Racjonalista - Strona głównaDo treści
NIK potwierdził tajemnicę Poliszynela

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
16-08-2015 23:37zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
NIK potwierdził tajemnicę Poliszynela
Ocena 3 na 3
Cytat:
Druzgocący raport NIK: aparat skarbowy nieskuteczny wobec firm transferujących dochody z Polski
Urzędy kontroli skarbowej i urzędy skarbowe niewystarczająco kontrolowały firmy z kapitałem zagranicznym pod względem transferowania dochodów poza polski system podatkowy
NIK: urzędy nie były skuteczne w zapobieganiu transferowania dochodów poza polski system podatkowy
Organy podatkowe nie były przygotowane do takich kontroli
NIK: kontroli za mało, bez odpowiednich narzędzi porównujących przepływ kapitałów
NIK: nieprzygotowani do kontroli pracownicy i za mało czasu na rozpoznanie skomplikowanych spraw
NIK zaleca wzięcie pod lupę firm stosujących "agresywne planowanie podatkowe" służące transferowi dochodów z Polski (źródło)

No cóż, nie jest żadną tajemnicą, że w Polsce działają firmy, które zyski transferują za granicę, w Polsce wykazując brak zysku albo nawet straty.
Raport NIK oficjalnie potwierdził takie praktyki, ale co z tego?
NIK nie ma możliwości zmusić ani rządu, ani parlamentu do podjęcia jakichkolwiek działań.
Póki w Polsce będą rządzić neoliberałowie, póty nic się w tej sprawie nie zmieni.

Teoretycznie rządy PiS-u są nadzieją na taką zmianę, bo PiS-owcy głoszą skubanie bogatych, banków, zagranicznych korporacji. Moim zdaniem jest to wyłącznie sygnał, że PiS-owcy, po przejęciu rządów, oczekują odpowiednich gratyfikacji za zaniechanie wprowadzenia ich programowych haseł. Wszak to rząd PiS-u np. zniósł trzeci próg podatkowy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Celecrin (6386 punktów)
>Póki w Polsce będą rządzić neoliberałowie, póty nic się w tej sprawie nie zmieni.
To jest problem calego swiata.
csr.forbes(*)iecie,artykuly,196503,1,1.html

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365