Racjonalista - Strona głównaDo treści
sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
10-02-2015 19:11wojrzo (14 punktów)
(zablokowany)
sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ?
Ocena 1 na 1
rodzaju 7:24 - "A wody się podnosiły na ziemi przez sto pięćdziesiąt dni"

rodzaju 8:3 - "Wody ustępowały z ziemi powoli, lecz nieustannie, i obniżyły się po upływie stu pięćdziesięciu dni"

Gdyby rzeczywiście ustępowały to można by było stwierdzić że deszcz padał przez 40dni, ale to i tak nie ma znaczenia bo jest to sprzeczność. Czy mam rację ?
Da się jakoś to logicznie wytłumaczyć ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5
e-duch (1053 punktów)Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ?
W odpowiedzi Keres
---Jest logiczne wyjaśnienie---

Jest logiczne wyjaśnienie : Ludzie opowiadali sobie baśnie , legendy , mity , klechdy ... snuli przeróżne opowieści , wiele z nich brało się z autentycznych zdarzeń ... ludzie nie rozumiejąc przyczyn dopisywali swoje narracje tłumaczące im to antropocentrycznie tak aby mogli pojąć otaczający ich świat i swoją w nim obecność

pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#62
22-02-2015 10:36
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Fičvre w księdze rodzaju ?
.
>Formalnościami nie zmusisz pan po żadnej porządnej kobiety do uległości.
>Na troglodytę posługującego się znakami możesz pan złowić kalosza w Wiśle, bo pstrągi pozdychały.
>Życzę panu, żeby pańska kolba, kłos, grono, główka czy co tam ma pan do wysiewu zaowocowało w przyszłym
www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,655585#w655824

@@@
.

#63
22-02-2015 13:19
 Ocena 1 na 1
Fièvre Intermittente (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: Fičvre w księdze rodzaju ?
>>Więc już nic nie dodam.
> www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,655585#w655824
Wyczuwam mentalność starego belfra,który po latach przemyśleń zaprzestaje łacińskiego discussio i zaczyna angielskie scientific (nauczanie poprzez szukanie drogi ewakuacyjnej), czyli powtarzanie tego, co już powiedziano. Podobnie działali pewni mnisi, którzy mając zero do dodania nie mają nic do powiedzenia.

Fièvre Intermittente (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: sprzeczność fizyczna w księdze rodzaju ?
W odpowiedzi daddy
>Czym jest ganja a czym konopia?
Najlepiej przekonać się o tym eksperymentalnie. Najpierw spal konopie a później zapal sobie gandzię. Jeśli nie masz dostępu do tych materiałów możesz kupić herbatę w spożywczym i porównać ją z pięknie kwitnącym krzewem w ogrodzie botanicznym.


Je suis une bombe

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ?
>Czy interesują pana pozycje z zakresu botaniki de Lamarck'a? Znał się ponoć na gandzi wytwarzanej z konopi indyjskiej. Dopiję kawę, dopalę papierosa i zobaczymy co do czego pasuje.
"I tak powiedział Pan do Mojżesza: Weź sobie najlepsze wonności: pięćset syklów obficie płynącej mirry, połowę tego, to jest dwieście pięćdziesiąt syklów wonnego cynamonu i tyleż, to jest dwieście pięćdziesiąt syklów wonnej trzciny, wreszcie pięćset syklów kasji, według wagi przybytku, oraz jeden hin oliwy z oliwek. I uczynisz z tego święty olej do namaszczania. Będzie to wonna maść, zrobiona tak, jak to robi sporządzający wonności. Będzie to święty olej do namaszczania. I namaścisz nim Namiot Spotkania i Arkę Świadectwa"
pl.wikiped(*)eligiach_i_ruchach_religijnych


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#66
22-02-2015 18:04
 Ocena 1 na 1
Fièvre Intermittente (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: przepis logiczny w księdze rodzaju ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
W biblii o konopiach mówi się kilka razy. We fragmencie "Księgi Wyjścia" który przytoczyłeś nie ma mowy o narkotycznym działaniu gandzi. O innym wykorzystywaniu konopi przez Scytów pisał Herodot. W jego historii wyraźnie widać do czego używano nasion tej rośliny. Odpowiednio przygotowane nasiona rzucono na rozgrzane kamienie bo zapewniały taką higienę, że " helleńska łaźnia parowa nie mogłaby jej przewyższyć".
W księdze o medycynie sprzed 4 tysięcy lat Shen Nung Pen Ts'ao Ching opisał dobroczynny wpływ konopi przeciwko malarii innym chorobom. Zapewne to samo zastosowanie miał na myśli Pan gdy tak powiedział do Mojżesza nieco dalej: "Weź sobie wonności: żywicę pachnącą, muszelki i galbanum pachnące, i czyste kadzidło, niech będą w równej ilości.Mieszając je uczynisz z tego kadzidło wonne - zrobione tak, jak się robi wonności amonowe, czyste, święte. Zetrzesz na proszek jego części i położysz przed Świadectwem w Namiocie Spotkania, gdzie Ja będę spotykał się z tobą, i będzie to dla was rzecz bardzo święta. Kadzidła w ten sposób przygotowanego nie będziecie robić dla siebie, gdyż poświęcone jest ono dla Pana. Ktokolwiek by zrobił podobne, aby się rozkoszować jego wonią, będzie wykluczony ze swego ludu".
W opisie ofiary jaką złożył na ołtarzu Noe Bogu czytamy, że miała miłą woń lecz autor pisze, że Noe złożył ofiarę z czystych zwierząt i ptaków. I tu mamy sprzeczność...


Je suis une bombe

daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Odp: sprzeczność fizyczna w księdze rodzaju ?
>>Czym jest ganja a czym konopia?
>Najlepiej przekonać się o tym eksperymentalnie. Najpierw spal konopie a później zapal sobie gandzię. Jeśli nie masz dostępu do tych materiałów możesz kupić herbatę w spożywczym i porównać ją z pięknie kwitnącym krzewem w ogrodzie botanicznym.
>
Je suis une bombe

Jestem wieloletnim smakoszem.
Pytanie ponawiam i doprecyzuję, czym różni się wysuszona konopia indyjska od ganji?

Fièvre Intermittente (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: sprzeczność fizyczna w księdze rodzaju ?
W odpowiedzi daddy
>Jestem wieloletnim smakoszem.
>Pytanie ponawiam i doprecyzuję, czym różni się wysuszona konopia indyjska od ganji?
Czy to jakiś test na zawartość THC w moim organizmie? Odpowiedziałam już ale mogę inaczej do ciebie przemówić.
Ganja to odpowiednio spreparowana mieszanka składająca się z różnych części młodej, żeńskiej rośliny, służąca do palenia, trochę mocniejsza niż Bhang, ale podobno istnieje też odmiana konopi zwana ganja.


Je suis une bombe

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: przepis logiczny w księdze rodzaju ?
AYAHUASCA podobno daje lepszy kontakt z Bogiem...
www.ayahuasca.net.pl/


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Odp: sprzeczność fizyczna w księdze rodzaju ?
>>Jestem wieloletnim smakoszem.
>>Pytanie ponawiam i doprecyzuję, czym różni się wysuszona konopia indyjska od ganji?
>Czy to jakiś test na zawartość THC w moim organizmie? Odpowiedziałam już ale mogę inaczej do ciebie przemówić.
>Ganja to odpowiednio spreparowana mieszanka składająca się z różnych części młodej, żeńskiej rośliny, służąca do palenia, trochę mocniejsza niż Bhang, ale podobno istnieje też odmiana konopi zwana ganja.
>
Je suis une bombe


Bhang to po prostu konopie w języku hindi भांग
Konopie indyjskie, canabis, o których tu mowa to कैनबिस
a to co z nich używa się do konsumpcji to marihuana मारिजुआना
Owszem wszystko co smaczne pochodzi z głowaczy czyli żeńskich roślin.
Lecz nadal, bez względu na sposób preparowania, będzie to konopia.

"These are different ways you get high using cannabis plant.
Hashish/Charas is when the leaves and/or top part of the cannabis flower is chewed or smoked.
Ganja/Marijuana is mostly dried leaves used to smoke or even ingested directly.
Bhang is when cannbies leaves are ground up and mixed in a sort of a brew with milk.
As for the substance, its the same, name varies depending upon the locale,method and maybe "current slang"."

Test na to czy wiesz o czym piszesz.

#71
22-03-2015 12:45
 Ocena 1 na 1
ateate (82 punktów)Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ?
Sprzeczność w Biblii to jakaś nowość?
sciencebas(*)ntradictions-reasonproject.png

Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ?
W odpowiedzi ateate
>Sprzeczność w Biblii to jakaś nowość?
>sciencebas(*)ntradictions-reasonproject.png
Dla części polskich katolików pewnie tak.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

1 2 3 4 5

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365