 |
Bóg nie jest czarodziejem... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-04-2015 21:39 | Arturkrzysztof (67 punktów) | Bóg nie jest czarodziejem...
-1 na 3 | Wybrał się ojciec z synkiem na spacer. Chłopiec biegnie z górki, rozpędza się coraz bardziej. Ojciec krzyczy - nie biegnij tak szybko bo upadniesz! Ale chłopiec nie słucha i BĘC!!- obite kolana, siniaki itp. Co robi chłopczyk? a- jest zły na ojca że się przewrócił b- przychodzi do ojca, tuli się i szuka ulgi w swoim cierpieniu oczywiście że "b" Tak działa Bóg, on nie jest czarodziejem, on jest ukojeniem, nadzieją, esencją duchowości, a duchowość to coś co tkwi w człowieku. Dlatego też, gdyby nie było ludzi, Boga też by nie było. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#1 6 na 8 | galvani (1345 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | >Wybrał się ojciec z synkiem na spacer. Chłopiec biegnie z górki, rozpędza się coraz bardziej. >Ojciec krzyczy - nie biegnij tak szybko bo upadniesz! Ale chłopiec nie słucha i BĘC!!- obite kolana, >siniaki itp. >Co robi chłopczyk? >a- jest zły na ojca że się przewrócił >b- przychodzi do ojca, tuli się i szuka ulgi w swoim cierpieniu >oczywiście że "b" >Tak działa Bóg, on nie jest czarodziejem, on jest ukojeniem, nadzieją, esencją duchowości, a >duchowość to coś co tkwi w człowieku. >Dlatego też, gdyby nie było ludzi, Boga też by nie było.
Dziękuję Ci z całego serca, że nie napisałeś tego wierszem. Jeszcze jeden misjonarz/inkwizytor próbujący pisać swoje naiwne banialuki rymowankami byłby ciężki do strawienia.
|
#2 5 na 5 | hamp (3461 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | >Wybrał się ojciec z synkiem na spacer. Chłopiec biegnie z górki, rozpędza się coraz bardziej. >Ojciec krzyczy - nie biegnij tak szybko bo upadniesz! Ale chłopiec nie słucha i BĘC!!- obite kolana, siniaki itp. Nie zapominaj, że to ojciec wybudował tę bardzo stromą i niebezpieczną górkę!
intp |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Nie zapominaj, że to ojciec wybudował tę bardzo stromą i niebezpieczną górkę!Oraz, że dał swoim dzieciom doświadczenie i rozum, żeby po stromych i niebezpiecznych górkach chodzili z czekanami, linami, w rakach, kaskach...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Dziękuję Ci z całego serca, że nie napisałeś tego wierszem. Jeszcze jeden misjonarz/inkwizytor próbujący pisać swoje naiwne banialuki rymowankami byłby ciężki do strawienia.Dziękuję Ci z całego serca, że nie napisałeś tego wierszem, jeszcze jeden manipulant/impertynent ...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#5 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... |
> Oraz, że dał swoim dzieciom doświadczenie...Dzieci rodza sie z doswiadczeniem? Taki pieciolatek pierwszy raz biegnacy z takiej gorki ma doswiadczenie? Chyba tylko, jesli mial iluminacje  |
#6 2 na 2 | Arturkrzysztof (67 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... |
>>duchowość to coś co tkwi w człowieku. >>Dlatego też, gdyby nie było ludzi, Boga też by nie było.
>Dziękuję Ci z całego serca, że nie napisałeś tego wierszem. Jeszcze jeden misjonarz/inkwizytor próbujący pisać swoje naiwne banialuki rymowankami byłby ciężki do strawienia.
Misjonarz (łac. missionarius) - osoba wysłana przez kościół lub związek wyznaniowy w celu szerzenia wiary chrześcijańskiej Inkwizycja, Inquisitio haeretica pravitatis, Sanctum officium[1] (łac. Inquisitio - śledztwo, badanie) - nazwa systemu śledczo-sądowniczego Kościoła katolickiego jeżeli uważasz, że duchowość jest domeną jedynie wierzących to się grubo mylisz moim zdaniem , a za wypowiedź :"Dlatego też, gdyby nie było ludzi, Boga też by nie było." to Twój misjonarz/inkwizytor szybciutko by mnie zaszlachtowali... Pozdrawiam |
#7 2 na 2 | Arturkrzysztof (67 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | >>Wybrał się ojciec z synkiem na spacer. Chłopiec biegnie z górki, rozpędza się coraz bardziej. >>Ojciec krzyczy - nie biegnij tak szybko bo upadniesz! Ale chłopiec nie słucha i BĘC!!- obite kolana, siniaki itp. >Nie zapominaj, że to ojciec wybudował tę bardzo stromą i niebezpieczną górkę! > intp >>Nie zapominaj, że to ojciec wybudował tę bardzo stromą i niebezpieczną górkę! >Oraz, że dał swoim dzieciom doświadczenie i rozum, żeby po stromych i niebezpiecznych górkach chodzili z czekanami, linami, w rakach, kaskach...
Panie Hamp i Duchu Prawdy z całym szacunkiem ale : Rozumu i doświadczenia nikt dzieciom nie dał! One same uczą się i nabierają doświadczenia z biegiem czasu, zaczynają dokonywać wyborów i rozwijać lub nie w sobie uczucia wyższe np.współczucie, szacunek, akceptacja - inaczej duchowość - to niczyj dar, żadne czary mary. To wynik wielu czynników działających na człowieka przez całe życie... Pozdrawiam. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Dzieci rodza sie z doswiadczeniem? Taki pieciolatek pierwszy raz biegnacy z takiej gorki ma doswiadczenie? Chyba tylko, jesli mial iluminacje  Ojciec wybudował swojemu dziecku: " tę bardzo stromą i niebezpieczną górkę!" ?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#9 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Panie Hamp i Duchu Prawdy z całym szacunkiem ale :Arturkrzysztof, z całym szacunkiem, ale nie "Panie" Duchu Prawdy, wystarczająco dużo szacunku jest w samym: Duchu Prawdy. > Rozumu i doświadczenia nikt dzieciom nie dał!Rozum dała człowiekowi ewolucja, a czy nikt za ewolucją nie stoi, tego nie wiadomo, ja wierzę, że stoi za tym Rozum Boski, a doświadczenie jest ważną częścią ewolucji=życia. > One same uczą się i nabierają doświadczenia z biegiem czasu, zaczynają dokonywać wyborów i rozwijać lub nie w sobie uczucia wyższe np.współczucie, szacunek, akceptacja - inaczej duchowość - to niczyj dar, żadne czary mary. To wynik wielu czynników działających na człowieka przez całe życie...Mózg człowieka powstał na drodze ewolucji, a czy ewolucja nie jest darem Boga tego nie wiadomo, ja wierzę, że jest. Doświadczenia człowiek nabiera jako gatunek - doskonali się genetycznie i indywidualnie jednostki uczą się w ciągu życia. > Pozdrawiam.Pozdrawiam 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#10 5 na 5 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Tak działa idea Boga (...) ona jest ukojeniem, nadzieją, esencją duchowości > Dlatego też, gdyby nie było ludzi, idei Boga też by nie było
Poprawiłem Twój tekst, bo przez skróty myślowe ktoś mógłby odnieść wrażenie, że mówisz o realnym bycie. |
#11 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Idea Boga nie jest czarodziejką... | > PoprawiłemJak już poprawiać, to może łącznie z tytułem?  |
#12 5 na 5 | mrSpock (2845 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... |
>Dlatego też, gdyby nie było ludzi, Boga też by nie było. Ludzie są, Boga nie ma.I nie zależnie od tego, ile byście nie wymyślali filozoficznych zakrętasów czy przedstawiali swoją wersję historii starożytnej czy nowożytnej czy jakiejkolwiek i, choćby skały sr...ły to jego/jej w obojętnie jakiej formie postaci nigdy nie było i nie będzie
|
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Ludzie są, Boga nie ma.I nie zależnie od tego, ile byście nie wymyślali filozoficznych zakrętasów czy przedstawiali swoją wersję historii starożytnej czy nowożytnej czy jakiejkolwiek i, choćby skały sr...ły to jego/jej w obojętnie jakiej formie postaci nigdy nie było i nie będzieUdowodnij! 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#14 2 na 2 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Idea Boga nie jest czarodziejką... | > Idea Boga nie jest czarodziejką...Idea Boga nie jest ideą czarodzieja...  |
#15 1 na 1 | Arturkrzysztof (67 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | >> Tak działa idea Boga (...) ona jest ukojeniem, nadzieją, esencją duchowości> > Dlatego też, gdyby nie było ludzi, idei Boga też by nie było> Poprawiłem Twój tekst, bo przez skróty myślowe ktoś mógłby odnieść wrażenie, że mówisz o realnym bycie. ok.zgadzam się. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|