Racjonalista - Strona głównaDo treści
Amber ... Deutschland

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
15-04-2015 19:00diogenes (42753 punktów)Amber ... Deutschland
Ocena 2 na 2
Zanosi się na być może największy finansowy skandal ze złotem w historii Republiki Federalnej. Docelową grupę frajerów skompletowano bez problemów: chodziło o ludzi zatroskanych przyszłością euro, obawiających się inflacji i wkurzonych na niskie odsetki w bankach. Zaoferowano im inwestycję w szczere złoto, którego nie imają się wspomniane lęki. 6000 inwestorów dało się nabrać: w sumie chodzi o około 57 milionów euro. Po nalocie na skarbiec, w którym miało znajdować się pokrycie lokat, okazało się, że znaleziono „metalowe przedmioty” w jednym z kolorów niemieckiej flagi. Inwestycja wzięła w łeb, a zainteresowanym odzyskaniem kasy doradza się ... cierpliwość. Niemiecka firma rozpoczęła działalność w 2011 roku. Polski Amber Gold, który też miał zabezpieczać lokaty złotem, zaczął swój proceder już w 2009, zebrał 851 milionów złoty i oszukał 15 tysięcy klientów.

W tej „złotej konkurencji” polski Amber Gold przebił Amber Deutschland.

www.faz.ne(*)tPagedArticle=true#pageIndex_2

tvn24bis.p(*)zloto-za-10-mln-zl,403576.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Grzegorz (5685 punktów)
>W tej "złotej konkurencji" polski Amber Gold przebił Amber Deutschland.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę że zebrał jakieś 25% tego co polski AmberGold... działając w kraju który ma ponad 2x liczniejszą ludność, a przeciętny dochód jest jakieś 3x wyższy. Ale pewnie też nie miał powiązań z polityką na tak wysokim stopniu jak u nas
15-04-2015 20:28 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>...Ale pewnie też nie miał powiązań z polityką na tak wysokim stopniu jak u nas

Sprawa jest rozwojowa.
Niemiecki Amber reklamował swoje produkty cytatem z mowy prezydenta Banku Federalnego ("historia papierowego pieniądza jest niestety wciąż historią jego dewaluacji"), ale to żadne powiązanie.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
17-04-2015 20:48 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)
>Sprawa jest rozwojowa.

Rozwojowa czy raczej zwijająca się?

Niemiecki Ambergold zgarnął 200 baniek (i pewnie ktoś za to beknie).

Nasz ma 800 i prawdę mówiąc nie śledzę ostatnio newsów o tym jak bardzo Marcin P. uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Został w końcu skazany BTW? A o tym że na rozkręcenie interesu na taką skalę bez mocno ustawionych "pleców" nie miałby szans w ogóle jest cicho.

A skok na OFE to jest 150 000 baniek... i gość za to odpowiedzialny spokojnie sobie wyjeżdża na lepsze stanowisko na Zachód. W sumie idąc tym tokiem myślenia (odwrotnej proporcjonalności kary do czynu) jest całkiem logiczne że wyrok więzienia można u nas załapać np. za kradzież wafelka w sklepie .

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365