 |
Obrzezanie droga do Boskości? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2015 21:07 | brujo (3 punktów) (zablokowany) | Obrzezanie droga do Boskości?
1 na 1 | Jedna z kabalistycznych metod szyfrowania - notarikon - w pytaniu "Kto z nas wstąpi do nieba?" ukazuje z początkowych liter hebrajskich słowo "obrzezanie". Znaczy to dla niektórych żydowskich Kabalistów, że obrzezanie jest drogą do Boskości .
Jeśli wziąć pod uwagę geograficzne rozprzestrzenienie zwyczaju obrzezania wśród dawnych i współczesnych ludów tradycyjnych, to można dojść do wniosku, że zwyczaj ten znany był ludziom jeszcze przed opuszczeniem Afryki, około 80 tysięcy lat temu. A kto wie, może praktykowali go jeszcze przodkowie Homo sapiens? Wszak ostrza krzemienne znane są nam już od jakichś 500 tys. lat.
Obrzezanie to obyczaj, mający zresztą różnoraką postać, wywodzący się ze starożytnego Egiptu jako symbol czystości, przejęty przez religię Mojżesza, rozpowszechniony potem i obecny wśród wielu ludów: Bliskiego Wschodu (m.in. Żydów i Arabów), Afryki, Ameryki Południowej, państw Azji Południowo-Wschodniej z regionu Jawy, Borneo i Nowej Gwinei, oraz Australii i wysp Pacyfiku. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
A jakie jest pytanie?
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
 | brujo (3 punktów) (zablokowany) | >A jakie jest pytanie? Domyślnie jak w tytule.
|
|
|  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
>Domyślnie jak w tytule.
A jak się tego domyślić?
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Obrzezanie nie jest drogą do boskości, to zabieg higieniczny związany z gorącym klimatem, podobnie jak np. zasłanianie twarzy chroni przed słońcem i burzami piaskowymi, a pseudoreligie zawłaszczają te zabiegi.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Dlaczego "pseudoreligie"?
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
|  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Dlaczego "pseudoreligie"? Religia Prawdy zakończyła ery wszystkich religii na Ziemi i nazywa je ślepymi religiami, pseudoreligiami, które były tylko drogami prowadzącymi do zrozumienia czym jest Duchowość i czysta Wiara w Boga, wolna od wiedzy wyssanej z wyobraźni. Religia Prawdy ma świadomość, że istnienia Boga nie sposób nawet dowieść, a ubieranie Go w jakąś wiedzę jest fantasmagorią. 1. Religia Prawdy to Wiara w Boga, a pseudoreligie to wiary w wiedzę o bogach. Religia żadnej wiedzy nie posiada, nie wie nawet, czy Bóg istnieje, a pseudoreligie posiadają "świętą" wiedzę zapisaną w "świętych" księgach, znają nawet takie szczegóły jak imiona aniołów, kto jest ostatnim prorokiem, ile rąk ma bóg i z ilu części się składa osoba boga, który bóg miota piorunami, a który mieszka w głębinach morskich... itd. itp. w zależności od pseudoreligii. 2. Religia Prawdy nie dzieli ludzi na swoich wyznawców i resztę, a pseudoreligie dzielą. 3. Religia Prawdy nie dzieli ludzi na lepszych=wierzących i gorszych=niewierzących, lecz na dobrych i złych w zależności od słów i czynów, jakich dokonują, a nie w zależności od tego w co kto wierzy, lub nie wierzy. 4. Religia Prawdy głosi, że każdy może się zbawić sam i nie ma znaczenia, czy wierzył w Boga, czy nie, czy należał do jakiegoś kościoła, czy nie, ale tylko to, co w Życiu uczynił decyduje o jego zbawieniu. 5. Pseudoreligie oddalają ludzi od Boga wprowadzając między nich a Boga pośredników - kapłanów, a Religia Prawdy wierzy, że każdy ma osobisty kontakt z Bogiem. 6. Pseudoreligie poniżają ludzi, uczą jak korzyć się przed bogami i kapłanami, a Religia Prawdy uczy, że każdy jest wolny, że każdy ma chodzić wyprostowany swoją drogą, jaką sobie w życiu wybrał, a nie padać na kolana. 7. itd. itp....
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| |  | 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Brzmi jak krzyżówka Saint-Simona z Comtem i Feuerbachem, czyli BYŁO!!!
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| | |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Brzmi jak krzyżówka Saint-Simona z Comtem i Feuerbachem, czyli BYŁO!!! Zacne towarzystwo, lecz... Feuerbach: "Myśl z bytu, a nie byt z myśli." Duch Prawdy: Na początku była Myśl, wszystko przez Nią się stało.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | | |  | 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
To ja zostaję przy Feuerbachu.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| | | | |  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | >To ja zostaję przy Feuerbachu. I o to chodzi, Wiara nie jest przymusem.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
Oczywiście.
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
|
|
 | brujo (3 punktów) (zablokowany) | >Oczywiście.
Tzn , że popierasz czy tylko sarkazm?
|
|
|  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
>Tzn , że popierasz czy tylko sarkazm?
Dlaczego "tylko" sarkazm?
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| |  | brujo (3 punktów) (zablokowany) | >>Tzn , że popierasz czy tylko sarkazm? >Dlaczego "tylko" sarkazm?
Nie kłóć się z idiotami. Sprowadzą dyskusję do swojego poziomu i pobiją cię doświadczeniem.
autor nieznany
|
|
| | |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
> Nie kłóć się z idiotami. Sprowadzą dyskusję do swojego poziomu i pobiją cię doświadczeniem.
Dlatego też zostawiam to bez komentarza.
>autor nieznany
Don't argue with idiots because they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Greg King
Never argue with a fool; onlookers may not be able to tell the difference. - Mark Twain
Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym. ( Prz 26,4 za: Biblia Tysiąclecia).
Dlatego też w kwestii anonimowości autorstwa przytaczanego cytatu zdecydowanie się z Tobą nie zgadzam!!!
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| | | |  | brujo (3 punktów) (zablokowany) |
Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie. - Albert Einstein
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>sarkazm? A skąd pomysł, że to sarkazm?
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|