Na Księżycu są miejsca gdzie jest zawsze ciemno i wszystko jest stale zmrożone więc można spodziewać się tam uwięzionej wody. Zarówno Rosja jak i Europejska Agencja Kosmiczna planują w najbliższych latach misje na Księżyc, w rejonie bieguna południowego, mające zbadać sytuację pod kątem zbudowania tam bazy stałego osadnictwa ludzkiego. Szukać się będzie możliwości uzyskiwania tam wody, paliwa i tlenu z lokalnych materiałów. Oczywiście są to zarazem przygotowania do misji załogowej (ale nie na stałe) w tamtym rejonie. www.bbc.com/news/science-environment-34504067Miłego dnia p.s. Takie plany (stałego osadnictwa na innych ciałach kosmicznych) są absolutnie sprzeczne z Biblią, która nakazuje zaludniać ziemię i tutaj przewiduje doczekanie końca świata. Dlatego duchowni będą zawsze krzywo patrzyli na takie wydatki - konkurujące z wydatkami na renowację i rozbudowę świątyń oraz na lekcje religii w szkołach i na uczelnie katolickie dofinansowywane przez państwo. |