Racjonalista - Strona głównaDo treści
No to pozamiatane...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
24-01-2015 13:53Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
No to pozamiatane...
Ocena 1 na 1
Jak niesie wieść gminna, niemieccy oficjele ostatnio bardzo "martwią się" o kurs złotówki w związku z tzw. "sytuacją w strefie euro". Martwią się i martwią, oj, martwią się! - bo ciemno wszędzie, głucho wszędzie, i co to będzie, co to będzie? Forumowych myckiewiczologów proszę o komentarz. Co tak naprawdę martwi Niemców i kto za to zapłaci? Aldona, Grażyna, Konrad a może Gustaw? No i najważniejsze - co to (na brodę starego Cymbalisty!) może oznaczać dla przeciętnego pana Tadeusza czy innego Robaka?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

24-01-2015 21:04Nie na temat
 Ocena 1 na 1
Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Poniosło?
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
>Poniosło?

Że niby kogo?

natemat.pl(*)a-to-18-tys-slow-pana-tadeusza



"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
24-01-2015 23:56 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Poniosło?
>Że niby kogo?
>natemat.pl(*)a-to-18-tys-slow-pana-tadeusza
>

Nie wiem o co chodzi ale podoba mi się ten komentarz pod tym artykułem....

To nie jest trolling, to jest idiotyzm. Jak stanięcie na środku ulicy i darcie ryja na całe gardło. Ludzie, pięć lat macie?

25-01-2015 08:09 
 0 na 2
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Nie wiem o co chodzi ale podoba mi się ten komentarz pod tym artykułem....

Ja też powiem szczerze i z głębi ducha, że kiedy pisałem, wiedziałem, teraz już nie wiem...

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
oportunista (1711 punktów)
Ja na to patrzę tak trochę z perspektywy historycznej i z przekąsem jednocześnie. Już dawno jako nacja niezbyt zasobna, a łaknąca dobra wszelakiego na zachód skora była się oglądać. Nigdy specjalnie nie było nas stać aby z wyprawą łupieżczą tam się wybrać. Co tu dużo gadać, do bitki żeśmy skorzy, ale dogadać się jakoś nie potrafiliśmy sami ze sobą, dlatego nawet u Krzyżaków najwięcej to naszych rycerzy służyło. Tak to i zostało, że każdy sam sobie rzepkę u nas skrobie, dlatego za robotą tam nas ciągnęło. Marki fajna rzecz, ale jakoś przed wojną kryzys tam nastał i do roboty jeździć się tam nie opłacało. Taki mały facecik z wąsem się wkurzył - jak nie dobrowolnie i za Marki to za darmochę będziecie robić. Sprawa się rypła, z roboty nic nie wyszło, bo za darmochę i ze strachu robić nie będziemy i szlus. Za komuny nieźle trzeba się było na główkować, jak dać dyla i w Markach zarabiać. Później to już było całkiem łatwo, Rzesza rosła w siłę, a nam żyło się coraz dostatniej. Merkel wie, że jesteśmy na tą ich walutę łasi, jak konie potrafimy zapitalać, Temu też podniosła płace minimalną do 8,5€ coby nas lepiej motywować. Strasznie się na to denerwują nasi pracodawcy, larum okrutne podnieśli, z torbami już idą. Jak to tyle kasiory mają bulić rodakom, rozumiem 8,5 zeta to już majątek ale € - koniec świata. No to ja się nie dziwię, że ta Merkel-owa jest zaniepokojona. Ktoś się o nas musi martwić, jak swój tego nie robi, to obcemu podwójny szacun się należy.
Do pobliskiego miasta zabieram z przystanku PKS kobietę w sile wieku. Gdzie Panią podrzucić - pytam. Do urzędu panie, wezmę swoją jałmużnę 800 złotych i wypier...... do Rajchu na zarobek.
- Co Pani tam robi
- Ano szkopom pampersy wymieniam.
- Dobrze chociaż płacą.
- Na legalu to ze cztery tysiące wyciągam, ale ten nasz krwiopijca za pośrednictwo tak ze trzy miesięcznie kasuje. Teraz jadę na czarno sześć kawałków do kieszeni, mieszkanie żarcie gratis.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365