Sokrates Cafe to otwarte spotkanie dyskusyjne. Temat dyskusji wybieramy demokratycznie spośród pytań zgłoszonych przez osoby, które zjawią się na spotkaniu i chcą zadać ważne dla siebie pytanie, na które nie można znaleźć odpowiedzi w Wikipedii czy jakiejś książce. Niektóre tematy brzmią dziwnie, lecz większość dotyczy spraw ważnych dla każdego. Głosowaniu podlega tylko temat, natomiast nie oczekujemy ustalenia uzgodnionej i wiążącej dla wszystkich odpowiedzi czy konkluzji. Raczej chodzi o pogłębienie rozumienia czegoś, co na początku dyskusji rozumiemy mniej (a najlepiej wcale). Nie chodzi nam o spór światopoglądowy ani uzyskanie satysfakcji z tego,że wygraliśmy w dyskusji czy też, że udało się nam kogoś przekonać. Liczymy po prostu, że jeżeli uczciwie przedstawimy swój sposób myślenia i skonfrontujemy go ze sposobem myślenia innego, to może trochę zmądrzejemy. Może dziś ja zmądrzeję dzięki Tobie, a może Ty dzięki mnie. A może tylko uznamy, że nie byliśmy tacy mądrzy, jak nam się wydawało. Albo tacy niemądrzy  Zapraszamy! Spotkanie odbędzie się 13.01.2015 r. (wtorek) o godz. 19 w księgarni - kawiarni Tarabuk w Warszawie na ul. Browarnej 6. Więcej informacji: www.sokratescafeblog.wordpress.com |