Racjonalista - Strona głównaDo treści
Billboard i inne działania publiczne racjonalizujące myślenie ludzi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-02-2015 19:46Precyzyjny (179 punktów)
(zablokowany)
Billboard i inne działania publiczne racjonalizujące myślenie ludzi
Ocena 2 na 2
Uważam, że poniższy tekst znakomicie nadaje się na billboard lub przynajmniej plakat formatu A4
rozlepiany w miejscach publicznych.
Drukujcie to na Waszych drukarkach, zróbcie coś poza netem

=========

- Co noszą na szyi ateiści na znak przynależności do grupy ateistów?
- Głowę.

(bez duszy ale za to z mózgiem otwartym na myślenie,
a nie ustawionym na zakaz myślenia o religijnych "prawdach")

Czy dusza ma sens?
Co z duszą bardzo małych dzieci lub embrionów?
Co z duszą staruszków co latami chorowali na jakąś chorobę neurologiczną
(lub pili alkohol) i są infantylni w chwili śmierci ale mają swoje, cenne dla nich,
poglądy i wspomnienia z drugiego okresu życia?

Ile procent duszy było w duszy Homo Ercectusa, Neandertalczyka, Denisowianina,
oraz ich pierwszych dzieci - pierwszych Homos sapiens sapiens, którzy wtedy
trochę różnili się jednak od nas gdyż ewolucja trwała i trwa nadal?

Jeśli część ludzkości skolonizuje bardzo odległą planetę i tam
ewolucja wytworzy znacznie inteligentniejszego człowieka o zdecydowanie innym wyglądzie,
diametralnie innych kształtach(!) to, który z tych dwóch gatunków
(na Ziemi czy w kosmosie) będzie miał 100% duszę, a który będzie zwierzęciem dla Boga?
(gdyby Bóg - absurdalny i bezsensowny także z wielu innych powodów - jednak był)


=======
[wydruk można - ale nie trzeba - wzbogacić na dole,
o ile się zmieści na kartce lub billboardzie
poniższą grafiką o Terlikowskim
i domowym przedszkolu w niebie]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Billboard i inne działania publiczne racjonalizujące myślenie lud

>- Co noszą na szyi ateiści na znak przynależności do grupy ateistów?
>- Głowę.
Może wystarczy krótko:
-Co noszą na szyi ateiści?
-Głowę.

Hm?

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
Precyzyjny (179 punktów)
(zablokowany)
>>- Co noszą na szyi ateiści na znak przynależności do grupy ateistów?
>>- Głowę.
>Może wystarczy krótko:

>-Co noszą na szyi ateiści?
>-Głowę.


No tak. Jeśli postanowilibśmy użyć bardzo wielkie litery, żeby widoczne były z daleka,
i drukowalibyśmy w poprzek strony formatu A4 to takie jedno zdanie też miałoby sens na kartkach przyklejonych taśmą klejącą gdzieś w przestrzeni publicznej.

W jakiejś małej mieścinie gdzie ksiądz insynuuje, że wszyscy ludzie są wierzący wreszcie ludzie zoabczyliby, że ateiści też bywają wśród nas - Polaków - i nawet piszą o tym.

Dlatego dałem plusa na Twoje pytanie Racjonalistko
Jacholek (5699 punktów)
A ja spotkałem się z bilboardem (widocznym na kilometr) wywieszonym na jednym z kościołów:
Kto traci boga traci wszystko. I zastanawiam się nad ewentualnością zripostowania tego innym bilboardem: Kto traci boga pozbywa się złudzeń a odzyskuje władzę nad swoim własnym losem.
Inne propozycje ?
05-02-2015 23:35 
 Ocena 2 na 2
Hodża (11172 punktów)
>Inne propozycje ?

Ja bym chciał, żeby ktoś mi najpierw objaśnił zwrot "tracić Boga", bo nie kumam frazy. To szczerze powiedziawszy i trzeźwo wziąwszy przypomina jako żywo gadki szczęśliwych hippie, jadących na kwasie i pociągających w kółku jointa. "Widzisz te pomarańczowo-rubinowe pasma bieli?" "Gdzie?" "Nad tą iskrzącą fioletowo antylopą." "Wow, bracie. Widzę. To Bóg."


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
05-02-2015 23:42 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>A ja spotkałem się z bilboardem (widocznym na kilometr) wywieszonym na jednym z kościołów:
>Kto traci boga traci wszystko. I zastanawiam się nad ewentualnością zripostowania tego innym bilboardem: Kto traci boga pozbywa się złudzeń a odzyskuje władzę nad swoim własnym losem.
>Inne propozycje ?
Zostawiłbym napis i pokombinował z obrazkami. Może billboard powinien ukazywać księdza z bogiem (pieniędzmi) i w otoczeniu wszelkiego luksusu, druga zaś jego część księdza bez boga (pieniędzy) i co za tym idzie bez owego luksusu?

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
06-02-2015 01:05 
 Ocena 2 na 2
Precyzyjny (179 punktów)
(zablokowany)
>Zostawiłbym napis i pokombinował z obrazkami. Może billboard powinien ukazywać księdza z bogiem (pieniędzmi)

Dałem plusa bo też uważam, że to zdjęcie pokazuje w czym rzecz - ten wzrok cwaniaka


06-02-2015 11:10 
 Ocena 4 na 4
Fizyk (17637 punktów)
> Bilboard na jednym z kościołów: Kto traci boga traci wszystko.

Bilboard naprzeciw: Kto traci boga traci klapki na oczach.
Chacarron Macaron (937 punktów)
(zablokowany)
Kiedyś, bodajże w Polityce, był bardzo zabawny rysunek satyryczny. Namalowane na ścianie 2+2=5 i dewot robiący ręką znak krzyża obok plusa. Nie mogę niestety teraz nigdzie go znaleźć

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365