wierzę po swojemu zgodnie z tym co czuję, pojmuję i widzę sens.

"Com napisał, napisałem" J 19, 22
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
widze ze rozsadnie podchodzisz do rzeczy
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> widze ze rozsadnie podchodzisz do rzeczy

Warto Ci wiedzieć, że takich jest tu więcej.
Również nie jestem ateistą.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Sygnał (4252 punktów)
Nie zagrażają, ale mnie irytują jeśli próbują sprzedawać mi niewidzialny produkt, wpływać na moje życie i marnotrawić moje podatki. Wszystkie powyższe im się bardzo skutecznie udaje robić.
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
. w jaki sposopb miosjonarz wplywa negatywnie na twoje zycie?
Sygnał (4252 punktów)
>. w jaki sposopb miosjonarz wplywa negatywnie na twoje zycie?
>

Zajmując mój czas próbami konwersji na ich religię. Wprowadzając religię do życia publicznego.
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

czy ktos cie zmusza do wiary w Boga?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> czy ktos cie zmusza do wiary w Boga?

Faktycznie nikt go nie zmusza. Jak widzisz, wybiera własną drogę.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

nikt ci nie ogranicza wolnosc myslenie a moze to jest tylko jakas obsesja pomysl nad tym
07-01-2015 23:55 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> nikt ci nie ogranicza wolnosc myslenie a moze to jest tylko jakas obsesja pomysl nad tym

A może to jednak u Ciebie obsesja "nic się nie stało, Polacy nic się nie stało".
Pomyśl nad tym.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365