Racjonalista - Strona głównaDo treści
Oszustwa kaznodziejów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
16-09-2015 23:00Mateusz Banan (1 punktów)Oszustwa kaznodziejów
Cześć, trafiłem na przykład manipulacji, który skłonił mnie do założenia konta na forum i podzielenia się tym z Wami.

Kolega polecił mi ezoteryczną książkę, która podobno jest wyjątkowa i nie zawiera kłamstw, a za dowód uznał eksperymenty, które każdy może wykonać.

Dimitri Wereszczagin - DEIR:

"Niewykluczone, że wiele z tego, o czym będę opowiadać, na początku wyda się wam czymś wątpliwym, a nawet absurdalnym. Ale spróbujcie przyjąć to jako nowe doświadczenie, a przekonacie się, że otworzy się przed wami całkowicie nowy świat, a wasze życie zyska, nowy, prawdziwy sens.
Myślicie, że tego nie można się nauczyć? Uważacie, że sterowanie energią jest praktycznie niemożliwe? Mylicie się. Chcecie się przekonać, że potraficie to robić już teraz?
Proszę bardzo. Wypełnijcie szklankę wodą i postawcie przed sobą na stole. Włóżcie palec do wody. Potem wyjmijcie palec z wody i spójrzcie na niego. Widzicie - woda dość szybko ścieka z palca. A teraz złączcie dłonie i posiedźcie tak minutę. Potem rozłączcie palce i weźcie w dłonie szklankę. Postarajcie się odczuć w niej wodę. Po czym ponownie zanurzcie palec w szklance wody. Zauważyliście, że teraz woda spływa z niego jakby niechcący, o wiele wolniej niż poprzednio?
Co stało się z wodą? Wytłumaczenie jest proste: wasze pole skupione między dłońmi podziałało na wodę w szklance w taki sposób, że zmieniła ona swoją strukturę płynnego kryształu."

Pierwsza manipulacja polega na ostrzeżeniu o absurdalności przykładu. Dzięki temu czytelnik będzie przygotowany na coś bardzo absurdalnego, co ma zmniejszyć jego koncentrację na wykryciu manipulacji. Następnie jest sugestia żeby przyjąć to co się wydarzy jako doświadczenie, które pozwoli człowiekowi odkryć nie byle co, bo aż sens życia. Taki zabieg ma na celu wyłączenie u czytelnika czerwonej lampki, która powinna się zaraz zapalić. Kolejny zabieg jest bardzo tani i każdy zna go z telezakupów mango Jesteś dojrzałym mężczyzną? Myślisz, że twój penis już nigdy nie będzie stał tak jak za młodu? Mylisz się! Użyj dura sex, a wszystkie twoje problemy z potencją rozwiążą się w jednej chwili! Chcesz przekonać się, że możesz już teraz stać się jurnym ogierem? Zadzwoń, 0-700-... a nie, zrób eksperyment i wypełnij szklankę wodą. Pamiętaj żeby postawić ją na stole! To spowoduje, że palec z wodą będzie wyżej niż w momencie, w którym będziecie mieć szklankę w rękach, przez co będzie ona bliżej oczu i żeby zobaczyć palec wystarczy podnieść go bardzo nisko. Nie trzeba tłumaczyć dlaczego takie położenie spowoduje wolniejsze ściekanie wody z palca. Co się stało z wodą? Zmieniłem pole wody i dlatego zmieniła strukturę

Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że mój kolega naprawdę w to wierzy i tłumaczy moją niechęć do książki tym, że jestem podłączony do złych bytów energetycznych, a on się wyzwolił i teraz społeczeństwo rzuca mu specjalnie kłody pod nogi. Oczywiście robię to nieświadomie, bo zły byt mną steruje

Jeśli znacie więcej takich przykładów, to tu jest wątek odpowiedni do pisania o tym

Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Cześć, trafiłem na przykład manipulacji, który skłonił mnie do założenia konta na forum i
>podzielenia się tym z Wami.
>Kolega polecił mi ezoteryczną książkę, która podobno jest wyjątkowa i nie zawiera kłamstw, a za
>dowód uznał eksperymenty, które każdy może wykonać.
>Dimitri Wereszczagin - DEIR:
>"Niewykluczone, że wiele z tego, o czym będę opowiadać, na początku wyda się wam czymś wątpliwym, a
>nawet absurdalnym. Ale spróbujcie przyjąć to jako nowe doświadczenie, a przekonacie się, że otworzy
>się przed wami całkowicie nowy świat, a wasze życie zyska, nowy, prawdziwy sens.
>Myślicie, że tego nie można się nauczyć? Uważacie, że sterowanie energią jest praktycznie
>niemożliwe? Mylicie się. Chcecie się przekonać, że potraficie to robić już teraz?
>Proszę bardzo. Wypełnijcie szklankę wodą i postawcie przed sobą na stole. Włóżcie palec do wody.
>Potem wyjmijcie palec z wody i spójrzcie na niego. Widzicie - woda dość szybko ścieka z palca. A
>teraz złączcie dłonie i posiedźcie tak minutę. Potem rozłączcie palce i weźcie w dłonie szklankę.
>Postarajcie się odczuć w niej wodę. Po czym ponownie zanurzcie palec w szklance wody. Zauważyliście,
>że teraz woda spływa z niego jakby niechcący, o wiele wolniej niż poprzednio?
>Co stało się z wodą? Wytłumaczenie jest proste: wasze pole skupione między dłońmi podziałało na wodę
>w szklance w taki sposób, że zmieniła ona swoją strukturę płynnego kryształu."
>Pierwsza manipulacja polega na ostrzeżeniu o absurdalności przykładu. Dzięki temu czytelnik będzie
>przygotowany na coś bardzo absurdalnego, co ma zmniejszyć jego koncentrację na wykryciu manipulacji.
>Następnie jest sugestia żeby przyjąć to co się wydarzy jako doświadczenie, które pozwoli człowiekowi
>odkryć nie byle co, bo aż sens życia. Taki zabieg ma na celu wyłączenie u czytelnika czerwonej
>lampki, która powinna się zaraz zapalić. Kolejny zabieg jest bardzo tani i każdy zna go z
>telezakupów mango Jesteś dojrzałym mężczyzną? Myślisz, że twój penis już nigdy nie będzie stał
>tak jak za młodu? Mylisz się! Użyj dura sex, a wszystkie twoje problemy z potencją rozwiążą się w
>jednej chwili! Chcesz przekonać się, że możesz już teraz stać się jurnym ogierem? Zadzwoń,
>0-700-... a nie, zrób eksperyment i wypełnij szklankę wodą. Pamiętaj żeby postawić ją na stole! To
>spowoduje, że palec z wodą będzie wyżej niż w momencie, w którym będziecie mieć szklankę w rękach,
>przez co będzie ona bliżej oczu i żeby zobaczyć palec wystarczy podnieść go bardzo nisko. Nie trzeba
>tłumaczyć dlaczego takie położenie spowoduje wolniejsze ściekanie wody z palca. Co się stało z wodą?
>Zmieniłem pole wody i dlatego zmieniła strukturę
>Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że mój kolega naprawdę w to wierzy i tłumaczy moją niechęć
>do książki tym, że jestem podłączony do złych bytów energetycznych, a on się wyzwolił i teraz
>społeczeństwo rzuca mu specjalnie kłody pod nogi. Oczywiście robię to nieświadomie, bo zły byt mną
>steruje
>Jeśli znacie więcej takich przykładów, to tu jest wątek odpowiedni do pisania o tym
>Pozdrawiam.
>
Myślę, że to jest inspirujący temat dla forumowicza znającego się na ezoteryce, polecam "Zbyszka z Warszawy", technicznego zresztą z wykształcenia gościa. Jeśli chodzi o wkładanie palca, to poddam za darmo(!) problem. Włożę Tobie palec w d.pę. Jak można po polsku określić kto ma palec w d.pie? Język polski mówi niejasno! Obydwoje mamy palec w d.pie, co jest oczywistą nieprawdą. Popatrz jakie problemy rodzą rozważania o niczym. Pozdrawiam, a "ksywka" mnie określająca, jest naprawdę moim imieniem.

Ich bin besser als mein Ruf
17-09-2015 12:39 
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Akurat wczoraj przypomniał mi się znikąd kawał o carskim pułkowniku tłumaczącym swojemu pucybutowi czym jest subtelna różnica. Kawał jest oparty o tą samą niejasność w języku polskim, co Twój przykład z palcem w d.pie. Przypadek? Nie sądzę

I akurat z tym polem informacji coś jest na rzeczy - efekt synchroniczności.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365