Moje rozumienie różnicy między oboma pojęciami: Gospodarka to forma i/lub działanie w czasie rzeczywistym - ekonomia to zbiór reguł pozwalających opisać jej stan w dowolnym czasie dysponując odpowiednimi danymi. Inne analogie tej zależności (i czasem pozornej tożsamości) znajduję w zestawieniach: hardware - software - firmware gwiazdy - Model standardowy fraktale - zbiór Mandelbrota Zbiory reguł bardzo często mają charakter metajęzyków i mogą służyć do opisu różnych obiektów - z tego powodu ekonomia nie zawiera się w całości w pojęciu gospodarki jak i gospodarka zawiera podzbiory, które nie zawierają się w ekonomii. Nie jestem "zarządzającym tym działem" - zaszalałem
|