Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pszczoły i komary

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
02-10-2015 20:05Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Pszczoły i komary
Ocena 6 na 6
Co spojrzę na dół forum, to psy, świnie, orki i ludzie. A o owadach to już nikt nie pamięta?
A przecież one tak lubią bzykanie, letnie słoneczko, ciepłe pachnące łąki i nas, ludzi.
W każdym razie komary z pewnością. Cóż to jest, gdy czasem taki delikatnie ukłuje? A nikt komara nie lubi, każdy chce go zabić. I za co? Za te kilka kropli cieczy, której i tak mamy zbyt wiele?
Za to pszczoły są lubiane, choć celne ukłucie takiej w czułe miejsce może zabić. Tak, oczywiście mam na myśli drogi oddechowe. Za tę odrobinę słodyczy, za to zapylanie, za te roślinki rozmnażające się każdy pszczoły kocha, mimo że to zabójcze bestie. I gdzie tu sprawiedliwość? Gdzie logika?
A muchy? Nawet szkoda słów, wszyscy by takie w goowno wrzucili
UWAGA. PIEŚŃ LUDOWA NIE DLA WRAŻLIWYCH
youtu.be/h5tKnWQ_pmM
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>A przecież one tak lubią bzykanie
He, he, myślę, że nie tylko one lubią bzykanie...
A za link do "pieśni ludowej" plusik - od niewrażliwego.
02-10-2015 21:37 
 Ocena 4 na 4
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>He, he, myślę, że nie tylko one lubią bzykanie...

ech...człek się naprodukuje, poważne problemy egzystencjalne poruszy a reakcja tylko na jedno...

>A za link do "pieśni ludowej" plusik - od niewrażliwego.

Bo sztukę ludową trzeba promować i doceniać.


Wyobraź sobie...
02-10-2015 22:10 
 Ocena 4 na 4
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>>He, he, myślę, że nie tylko one lubią bzykanie...
>ech...człek się naprodukuje, poważne problemy egzystencjalne poruszy a reakcja tylko na jedno...
Jak najuniżeniej proszę o wyrozumiałość, ale ja prosty człowiek, nienawykły do rozmów o problemach egzystencjalnych, a to-to jakoś tak do mnie zrozumiale przemówiło.

>Bo sztukę ludową trzeba promować i doceniać.
No musowo! A koło tej "pieśni ludowej" ja znalazł coś takiego (www.youtube.com/watch?v=021yOgLW0vA), też o komarach i chyba też nie dla eleganckich państwa (znaczy się - musi być "ludowe").
02-10-2015 22:37 
 Ocena 5 na 5
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Pieśń ludowa tradycyjna jako i strój tradycyjny. Znam ją od lat, dzieci mnie nauczyły jeszcze jak były w przedszkolu.
W ogóle twórczość ludowa związana jest z przyrodą ożywioną jako i nie. Gdzie byłaby poetów wena gdyby nie stogi siana?
A wracając do komarów i wszelkich owadowatych.
Stare chińskie przysłowie mówi: dopiero, kiedy ci komar usiądzie na jajach zrozumiesz, że nie wszystkie problemy można rozwiązać przemocą.


Wyobraź sobie...
02-10-2015 23:27 
 Ocena 3 na 3
Christos (2696 punktów)

>Stare chińskie przysłowie mówi: dopiero, kiedy ci komar usiądzie na jajach zrozumiesz, że nie wszystkie problemy można rozwiązać przemocą.

Nooo... to tłumaczy pewne zdecydowane postawy.


No gods, no masters...I am who I am.
03-10-2015 00:04 
 Ocena 4 na 4
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>A wracając do komarów i wszelkich owadowatych.
>Stare chińskie przysłowie mówi...
Piękne.
A tu dwa inne przysłowia:
"Póty komar koło głowy brzęczy, póki niedźwiedź łapy nie podniesie."
"Komar nigdy nie jest tak mały, by nie stać się utrapieniem konia."
03-10-2015 09:25 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
"Nie ma lepszego trenera karate niż pajęczyna na twojej twarzy."

A oto autentyczna stara ludowa przyśpiewka, może ktoś zna? Babcia mi ją śpiewała gdy byłam małym grzdylem. Małe dzieci traktują takie historyjki ze śmiertelną powagą.
Morał w niej zawarty wyraża ludową mądrość, że gdzie diabeł nie może tam babę pośle.

Coś tam w lesie stuknęło
coś tam w lesie huknęło
a to komar z dębu spadł
złamał sobie w krzyżu gnat.

Przyleciało wilkow sześć
komarowe ciało jeść
komarowa nie dała
wszystkie wilki przegnała.

Wyobraź sobie...
03-10-2015 11:18 
 Ocena 2 na 2
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>A oto autentyczna stara ludowa przyśpiewka, może ktoś zna?
>Coś tam w lesie stuknęło...
Znam, znam. A tu masz trochę inną wersję (bez happy endu): www.bibliotekapiosenki.pl/Cos_tam_w_lesie_stuknelo
03-10-2015 14:09 
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Bardzo smutne
Ale jak to z piosenkami bywa, wiadomo że właściwa wersja to ta, którą poznaliśmy najpierw

Podkradzione z fejsa zapodaję ku pouczeniu jako warte rozpowszechniania:
"(...) Już na inauguracji zaintrygowała mnie Pani dyrektor która swoją przemowę zakończyła sentencją, że z edukacji w Pszczelej Woli z całą pewnością wyniesiemy trzy, niezwykle ważne rzeczy:
1. Skłonność do odlotów;
2. Zamiłowanie do bzykania;
3. Profesjonalne wciskanie kitu.
Myślę, że spokojnie mogę w związku z tym polecić kurs technika pszczelarza wszystkim politykom, kolegom marketingowcom i specom od PR "


Wyobraź sobie...
03-10-2015 16:11 
 Ocena 1 na 1
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>... zapodaję ku pouczeniu jako warte rozpowszechniania:
Zaiste, warte to rozpowszechniania.

>Myślę, że spokojnie mogę w związku z tym polecić kurs technika pszczelarza wszystkim politykom, kolegom marketingowcom i specom od PR
Niewątpliwie, wszak "skłonność do odlotów, zamiłowanie do bzykania, profesjonalne wciskanie kitu" może się przydać na każdym stanowisku, na którym ma się kontakt z ludźmi.

A skoro o pszczołach mowa, kilka moich ulubionych przysłów:
"Kto ma pszczoły, ten ma miód. Kto ma dzieci, ten ma smród."
"Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło."
"Z ludźmi powinno być jak z pszczołami - raz użądli i umiera..."
"Jedni pracują jak pszczoły, drudzy wybierają miód."
03-10-2015 21:30 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Romans liryczny tragiczny na sobotni wieczór

youtu.be/BH2wnApEm6w

Wyobraź sobie...
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Słowo na niedzielę
w kontekście zarówno pewnej, niekończącej się acz niezrównanie interesującej dyskusji o jajach
jak i pewnego wydarzenia medialnego sprzed paru dni

Ajajaj, nie mam jaj, łojojoj, po co ci choj.
Jaja przeszkadzają kobiecie, jaja uwłaczają mężczyźnie,
prorocy je amputowali ranę zalewając stopionym masłem.
W Babilonie zdrada, każą nosić jaja,
a jaja podnoszą emocje i wywołują wojny.
Ajajaj, nie mam jaj, łojojoj, po co ci choj.
W jajach tkwi ambicja, jaja to zdwojone Ja,
Jah je potępia, wycinamy je tępą żyletką.
W Babilonie zdrada, każą nosić jaja i wąsy,
a jaja nie dość, że niewygodne, w dodatku deformują spodnie.
Ajajaj, nie mam jaj, łojojoj, po co ci choj.

youtu.be/hlqU5aszCJs


Wyobraź sobie...
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Jako że
czas może na trochę oddechu
człowiek nie przestaje się bawić dlatego, że się starzeje ale starzeje się ponieważ przestaje się bawić (anonim, wiek któryś)
zatem niedługo znikam stąd na małe dłużej
więc dla tych, którzy będą tęsknić

youtu.be/dJmrAYRSs4I

oraz dla tych, którzy nie będą

youtu.be/5444p_Kc1aI


Niektórzy ludzie mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ.
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Dla ludzi o mocnych nerwach polowanie na komara
youtu.be/Xyget8evKKo


Niektórzy ludzie mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ.
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Na powitanie forum, które zastałam w takim samym stanie chaosu, jak opuściłam.
Opowieść z morałem dla mężów. Morał brzmi: pamiętajcie, żeby zawsze dawać żonie 20 zł na ciuchy.

youtu.be/N20qf__NJ4c


Niektórzy ludzie mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365