 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-01-2015 00:36 | dawid1993 (1053 punktów) | Ofiara czy nie ofiara ?
3 na 3 | Witam Chcę zapytać zacnych i mądrych kolegów i koleżanki o taki dylemat : Czy można mówić o tym , że Jezus umarł za nasze grzechy skoro Jezus ponoć zmartwychwstał i ma się całkiem dobrze a nawet zamierza nawiedzić nasz świat ostateczną apokalipsą ? Czy Bóg oddał za nas swoje życie skoro jest nieśmiertelny ? Poza tym dlaczego należało za nasze grzechy umrzeć ? Poza tym dlaczego i komu Bóg oddał swe życie ? e - duch pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Zamknięto fronda.pl, mateusz.pl itp.?
|
|
 | -1 na 1 | dawid2001 (1053 punktów) | To chyba najwcześniej na sądzie ostatecznym ... Gdyby odpowiedzi były ciekawsze niż ta twoja to możnaby ludziom z frondy dać do przemyślenia
ipla://playvod-1|bf9bdf28f0b331e91a79fd3d93e8f8a3 Tu ciekawa rozmowa wprawdzie o troszke czym innym ale w znakomitym wykonaniu pana Bartosia i wspaniałej Elizy pozdrawiam e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
|
|
|  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Gdyby odpowiedzi były ciekawsze niż ta twoja to możnaby ludziom z frondy dać do przemyślenia Moja odpowiedź jest jaka jest, bo wątki teologiczne nie są na tym forum popularne, bo: 1) to jest forum portalu racjonalistycznego, a nie religijnego, 2) wątków poświęconych tematom poruszonym przez ciebie było na tym forum mnóstwo.
>ipla://playvod-1|bf9bdf28f0b331e91a79fd3d93e8f8a3 Nie da się otworzyć tego odnośnika.
|
|
| Duch Prawdy (14790 punktów) | >Czy można mówić o tym , że Jezus umarł za nasze grzechy skoro Jezus ponoć zmartwychwstał i ma się całkiem dobrze a nawet zamierza nawiedzić nasz świat ostateczną apokalipsą ? (nie robi się spacji przed przecinkiem i znakiem zapytania) Skoro mówisz to znaczy, że można, ludzie różne dziwne rzeczy mówią. >Czy Bóg oddał za nas swoje życie skoro jest nieśmiertelny ? Nie oddał. >Poza tym dlaczego należało za nasze grzechy umrzeć ? Ktoś Ci wciska kit. >Poza tym dlaczego i komu Bóg oddał swe życie ? jw. >e - duch >pozdrawiam Duch Prawdy Pozdrawiam
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | 3 na 5 | dawid2001 (1053 punktów) | Nie mogę spać - pewnie to szum skrzydeł duchów prawdy , które wirują wokół mej głowy ...
Nie mam problemu ze zrozumieniem mitu o Prometeuszu , jest logiczny , nie ma w nim sprzeczności Prometeusz wykrada bogom ogień , robi to dla ludzi , zostaje ukarany , cierpi Rozumiem mit o syzyfowej pracy Syzyfa , o tym nieustającym trudzie , o trudzie pojawiającym się z każdym wschodem słońca Rozumiem wielką włóczęge Odyseusza , przygody , przeszkody , komplikacje , trudności i puente
Natomiast nie pojmuję jak można nie dostrzegać braku spójności tak intelektualnej jak i etycznej lub nawet oszustwa czy manipulacji w historii boga , który składa ofiare ze swego życia ( KOMU I DLACZEGO ) mimo iż jest przecież nieśmiertelny ! Jeżeli ktoś jest nieśmiertelny nie może złożyć swego życia w ofierze Kogoś takiego nie miałoby sensu wieszać czy ścinać mu głowe , prawda ? To nie jest ofiara to jest manipulacja Nie ma też sensu oddawanie życia za czyjeś grzechy a tym bardziej za grzechy wszystkich kiedykolwiek żyjących i za niewiadomo jakie grzechy i niewiadomo dlaczego i niewiadomo komu Bóg sam siebie złożył w ofierze samemu sobie czyli sam siebie na niby zabił po to by zaszantażować emocjonalnie i psychologicznie zmanipulować swych ewentualnych wyznawców , niewolników , służących do tego aby go kochali , uwielbiali i byli zobowiązani do przyjmowania jego łaski/kaprysu przedstawianych jako nieodwołalna konieczność .
pozdrawiam e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
|
|
|  | | Duch Prawdy (14790 punktów) | >Nie mogę spać - pewnie to szum skrzydeł duchów prawdy , które nie robi się spacji przed przecinkiem
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| |  | | dawid2001 (1053 punktów) | Dzięki Duchu ! Wiesz może dlaczego się tego nie robi ?
e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
|
|
| | |  | | Duch Prawdy (14790 punktów) | |
|
| | | |  | | dawid2001 (1053 punktów) | To jest jak na Ducha słaba odpowiedź  miłego dnia e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
|
|
| | | | |  | | Duch Prawdy (14790 punktów) | > To jest jak na Ducha słaba odpowiedź  Zauważyłem, że lubisz oceniać ludzi i uważasz się za Profesora, w roli ucznia nie potrafisz się postawić bo wiesz swoje i to Ci wystarcza. > miłego dnia> e-duchSerdecznie pozdrawiam Duch Prawdy
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | | | | |  | -1 na 1 | dawid2001 (1053 punktów) | Wydaje mi się , że źle zauważyłeś Uważam się raczej za ucznia niż profesora Uczeń ma i prawo i obowiązek zadawać pytania i rozważać sens i wartość odpowiedzi Bez pytań i pogłębionej refleksji trudno o zrozumienie W żadnym wypadku nie ma przymusu zgadzania się we wszystkim Są jednak obszary w których musimy przyjąć jeden obowiązujący wymóg ... Tym wymogiem jest liberalna demokracja , szacunek i tolerancja oraz wolność przekonań i brak wolności do agresji , poniżania , wyszydzania i dyskryminacji e-duch dużo plusów mi dajesz ... dzięki ...
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
|
|
| | | | | | |  | | Duch Prawdy (14790 punktów) | >Wydaje mi się , że źle zauważyłeś (przed przecinkiem nie robi się spacji) Źle Ci się wydaje.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) |
>Czy Bóg oddał za nas swoje życie skoro jest nieśmiertelny ? >Poza tym dlaczego należało za nasze grzechy umrzeć ?
Kolejne pytanie nasuwa się samo : jeśli Jezus nas odkupił przez śmierć męczeńską, to po co wymyślono sakrament chrztu?
Czy Jezus się sam wskrzesił,czy zrobił to Bóg Ojciec ?
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
 | -1 na 1 | dawid2001 (1053 punktów) |
> Kolejne pytanie nasuwa się samo : jeśli Jezus nas odkupił przez śmierć męczeńską,> to po co wymyślono sakrament chrztu?> Czy Jezus się sam wskrzesił,czy zrobił to Bóg Ojciec ?Sakrament chrztu ... wymyślił może ktoś inny  Tak to już jest , że każda religia wymyślana była przez różnych ludzi - kotłowało się to latami , dziesiątkami lat , tworzyły się frakcje , skrzydła , familie i stronnictwa i sobie wymyślali ... jedni chrzest inni spowiedź kolejni bierzmowanie następni celibat ... A to ich było dwóch ... a to przecież monoteizm ... Widzisz ... ktoś sobie wymyślił , że wprawdzie monoteizm ale bogów będzie trzech bo 3 to jego szczęśliwa liczba miłego dnia e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
|
|
3 na 3 | KORUND (4922 punktów) | >Witam >Chcę zapytać zacnych i mądrych kolegów i koleżanki o taki dylemat : >Czy można mówić o tym , że Jezus umarł za nasze grzechy skoro Jezus ponoć zmartwychwstał i ma się >całkiem dobrze a nawet zamierza nawiedzić nasz świat ostateczną apokalipsą ?
-Mówić można wszelkie bzdury skoro to wolny kraj. Słuchać nie musowo, ani w to wierzyć. Do pełni wolności brakuje jeszcze, by nie wciskano tego kitu na siłę dzieciom i wolno było z tego publicznie kpić bez narażania się na jakieś paragrafy.
|
|
 | -1 na 1 | dawid2001 (1053 punktów) | Dlatego tak ważne są szkoły publiczne ... Tylko w takich placówkach można otrzymać zestaw w miare obiektywnych informacji e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|