Racjonalista - Strona głównaDo treści
Święto wszystkich religii :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-11-2015 22:11Drobner (19539 punktów)Święto wszystkich religii :)
Ocena 4 na 4
Dosłownie przed chwilą dowiedziałem się, że dziś, 5 listopada, jest bardzo ważny dla wszystkich religii międzynarodowy dzień.

Pozdrawiam wszystkich wyznawców.

Drobner, zaskoczony globalnym rozmiarem ekumenii
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
-co będziemy robić Puchatku?
- pójdziemy do wszystkich i będziemy im życzyć bardzo szczęśliwego czwartku.
05-11-2015 22:45 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>-co będziemy robić Puchatku?
>- pójdziemy do wszystkich i będziemy im życzyć bardzo szczęśliwego czwartku.

I tylko głupi ateiści nie chcą się bawić, smutasy złamane...

Sherlock Drobner
05-11-2015 23:10 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>>-co będziemy robić Puchatku?
>>- pójdziemy do wszystkich i będziemy im życzyć bardzo szczęśliwego czwartku.
>I tylko głupi ateiści nie chcą się bawić, smutasy złamane...
>Sherlock Drobner

jak wszyscy to wszyscy!
Lilly Amina (4723 punktów)
O, to ja jestem wyznawczynią kota Bonifacego. Przynajmniej w kwestii drzemania na kanapie
06-11-2015 14:08 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>O, to ja jestem wyznawczynią kota Bonifacego. Przynajmniej w kwestii drzemania na kanapie
Moj Lulek, taki potomek Filemona, jest wyznawcą choinki. I to jest właśnie ta kocia mądrośc bo choinka istnieje.
06-11-2015 16:34 
 Ocena 2 na 2
Christos (2696 punktów)
>O, to ja jestem wyznawczynią kota Bonifacego. Przynajmniej w kwestii drzemania na kanapie

As-salāmu 'alayki siostro!


No gods, no masters...I am who I am.
06-11-2015 16:48 
 Ocena 2 na 2
Lilly Amina (4723 punktów)

>As-salāmu 'alayki siostro!
Köszöntelek benneteket, testvér
06-11-2015 17:06 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>As-salāmu 'alayki siostro!
>Köszöntelek benneteket, testvér

Ópżemnie żondam muwić po polskiemu!

Takrze samo sie dotyczy Jezosa, któren piszy wyrzy.

Wrazie nie, to wymonderóje i jósz.

Regulamin Forum dyskusyjnego § 22. Wypowiadamy się w języku polskim.

Drobner, ałtor wontka
06-11-2015 17:12 
 Ocena 1 na 1
Lilly Amina (4723 punktów)

>Ópżemnie żondam muwić po polskiemu!
A po łacinie kuchennej wolno?
>Wrazie nie, to wymonderóje i jósz.


06-11-2015 17:27 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>Ópżemnie żondam muwić po polskiemu!
>A po łacinie kuchennej wolno?

Morzna! Bo jezd przynamni wszstkim zrozumiaua?
Tyko z umniarem, gdysz nadmonder gówny zainwert... no... fkroczy.

Drobner, wontka monder
06-11-2015 20:41 
 Ocena 4 na 4
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>>>Ópżemnie żondam muwić po polskiemu!
Panu mondratoru, a moszna takie cuś, bo to i po polskiemu, i baja?
Ci, co znajom, z psy-(hau-hau)-jem-(mniam-mniam)-n-ościom-(antyfilecik) znuf psecy-(nie-nie)-tajom-(sekret), a ci co nie znajom, to niech cyt-(ssst)-a-jom-(jom-jest-milijon...), bo warto.

Cytat:
Żabrołaki

Był czas mrusztławy, ślibkie skrątwy
Na wałzach wiercząc świrypły,
A mizgłe do cna boroglątwy
I zdomne świszczury zgrzypły.

Mój synu, Żabrołaka się strzeż
Co szponem drze, w paszcz chapa!
I dziubdziuba się bój! Zgroźliwego też
Unikaj Bandrochłapa!

Swój miecz żarłacki jąwszy w dłoń,
Na wrażych śmiardłków żarty
Szedł w noc, trwał w dzień o pampamu pień
W ychliwych myślach wsparty.

A w myślach onych trwiąc, czuj duch!
Żabrołak z płogniem w oku
Świszłap! I brnie przez tołszczy pnie
I grzbyka nań w pokroku.

Raz, dwa! Raz, dwa! Rąb klingo zła,
Żarłacka, opak zbrodom!
Na śmierć go w ziem! I zrąbł, i z łbem
Pogalopysznił do dom.

Tyś żabrołaka zrąbł? Pójdź, pójdź,
Promieńcze, w me objęcia!
O, świękny dniu! Wycz hej! Wycz hu!
Krztuchotał do dziecięcia.

Był czas mrusztławy, ślibkie skrątwy
Na wałzach wiercząc świrypły,
A mizgłe do cna boroglątwy
I zdomne świszczury zgrzypły.

Lewis Caroll
Przekład: Robert Stiller
06-11-2015 21:05 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
Świetne!
Coś gdzieś kiedyś chyba to widziałem... ale zapomniałem...
Tak mi świta w głowie.

Pamiętam o Tuwimowskim: "W białodrzewiu jaśnie dźni słoneczno..".
Na pamięć znam natomiast rodzimą twórczość Lema naszego:
"Apentuła niewdziosek...". Już tu kiedyś 'recytowałem'.
Lecz Lemowskiego zrozumieć się nie da...

Drobner, czasem świerszczopis
07-11-2015 13:47 
 Ocena 5 na 5
niestadny (2492 punktów)

>Świetne!
>Coś gdzieś kiedyś chyba to widziałem... ale zapomniałem...
Od wyboru do koloru:
home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
Christos (2696 punktów)

>Köszöntelek benneteket, testvér




No gods, no masters...I am who I am.
06-11-2015 20:34 
 Ocena 4 na 4
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
F bszóhó mi siem pszefraca jak to ficem.
06-11-2015 21:12 
 Ocena 3 na 3
Christos (2696 punktów)
>F bszóhó mi siem pszefraca jak to ficem.

Najmocniej pszepraszam za otruh womitoryjny, ale ałtor wontka dopószca polska jenzyk i otświentnie łacine. O emitikonah nic nie muwił. Com mniał odpisać, skoro wypadało po wengiersku?

No gods, no masters...I am who I am.
06-11-2015 21:20 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>F bszóhó mi siem pszefraca jak to ficem.
>Najmocniej pszepraszam za otruh womitoryjny, ale ałtor wontka dopószca polska jenzyk i otświentnie łacine. O emitikonah nic nie muwił. Com mniał odpisać, skoro wypadało po wengiersku?

[klask]

[Drobner]
06-11-2015 21:32 
 Ocena 4 na 4
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Nie emotki tom przeszkodą
co do buluf bszuha wiodą
ale słufka dziwnie brzmiące
w podniebienie łaskoczące

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365