Jestem niemalże pewien, że na Racjonaliście znalazłem link do bloga (chyba) prezydenta Nowej Soli, który rozpacza, że rząd nie pozwala na wybudowanie Kanadyjczykow kopalni miedzi, właśnie w Nowej Soli. Ten Pan to Wadim Tyszkiewicz i jest znany przynajmniej w internecie. Jego argumenty są racjonalne, a KGHM nazywa "księstwem miedziowym". Czym to się jednak różni od wybudowania taniej, podkreślam tańszej nawet niż "Bogdanka", kopalni węgla. Czy ten węgiel nam Ausralijczycy ukradną? Czy raczej będzie on mógł być taniej sprzedawany elekrowniom, polskim elektrowniom. Nowa kopalnia ma być całkowicie bezpieczna, zatrudni 2 tysiące ludzi i będzie produkować w Polsce najtańszy węgiel, blokujący import rosyjskiego albo go powiedzmy uczyni mniej opłacalnym. Podkreślam całej sprawy z odbieraniem koncesji "Bogdance" a dawaniem obcym nie znam. Podobne przepychanki jednak towarzyszą KGHMowi, bo Kanadyjczycy węszą w Polsce za miedzią już nie od dziś. gospodarka(*)iedz-dostali-kanadyjczycy.html
|